Skocz do zawartości
Heweliusz

Włochaty glon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Kupiłem skale z favia i gratisie dostalem zielone wlochy, ktos podpowie jak to zwalczyć?

IMG_20180930_190919-600x800.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odłup korala a resztę wywal jeśli skałka nie duża szkoda by było całe akwarium zainfekować, albo ładować hemie do leczenia tylko dla jednej skałki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po części tak jak wyżej. Albo oderwij, wyskrob ten glon. Nie obawiał bym się, że glon zaatakuje całe akwarium, jak będzie pod kontrolą czyli rwanie i skrobanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, czy masz tam jakiegoś porządnego glonożercę? Ryba gustująca w glonach, jeżowiec, pokaźne stado (dosłownie, 5 czy 10 sztuk to żadna ilość) ślimaków, kraby? Bo jak nic tych glonów nie będzie wyjadało na bieżąco, to zawsze prędzej czy później się pojawią. Nutrienty możesz mieć na 0, a nie nękany glon i tak zawsze coś tam sobie znajdzie, w ostateczności ze skały wyciągnie depozyty. U mnie akwarium było prawie puste, skała, kilka ślimaków i krab, żadnego karmienia dodatkowego, NO3 i PO4 niezmiennie 0, a i tak jak włosowate uderzyły w lipcu, to do tej pory z dywanem walczę. Co do samych włosowatych, to nie są same w sobie jakieś straszne (to nie bryopsis legendarne). Praktycznie każdy zwierzak będzie to jadł, kwestia tylko zapewnienia odpowiedniej "mocy żernej". Problem może być tylko, jak za długie urosną, trudno się wtedy zwierzakom za nie zabrać i omijają takie kępy jeśli mają obok łatwiej dostępne pożywienie. Dlatego dobrze jest je mechanicznie przerwać lub przystrzyc na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to kilka x nie słuchaj głupot co ci pisza o wywalaniu skały, ślimaki i ryby tez raczej za chętnie tego nie rusza a rwanie jet mało skuteczne jeżeli glon mocno sie trzyma i nie daje sie oderwać w "całości" najlepiej ograniczyć podmiany i dozowanie mikroelementów z czasem glon osłabnie i będzie dało sie go łatwo odrywać, wiem ze jeżowiec to zjadał  u mnie podejrzewam ze ze zwierzaków tez mitrax by pewno jadł i delobella. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak ? Post postęp w walce z glonami ?

U mnie świetnie sprawdził się jeżowiec globulus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.