Skocz do zawartości
Luigi

Debiut 60x36x45H

Rekomendowane odpowiedzi

To jak według Ciebie SW-2 jest za słabe to kup SW-4 i wtedy będziesz miał na pewno zapas mocy. Mam podobnej wielkości akwarium i za cyrkulację robi Sicce Voyager nano 1000 i wylot z lock line z pompy 1200 l/h. I uważam, że u mnie jest to wystarczające przy mojej obsadzie, a mam głównie korale miękkie i kilka LPS. Możesz dokupić tańszy cyrkulator bez sterowania taki o wydajności 1000-2000 l/h, który wspomoże Jebao SW-2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień #45

Parametry.

Zasolenie 35 ppm.

NO3 : 10 - 5

Po4 : 0,00 - 0,03

Ca : 450 

Kh : 8,00 - 8,5

Co nowego weszło, na szczęście   nic nie wyszło.

* 2x lysmata kuekenthali- kupione w E-Zoa , wygolili cała aiptasie. Dokarmia solce bo ryb nie mam na gwiazdkę coś może wjedzie .

 Las Palmas SPS:D

1. Montipora samarensis pink ~5 cm 

2. Seriatopora caliendrum green fluo ~ 5 cm

3. Montipora peltiformis ~ 5 cm 

4. Montipora capricornis green ~ 5 cm 

5. Montipora digitata red ~ 4-5 cm

6. Montipora digitata purple ~ 5 cm 

7. Montipora digitata green ~ 5 cm

 

Co się podziało.

Krewetki zrobiły wylince, dostały do wody przez 4 dni jod po kropli. Krewet super pozdrawiam @maciej01

Jestem po zmianie wody 10l i 5l . Po tej wymianie briareum wystrzeliło a korale się wzmocniły. Biorą pod uwagę że miałem wodę na start z only fish  i 32 ppm. Myślę że tego papu brakowało 

Co muszę zrobić.

 Dokupić jebao sw-4 ==> Kupiłem jebao OW -10 będzie do 14 dni 

 

Zrobić pierwszego fraga na zoa. Z skała z briareum miałem dwa polipy green goblin albo ? zrobię to pokaże.

   

 

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany.

1. Wywaliłem całe te absorbery zostałem tylko na jednym bloku maxspect.
Co do tego equo filtra 5, by tak nie pyliło 5 litrów rodi nie twoje na 100ml absorberu.
No i jeszcze utrzymanie tego w czystości.





Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień #67

Parametry.

Zasolenie 35 ppm.

NO3 : 5

Po4 : 0,00 - 0,03 (słabo widoczny)

Ca : 450-440

Kh : 8,00 - 8,5

Prowadzenie:

* Podmiana co piątek 5 litrów plus bakterie

* Bez absorbentów tylko na jednym kamieniu maxspect

* 1/3 -1/2 kostki solowiec dla krewetek i rozgwiazdy w piasek

Co doszło:

*Aussie Ultra Platygyra sp. "Fire in Forest"

*Acanthastrea lordhowensis "Psychodelic Pink Rainbow"

*Acanthastrea lordhowensis "Red Green Border"

*Ultra Aussie Acropora sp. "Ultra Lighthouse Batunai" 

*Ultra Aussie Acropora sp. "Blue Millepora"

* Rozgwiazda piaskowa.

* Jebao  ow- 10 z ALI

Co doszło samo:

https://pl.reeflex.net/tiere/2040_Acetabularia_sp_01.htm

https://pl.reeflex.net/tiere/2117_Valonia_ventricosa.htm

https://pl.reeflex.net/tiere/2116_Valonia_aegagropila.htm

* Wysyp widłonogów a to za nimi goni https://pl.reeflex.net/tiere/3565_Amphiscolops_sp01.htm  ( nie wiem  czy się bać? )

Straty:

* Milka została pożarta przez krewetki. Zjadły aiptasie i były głodne teraz karmie i jest spokój.

 

Obserwacji:

Po wywaleniu absorberów zaobserwowałem stabilne parametry jeżeli chodzi o no3, woda przyjemnie pachnie.

Filtra 5 miała rożną degradacje, do opakowania była zamieszczona skarpetka białe jak pończocha damska i to się często zapychało i śmierdziało . Upierdliwa robota , atak kamień tylko przepłukać i po robocie. Jak ktoś chce to oddam za darmo. Po wyjęciu było małe tąpniecie wyleciało dino. Ale była to też zasługa słabego obiegu jeden sw-2 to mało.

Teraz doszedł  ow-10 malinowy za 150 złociszków a filtr teraz już na swobodniejszy przepływ i ładnie dmucha.

Na montiporach są białe przyrosty i powoli oblewają podstawki, chyba się to jakoś kula.

Co dalej:

Na pewno   zakupie parkę blazenków bo jedzenie się marnuje. Dojdzie jeszcze krab mitraxs na vallonie.

Co do korali to jeszcze mam 5 modeli w głowie ale muszę nad tym pomyśleć by się nie gryzły.

Planuje Raz w tygodniu nocą AF power food i po kropli amino mix plus vitalty.

Z technicznych na pewno dolewka i później jak ruszy Ca . Na razie spadek jest  około 1O na tydzień ale to może być błąd pomiaru.

I najważniejsze siąść i zrobić aparatem dobre zdjęcia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Luigi napisał:

No i są goście

Zdecydowanie preferuję korale niż ryby, ale nie da się ukryć, że z rybami dużo więcej się dzieje :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam drobną sugestię z mojego doświadczenia. Rico dałbym na oddzielne skałki, np. te na których masz zoa. U mnie rico są bardzo agresywne i parzą inne korale, obawiam się o Twoją favie bo za 6-12 miesięcy rico dojdą do niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek79 Dziękuję za radę, wiedziałem tylko że jak dużo jest Rico w zbiorniku to one wydzielają substancje hamujące wzrost SPS-ów.

Co do miejsca to niema zbyt wiele. Będę musieć hamować ich Populacji przez rozdanie. jak będzie już będzie złe to oddam w dobre ręce.

 

Wracają do innych kwest z moje zbiornika.

1. Kupiłem kraba Mithraculus sculptus. delikatnie wprowadziłem go do zbiornika. 

Jadł jak dziki moje glony od 10:00 jeszcze o 1:00 wnocy nadal jadł jakby pierwszy raz widział zielone.

Ale rano już by sztywny, czyżby się przejadł? Wszystkie inne zwierzęta mają się dobrze.

 

2. Straciłem jedną z szczepek Acany ( zielono- czerwona) od początku się nie pompowała. Wyciągnąłem, poczułem zapach zgnilizny.Zrobiłem DIP z pukanie ale to już było za późno rozpuściła się.

3. trachyphyllia geoffroyi. Poszła do Dipa Coral Protect 20 ml pasożyty poszły Pa Pa. i dostała ładniejszych kolorów i równomiernie się skurcz na noc  Sukces.

 

TAKIE 2:1 A może to nie moja wina 

 

A Jeszcze raz dzięki za wsparcie. A mogłem sobie kupić playstation :lol:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Luigi napisał:

@Przemek79 Dziękuję za radę, wiedziałem tylko że jak dużo jest Rico w zbiorniku to one wydzielają substancje hamujące wzrost SPS-ów.

Co do miejsca to niema zbyt wiele. Będę musieć hamować ich Populacji przez rozdanie. jak będzie już będzie złe to oddam w dobre ręce.

Weż pod uwagę, że rico nie jest łatwo oderwać od skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 3 miesiąc za nami .

Zdałem sobie sprawie że mój baniaczek to wielkie DIY...

Co udało mi się zrobić.

* przerobiłem mój filtr tunze 3161 wywaliłem komorę do grzałki i połączyłem z gówna zasysanie wody z dołu zasępiłem.

Teraz tylko pobiera wodę z góry. w filtrze  block maxspekt  plus węgieł 50ml w woreczku diy.  Czasem daje watę co drugi dzień . Jednym słowem woda klar.

* błazenki mieszkają w briarerum  co do  mojgo zielonego gościa doszedłem co mu było nagłe skoki NO3.

* no i wszystko rośnie .

 

 

Co jeszcze :

* Na pewno pójdzie T5 1x24W Ati actinic  na tył dla sps -ów.

 

 

Co leję  i karmie

* Fito ,  kiełże takie się porobiły że blazenki pitają 

* Czasem z AF amino  jod  stront po kropelce.

* co tydzień 5 litrów podmiany.

* papu mało 1/3 kostki i to z trudem na szybach i na skałach jest tego pełno

parametry

Zasolenie 35 ppm.

NO3 : 1 colombo

Po4 : 0,00 ( blade) colombo dużo brakuje 0,03

Ca : 450 

Kh : 8,00 - 8,5

 

 

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do rana prawdopodobnie nie będzie po nich śladu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej innego scenariusza się nie spodziewałem. Ale jest to miła niespodzianka , że wszystko hula.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz ciekawsze rzeczy napotykam na szybie. Strach wkładać ręce.[emoji3]10a1372471ee1dfe0644ec58c4913e5c.jpg

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T5 odpalasz od razu czy np. zwiększając co tydzień o godzinkę? Zastanawiam się jak zminimalizować ponowne dojrzewanie po dodaniu światła, jutro powinno mi przyjść zawiesie i montuję belkę :) 
PS. Piękny las SPS-ów się szykuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego. Ja docelowo będę mieć tylko 2 x t5 24W plus led będzie 100w ( CHYBA Wystarczy) . Najpierw odpalam jedną na docelowe 10h drugą dojdzie w styczniu. Co do światła jeszcze nie wisi, muszę dokończyć frezowanie szyny. Pod mocowanie lamp wiszących. Chcę by wszystko dało się przesunąć i względy estetyczne. Wielkie DIY.

A tak po za tym zaprosiłem ciebie na fb. Na grupie poznałem twój baniak [emoji28]. Fajne z kimś pogadać , dobrze że mamy internet. W inny wypadku człowiek gadał by sam do siebie[emoji6]. Hobby trochę niszowe.

 

Na twoim miejscu bym świecił stopniowo.

 

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Luigi napisał:

A tak po za tym zaprosiłem ciebie na fb. Na grupie poznałem twój baniak

Kurcze mogłeś napisać pw bo tak to nie wiem kto i nie przyjmuję :P  Podeślij wiadomość, zaproszę :) 

27 minut temu, Robert_T napisał:

Ja co drugi dzień zwiększam o 15 minut.

Też tak się zastanawiałem. Okrzemek oraz dino i tak chyba nie uniknę, opuszczę prima o 2cm i na drugi dzień już lekki wysyp jest :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.