Skocz do zawartości
miśku

Wybarwienie LPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja Goniastrea Dragon Soul ostatnio zaczela zmieniac kolor tkanki z czeronego na zółty. Proces przebiega od zewnetrznych koncow szczepki ku środkowi.

Pozatym noca ladnie żeruje, frag zalewa miejsca polamania.

Parametry mam nastepujace: NO3-2, PO4- salifetrem na oko zero, kh-7,8, Ca-440, Mg- 1390.

Oświetlenie to led 435, 450nm

I od niedawna t5 coral plus

Gonia lezy na glebokosci 35cm od zrodla światła i jest dosyc mocno oświetlania.

Ktos spotkal sie z podobnym przypadkiem?

 

 

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz w tygodniu dam jej artemie i to wszystko.
Luzem co 2-3 dni idzie cylkop lub ikra homara, ale nie zwija przy tym polipow wiec chyba slabo z lapaniem tego jej idzie.
Zastanawiam sie nad Fauna Marin LPS Growth&Color.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyleś potas? Jak inne korale? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta korali bez zmian
Jedynie szczepka milki ustawiona pod ledem sie bardzo rozjasnila, no i przestala na miesiac polipowac. Teraz dalej blada lecz wystawia już polipy. Moj blad, przypalilem ja troche, zamiast stopniowo przyzwyczajac do tego swiatla (wczesniej byla pod samymi t5)
Z lpsow acantastrea troszke zatracila swoj iscie czerwona barwe, po dodaniu t5 coral plus powoli wraca.
Ogolnie to mocno podejrzewam ze za tymi zmiannami w barwie czerwonej stoi niebieskie światło led, byc moze zbyt silne dla lps.

Testow na potas nie robiłem, akwarium leci na soli af probiotic.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, miśku napisał:

akwarium leci na soli af probiotic. 

Musisz dodawać soli reef sald,pół na pół goniopora  przy zerowym P04 i No3 2 nie za dobrze sie czuję,na samej soli priobiotycznej wykonczysz Lps-y,następnie też światła za mega dużo nie potrzebują a zwłaszcza goniopora,moje czasem i do późnej nocy się nie zamykają przy prawie zerowym świetle.

Nastepnie napisz co dozujesz do wody?Bo mając Gonie zwlaszcza czerwoną to i mikro marko,potas,jod strong,itp trzeba miec prawie na tip top,wiem co mówię mam 9szt w tym 6 odmian powiem Ci że początkiem łatwo nie bylo.

Powracając do soli to jaki jest powód że sypiesz tylko sól priobiotyczna?

Zasolenie 1.0249 max 

Tu trochę o tej metodzie

 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koral wyrzuca zooksantle, tak reaguje część LPS i SPS na LEDy, niestety trudno jest ustawić lampę LED i dobrać barwę żeby nie palić korali, spróbuj skręcić jej moc, może podwieś wyżej lampę, i dodatkowo więcej karm korale różnymi drobnymi pokarmami lub sam zmiksuj różne mrożonki i dolewaj co jakiś czas do wody.

 


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wody leje tylko jdl coral fluid, bo akwarium ma tylko 2 msc i troche boje sie je obciążać.
Podmianki na tej soli gdyz jakis czas temu (jednakze zanim pojawiła sie goniopora) kh polecialo mi mocno do gory i postanowilem podmiankami (5%, co 3 dni zbic je w dol). W okolicznym sklepie tylko ta sol miala niskie kh (inna rzecz ze reef salta nie mieli).
Obecnie robie podmianki co 10-14 dni 5%.
Wydaje mi sie ze jeśli czegos brakuje to rzeczywiście jodu, ktory fakt szybko znika z akwarium. Reszta mikro i makro przy tak malej obsadzie koralowej i poki co niskim poborze kh, ca i mg wydaje mi się, ze powinna byc na optymalnym poziomie.

Inna kwestia jest wspomniany led. Diody sa umieszczone w centralnym punkcie akwarium (na długości 25cm przy dlugosci akwarium 60cm), mozna powiedzieć że niemal pod nimi glebiej jest Goniopora. (swietlowki ida na całej długości). Dodam ze w owym miejscu nieco wyzej (glebokosc od zrodla światła tak 25 cm), byla niegdys caulastrea fluo, ktora pieknie w nim weszla w żółciutki kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj:-) ja tam Ci doradzała nie będę ale pierwszy błąd,2 miesiące ma akwarium ty robisz podmiany,no tak bo wprowadziles życie a jeszcze zbiornik był w pieluchach:-)

Dwa goniopora się nie nadaje do 2 miesięcznego akwarium i się sam przekonasz o tym jak zejdzie oby Nie..bedzie ciężko szczerze ,sklep powinien pytać jakie akwarium itp... ale liczy się sprzedaż i kasa. W świeżym akwarium gdzie są skoki jeszcze parametrów i jest to nie stabilne taki Lps nie powinno się dawać,dlatego że one musza miec stabilne parametry.Karmienie goniopor najlepiej pipetą przy wylaczonym obiegu co 3-4 dni z kontrola (chodzi ilość pokarmu) nie ładować za dużo.

3 godziny temu, miśku napisał:

Reszta mikro i makro przy tak malej obsadzie koralowej i poki co niskim poborze kh, ca i mg wydaje mi się, ze powinna byc na optymalnym poziomie.

No tak ale w pierwszym poście nic nie wspomniałeś że akwarium ma 2 mies,pytałam bo wróżką nie jestem:D

Od czego jest internet możesz kupic sól, a nie kupujesz drogą priobiotyczna sól bo ma mniejsze Kh,nie wszystko z wszystkim sie je..no taka prawda,akwarium masz pare tyg i Ci skacze kh i wiele innych parametrów też będzie jeszcze skakać.bo to początek;-)

Co do jodu nie brakuje przy jednym Lps czy tam paru i częstych podmianach to sobie odpuścić możesz:-)na obecna chwilę,bo jód można przedawkować i to szybko.

Z tymi Ledami nic nie kombinuj po prostu świeć od slabszej dawki po 2 tyg wiekszej.

Jesli chodzo o zakup LPS to się wstrzymaj i to jeszcze dość trochę No3 5 Po4 0.05max ale stabilne jak reszta czy to Kh,Ca,Mg,Ph za szybko wszystko,ja wiem ze każdy marzy o pięknym zbiorniku,ja też i popelnilam wiele błędów nawet czytając wczesniej forum,a jednak!czas i czas,potem będzie ładniej i lepiej;-)

Pozd.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti
To nie moje pierwsze akwarium i wiem co kiedy dodac i z czym to zjesć.
Pytalem o kwestie ubarwienia konkretnego korala w dziale o koralach.

Widze ze moglem przemilczec fakt czasu tego zbiornika. Byc moze oszczedzilo by to zbędnego gadania '' za szybko... "," zobaczysz i tak Ci wszystko padnie... ".
Gdyby tak bylo to pisal bym w dziale szpital...
Fakt jest jednakze taki ze juz w trzecim tygodniu od zalania do akwarium weszly SPSy: Monti talerzowa, Stylophora pisiliata milka i Seriatopora caliedium.
Owszem nie spodziewam sie super przyrostow jak na stabilnym baniaku, ale jak na razie wszystko żyje, polipuje i sie nie cofa.
We wcześniejszym akwarium jako żółtodziób oczytawszy sie roznych zrodel czekałem i czekałem...poczynawszy od miekkasow typu zoa..., co przysporzylo mi pozniej kilku problemow przy zmianie typu zbiornika na bardziej twardy.

Teraz wiem ze nie ma na co czekac, oprócz bakterii kluczowe jest to co nam w skale zyje i dba o droznosc i czystosc zasiedlanej przez bakterie skaly.
Dlatego tez po raz kolejny (tym razem sztucznie wprowadzany) akwarium jest pelne roznego rodzaju zycia rownonogow, lasonogow, a w niedalekim czasie rowniez widlonogow.
Oczywiście na pierwszy raz napewno nie polecil bym nikomu tego sposobu prowadzenia.
Z parametrami bede jeszcze troszke schodzil, lecz nie bardziej niz do NO3 na poziomie 1, PO4 jest i w zasadzie zawsze bylo niewykrywalne, bynajmniej testem Saliferta, wiec nawet jesli cos tam w zasadzie jest (a jest na fotometrze napewno) to mi to nie przeszkadza.

Skrecilem dzis ledy 435nm o 10% idzie obecnie na nich jakies 14W, 450ki ida na 7W, swietlowki (2x24W) na 100%.
Zobacze co będzie dalej z gonią. Obecnie jest cztero kolorowa - srodek żółty, nastepnie polip czerwony z zielono-zolta, obwódka. Wlasnie ta obwódka powoli zaczela "wchodzic" w ten czerwony.
Zobaczymy co będzie jak dostanie jedzonko od FM.





Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przez to że dodałeś T5 

Ale pokarmy też swoje

Niewiemy ile masz biomasy 

 

P.s 

@Beti sory ,ale sama sie wszedzie udzielasz ale czasem tak piszesz że rece lecą tak sie narzucadz z swoja opinią 

Polecam pisac bardziej bezstronie 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti
Nie mam zadnych pretensji, dziękuję za zainteresowanie. Za starego morszczaka rowniez sie nie uwazam, do tego tytulu mi jeszcze daleko.
Kazdy zbiornik jednak ma swoje zasady dzialania, mój (LPS, SPS), poki co jakos funkcjonuje, a LPSy przyrastają w oczach.
Watek jednakze dotyczy Goniastreii, a nie Goniopory, bylo to napisane w pierwszym poscie. Fakt jedno i drugie to LPS, jednak Goniopory jeszcze wkladac szybko nie zamierzam :)

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogła sie obrazic po cieciu 

I teraz wychodza jej barwy 

Moze to ta ? 

https://worldwidecorals.com/dragon-soul-goniastrea-18748.html


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ant
Dokladnie powoli jest taka teraz.
Jednakze kupowalem ja wyraznie dwukolorowa (srodek żółty (moze taki zielony fluo) a boki czerwone.
Teraz pojawila sie ta zolto zielona obwodka ktora nacieka ten czerwony.
Mysle ze jeszcze z tydzień i będzie odentyczna jak na zdjęciu.

Widac chyba kupilem mocno obcietego fraga i koral odtwarza tkanke o ktorej kolorze nie wiedziałem.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie te kolory w niej napisze kolokwialnie "siedziały". Jeśli ma się dobrze i widać przyrosty to nic z nią nie rób. Może potrzebuje jeszcze czasu żeby dojść do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że woda okej, skoro w tak młodym baniaku sps/lps sobie swietnie dają radę. Czyli pozostało by oświetlenie lub sztuczne nawożenie wody w śladowe ilości metale ciężkie. Można by było się pokusić o icp jeśli chcesz wyciągnąć barwy. Wtedy będzie już pewność czy to problem micro czy oświetlenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra
Nie robmy juz gównoburzy [emoji6]
Temat dotyczyl Goniastreii, jak tez bylo napisane w pierwszym poscie, pozniej w ktoryms z rzędu wkradla sie literowka o Goniatoporze - zautomatyzowana klawiatura i szybko pisany post zrobily swoje.

Z moja Goniastrea zobacze. Swiatlo jest zmienione, papu juz leci.
Nic poza tym oprocz JBL Coral Fluid nie bede dawac.
Jesli koral stanie sie bardziej zolty niz ten z nadeslanego zdjecia to bede ja przestawiac.
Dziekuje serdecznie za odpowiedzi i zainteresowanie [emoji6]


Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, miśku napisał:

Dobra
Nie robmy juz gównoburzy emoji6.png
Temat dotyczyl Goniastreii, jak tez bylo napisane w pierwszym poscie, pozniej w ktoryms z rzędu wkradla sie literowka o Goniatoporze - zautomatyzowana klawiatura i szybko pisany post zrobily swoje.

Z moja Goniastrea zobacze. Swiatlo jest zmienione, papu juz leci.
Nic poza tym oprocz JBL Coral Fluid nie bede dawac.
Jesli koral stanie sie bardziej zolty niz ten z nadeslanego zdjecia to bede ja przestawiac.
Dziekuje serdecznie za odpowiedzi i zainteresowanie emoji6.png


Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

A propos tego wszystkiego, jeśli kupiłeś korala o barwie czerwono zielonej (prawie żółtej) a teraz wyglada tak jak z linku @AnT - a to ja bym się cieszył bo jest wg mnie o niebo ładniejszy :-). Mam prośbę, zrób jego foto jak teraz wygląda to ocenimy efekt wizualny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podać jak chcesz wrotkę i plankton czerwony 

Ale nie zaczesto by nie przekarmic bo wtedy zacznie psuc sie od srodka nie przetrawi tego co nałapie i bedzie gnił


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Tutaj krotki filmik , ktory moze Cie zainteresuje a ze temat LPS'ow dotyczy tez mnie,wiec szukam materialow po roznych stronach internetowych...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Beti @AnT, śmiecicie temat koledze. Zostanie posprzątany, więc ewentualne dalsze problemy komunikacyjne proszę załatwiać PW ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dla syna
Tak wyglada teraz. Zdjecie slabe, tez malo widac bo mam koncowke dnia i akwa juz spi.
Jutro w dzień postaram sie cos lepszego pokombinowac. c93a647bc34459e99e76ea839052f310.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie świeci fluo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.