Skocz do zawartości
dla syna

Ratunek kraba z rąk acanthastrei

Rekomendowane odpowiedzi

Krabik niestety wyszedł z tego bez jednego szczypca. 

Mordki acany powoli wyciągały go z muszli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że ona wcina 5-12 kulek suchego dwa razy w tygodniu. Zależy jak się sypnie. Z miesiąc temu wciągła cała wylinke po amboinensis. Jakiś mutant z niej trochę. Chyba dlatego kosztowała 130zł bo pewnie komuś wszystko zjadała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dla syna napisał:

Problem w tym że ona wcina 5-12 kulek suchego dwa razy w tygodniu. Zależy jak się sypnie. Z miesiąc temu wciągła cała wylinke po amboinensis. Jakiś mutant z niej trochę. Chyba dlatego kosztowała 130zł bo pewnie komuś wszystko zjadała. 

Musisz klatkę zbudować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale tak na poważnie, to co zrobić? Ona wiecznoe głodna jest. Ma ok 37 główek i zaczyna puszczać kolejne. Jak nie daje jej jeść to jest nastroszona jak jeżozwierz. A kiedy poje to pompuje się do wielkości dwóch dużych pięści, a podczas karmienia ryb i tak się stroszy. Chodzi o to, co zrobić żeby była mniej agresywna. W opisie acan wszyscy wypowiadają się że jest mało agresywna, a u mnie niebezpieczna dla zwierząt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im większy okaz tym więcej zjada. Może czas ja przyciąć? Zrób kilka szczepek i odsprzedaj a sobie zostawi "okrojony matecznik". Rozrosnie się to znowu przytniesz. 

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem ją ledwo 2-3 miesiące temu. Zdawała się mała i była wyjątkowo brzydka (blady brązowy kolor miejscami jaśniejszy). Ma tam trochę jeszcze miejsca, może podwoić rozmiar. A jak się uda i będzie rosła po skale to ma luzu jakieś 15 cm. Tylko jak ją kroić kiedy przyrosnie do skały a całość jest zwartą posklejaną konstrukcją? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarczą diamentową. Taka do ciecia płytek. Jest trochę filmów na YT. 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś moja acana udaje tubkę. I tak się zastanawiam, którędy ją ciąć skoro ona ma tyle tkanki miękkiej, że wogole szkieletu nie wyczułem. 

140 140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma ona przypadkiem za mało światła? Mam dużo acan, z dużymi i z małymi polipami, ale zazwyczaj pompują się rozłożyście i nie są takie wydłużone.

A co do cięcia, to najlepiej ją zestresować, żeby całkowicie schowała polipy, wtedy widać szkieletową granicę pomiędzy polipami.

Edytowane przez Pawelo2222 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Pawelo2222 napisał:

A nie ma ona przypadkiem za mało światła? Mam dużo acan, z dużymi i z małymi polipami, ale zazwyczaj pompują się rozłożyście i nie są takie wydłużone.

A co do cięcia, to najlepiej ją zestresować, żeby całkowicie schowała polipy, wtedy widać szkieletową granicę pomiędzy polipami.

Zdjęcie było zrobione o zmierzchu. Światła ma dużo jak na lps (rsx r5 100w na zbiornik 100l). Za dnia jest wielkości dwóch dużych pięści. Poprostu wczoraj wieczorem tak się śmiesznie ukształtowała. Co do cięcia to chyba pod wodą będę musiał to zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.