Skocz do zawartości
Heweliusz

Zielony glon na szybach

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ktoś może podpowiedzieć co to za glon, wyrósł na szybach, jest zielony w formie kropek, twardy i ciężko g zadrapać, no3 10, po4 0, kh 8

IMG_20180817_203648-3120x2340.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Heweliusz napisał:

Hej, ktoś może podpowiedzieć co to za glon, wyrósł na szybach, jest zielony w formie kropek, twardy i ciężko g zadrapać, no3 10, po4 0, kh 8

IMG_20180817_203648-3120x2340.jpg

Glony jak glony,przy paloncym się świetle na maxa i swieżym zbiorniku,a to coś czyscisz ogółem? Czy tylko czekasz aż się pojawi i w tedy ratunku?:wallbash:czyścik i 2 min roboty.sa czyściki lub łapki w formie żyletki zejdzie na pewno:ball: jakoś nic poza normą sie nie dzieje u Ciebie to norma,opanuj emocje:playing

Pozd.

Edit,proponuje co 2-3 dni początkowo czyścić szyby

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, szyby regularnie czyszczone, tylko obawa bo nie było a jest;) a moze to od tych ostatnich temperatur? Albo od fito?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Heweliusz napisał:

Nie no, szyby regularnie czyszczone, tylko obawa bo nie było a jest;) a moze to od tych ostatnich temperatur? Albo od fito?

No a ile miałeś temperatury?,A zbiornik gdzie stoji? Blisko okna czy nie?,fito odpada ja leje obecnie od miesiąca juz codziennie po70ml i nie ma takich efektów poza napompowanymi koralami:D skręć lampę bo wydaje się że mocno swiecisz.

Pozdr

Edit,nie znam twego zbiornika,mogę się mylić,ale uważam że tak jest,sama to przechodziłem metoda prób i błędów;-)

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp do 28 dochodzila, akwa stoi praktycznie przy oknie, ale od początku czyli od stycznia nie było z tym problemu, lampa oszczędna bo tylko 5x24w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, Heweliusz napisał:

Nie no, szyby regularnie czyszczone,

ale niezbyt dokładnie i wtedy "zielony pył" przekształca się w 

35 minut temu, Heweliusz napisał:

w formie kropek, twardy i ciężko g zadrapać,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amemt:thumbup:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszcone dokładnie, robię test białej rękawiczki, przejeżdżam ręką od wewnątrz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ee no może ma rację z tym glonem. Miałem podobnie pomimo czyszczenia. Coraz wiecej zielonych twardych kropek się pojawiało. Zmieniłem czyscik na flippera (ze scrapem) i mam spokój. Fakt, trochę kosztuje, ale warty tej ceny. Wczesniej czysciłem godzinami, szyby były już gładkie ale kropki zielone zostawały. Teraz 3-5 minut i jest malina. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też w pewnym momencie miałem, można było nawet kilka razy dziennie czyścić i zawsze coś tam się zbierało. A potem glon odpuścił i jest spokój, no może na tylnej ściance trochę się jeszcze zbiera, bo tam czyszczę tylko przy grubszych porządkach w akwarium. Tak jak koledzy piszą, światło słoneczne mu sprzyja (więcej od strony okien niż od ściany), ale samo występowanie to raczej faza dojrzewania. Czyścik tunze (taki z plastikowymi ostrzami, a nie z gąbeczką/filcem) - nigdy nie miął problemów ze zdrapaniem czegokolwiek z szybek, jak coś bardzo mocno się trzymało, to tylko 3x zamiast raz trzeba było przejechać. No i nie rysuje szybek. Generalnie, polecam.

A kropeczki to się pojawiają, jak jak ślimak przejdzie po takim glonie. Niby czyści, ale takie kropeczki zostają. Dlatego nie ma co liczyć na ślimaki, jeśli chodzi o czyszczenie szybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.