Skocz do zawartości
Arrooss1

Czy to są wirki?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie,

Czy poniższe cuda to wirki?, jeśli tak to czy rozprawienie się z nimi to naglący temat, czy może to poczekać (w  przyszłości kupię na nie hexę, mandaryna badź innego zwierzaka), czy może zastosować jakiś preparat na nie typu Seachem Reef Dip.  Tyle że Dip`a stosuje się poza akwa głównym mocząc w roztworze koral na którym się znajdują, u mnie siedzą na szybie (a przynajmniej siedziały do czyszczenia jej czyścikiem)wirki.thumb.jpg.79f3e8c5e88e55e4ceb5e3ac3621c03a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wirki. Póki nie ma ich dużo a planujesz kupić rybę zjadająca te robale to nie masz się czym przejmować.

 

Jak poprawisz parametry wody to same znikną ;-)

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gothmog napisał:

Tak wirki.

Jak poprawisz parametry wody to same znikną ;-)

 

Z racji osobistych doświadczeń, rozwiń proszę informację o poprawie parametrów. Na jakie mikroelementy mam zwrócić uwagę? Czego pilnować, aby małe diabelstwo nie zamieniło się w plagę. Kilka razy czytałem już taką radę, a nigdy nie konkretnych informacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z racji osobistych doświadczeń, rozwiń proszę informację o poprawie parametrów. Na jakie mikroelementy mam zwrócić uwagę? Czego pilnować, aby małe diabelstwo nie zamieniło się w plagę. Kilka razy czytałem już taką radę, a nigdy nie konkretnych informacji. 
U mnie wirki same zniknęły po zmniejszeniu PO4 i No3 . Miałem ich pełno w szczepkarium i w sumpie. Szczepkarium odłączyłem od głównego obiegu i wybiłem levamolem. W sumpie miałem ich całe mnóstwo na makroglonach tak że było aż brązowo od nich. Zacząłem dozować ocet i zbijać nutrienty, po dwóch tygodniach wirki same zniknęły.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Arrooss1 napisał:

Jak w temacie,

Czy poniższe cuda to wirki?, jeśli tak to czy rozprawienie się z nimi to naglący temat, czy może to poczekać (w  przyszłości kupię na nie hexę, mandaryna badź innego zwierzaka), czy może zastosować jakiś preparat na nie typu Seachem Reef Dip.  Tyle że Dip`a stosuje się poza akwa głównym mocząc w roztworze koral na którym się znajdują, u mnie siedzą na szybie (a przynajmniej siedziały do czyszczenia jej czyścikiem)wirki.thumb.jpg.79f3e8c5e88e55e4ceb5e3ac3621c03a.jpg

U mnie w dwóch zbiornikach pojawiły się jakiś miesiąc po starcie. Siedziały na szybach, na koralach żadnego nie widziałem.  Puki co nie panikuj i poczekaj. Raczej same zejdą. 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gothmog a co w przypadku jeśli mam zerowe parametry wg saliferta a z wirkami mam problem...

Opisz przy okazji szczegóły stosowania levamisolu. Zbliżam się mentalnie do tej decyzji i zbieram opinie i rady z stosowania... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie wiem czy CAPITOX jest jeszcze dostępny. Ma chyba teraz inną nazwę. Kilka lat temu opisałem to tutaj :

 

Wirków było naprawdę dużo i dlatego zdecydowałem się wtedy na chemię. Jednak dawka, którą zastosowałem była kilkukrotnie mniejsza niż zalecana.

Czysty Levamisol dostaniesz u każdego weterynarza, wystarczy kilka gram więc dostaniesz go za darmo. Nie wiem tylko w jakich dawkach ten czysty stosować.

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Są różne wirki... 

Niektóre z nich są zupełnie niegroźne i żywią się planktonem, inne siedzą na wszystkich powierzchniach i "żywią się" światłem, jeszcze inne siedzą na koralach i generalnie mówiąc szkodzą im. 

Także wszystko zależy od gatunku...

Jak siedzą na koralach to trzeba tępić. Jak siedzą na szybach skale itp to można sobie odpuścić. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nanokaczor a znasz sposób na w miarę naturalne usunięcie wirkow z akwarium? Moje są raczej nieszkodliwe, oprócz mało estetycznego wyglądu. Małe, płaskie, góra 3mm, czerwone o ciele jakby przedzielonym jaśniejszą pręgą. Hexa niestety za nie się nie bierze. 

IMG_20180906_231504~2.jpg

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Niestety... 

Niektóre czasem się pojawiają a potem znikają. Inne siedzą na niektórych koralach i wystarczy te korale płukać. Część z nich można odsysać rurką. Ale tak żeby totalnie zwalczyć w dużym baniaku bez restartu i to tak żeby na zawsze był spokój to nie wiem jak to zrobić.  A wiadomo im baniak starszy tym więcej było szans na zawleczenie.


To tak jak z wieloszczetami... 

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, dadario napisał:

@nanokaczor a znasz sposób na w miarę naturalne usunięcie wirkow z akwarium? Moje są raczej nieszkodliwe, oprócz mało estetycznego wyglądu. Małe, płaskie, góra 3mm, czerwone o ciele jakby przedzielonym jaśniejszą pręgą. Hexa niestety za nie się nie bierze. 

IMG_20180906_231504~2.jpg

Mam dokladnie identyczne. Po wymianie skały zastosowałem reaktor glonowy. I niestety przywlekłem je razem ze spagetti. Przez dwa miesiące nie miałem żadnych zwierzaków z racji świerzej skały. Efekt był taki, że miałem ich tyle na skale, że wrazenie było jakby skała się ruszała. Pierwsze ryby jakie kupiłem była para błazenków. Po kolejnym miesiącu kupiłem chrysusa. Ryby karmiłem raz dziennie ale późnym wieczorem kiedy chrysus już spał w piasku. Czyli fizycznie miał głodówkę, a za dnia żeby przeżyć zjadał wirki. Od wpuszczenia chrysusa minęło ok 9 miesięcy i wirków mam tyle co raz na tydzień zauważam max 1 osobnika. Może sprobój tak przygłodzić hexe. Gdzieś wyczytałem że na wirki lepszy jest chrysus od hexy ale pewnosci nie mam bo nie testowałem. Co do parametrów to nie mam zerowych (no3 3, po4 0,1) a wirki znikały hurtem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.