Skocz do zawartości
Mates

Problem z mleczną wodą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiem że temat mlecznej wody był poruszany kilkanaście razy na forum, ale ja mam problem z którym nie potrafię sobie dać rady, walczyłem ale nie mam ani siły ani wiedzy co dalej. Przechodzę do sedna problemu 14.09.2018 start akwarium kostka aquael reef duo, start na suchej skale marco rocks 6 kg , piasek suchy blue treasure woda RO badana TDSem 000 labolatoryjna sól aquaforest na start seasalt potem przejście na reefsalt. Akwarium przeszło plagi przez 5 tygodni lane bakterie w kaskadzie siporax, matrix i purigen w saszetce bakterie seachem stability. Woda mleko robi się cały czas nawet robiąc podmiankę 50% odstawiałem też bakterie bo uważałem że dałem za dużo, robiłem podmianki natleniałem wodę stosowałem środek clarity seachem stosowalem lampę UV bo uważałem ze to zakwit bakterii nic nie pomaga, lampa UV 5 watt , dodałem nawet cyrkulator coralia 900 tunze i dalej nic obsada to capnella, pseudogorgonia, pavona fluo i dwa błazenki . Dodam że nic im nie jest normalnie polipują ryby też funkcjonują bez problemu. Media filtracyjne wsadziłem do skarpet filtracyjnych bo myślałem że kruszy się siporax i dalej nic , lampa uv świeciła 6 dni i dalej nic natleniałem wodę bo to podobno też pomaga i nic i ciągle nic PO4 mam na zero NH3 - NH4 na zero ph wody 8.2 temperatura 25 stopni, skała nie ma zakwitów piasek czysty szyby także , ograniczyłem białe światło do 3 godzin dziennie i nic i nic i nic. Rozmawiałem z właścielem coral house, wysłuchał tego samego co teraz napisałem i stwierdził że powinienem mieć lampę 36 watt do kostki 49l bo 5watt to lipa, pytałem czy były reklamacje na marco rocks - w żadnym wypadku ja sprzedaje 200 kg tygodniowo i wszscy zadowoleni . Rozmawiałem z doświadczonymi akwarystami Panem Wojtkiem i Kamilem i nie umie nikt pomóc. Nie wiem co robić i co zrobić . Nie wiem gdzie szukać pomocy.

Tak dojrzewało przez 5 tygodni od 14 wrześniada33a8742007.jpg

Tak było przez cały czasad401a7d014d.jpg

Tak jest teraz 1e9f211bbe2e.jpg

Edytowane przez Mates
dodanie zdjęć (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A płukałeś skałę przed włożeniem do akwarium?

Nie jest konieczne płukać w RO - może być zwykłą kranówa.

UV 5W na taki litraż to aż nadto, Kondrad z CH coś pewnie źle zrozumiał.

Edytowane przez montymick (wyświetl historię edycji)

Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rób podmian. Weź z dojrzałego akwarium garść piachu z dna i wrzuć do swojego. Wywal purigen. Nic to nie daje. Bakterie zmniejsz. UV - ok, ale wszystko co zabije lampa zostaje w akwa i staje się pożywką dla nowych bakterii. Choć 5W to w sumie nic. Skała czysta, bo akwa sterylne na swój sposób. Same bakterie życia nie stworzą. Odpieniacz masz jakiś? 

Edytowane przez Leel00 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzucam pomysłami:

Jak wygląda zrobiona przez Ciebie solanka? Jak wymieszasz sól w ro i zostawisz ją z cylkulatorem na ~1h to woda się klaruje? Jeżeli tak to sól jest ok. 

Czy przed włożeniem suchej skały wymoczyłeś ja w ro i wypłukałeś? Może ze skały coś się ciągle sypie. (chociaż w to wątpie bo po pewnym czasie powinna przestać a wata wychwycić wszystko).

Na pewno cyrkulacja jest dobrze ustawiona i piasek nie podnosi się z dna? 

Czy jak się przypatrzysz to widać jakieś drobinki?

Czy poprawia się rano/wieczorem?

Co do mocy lampy UV miałem 5w do ReefMaxa i 100% przypadków wystarczała więc do 49l też będzie ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to po prostu zanieczyszczenie mechaniczne.Spróbuj włożyć do filtra watę filtrującą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku skałę płukałem w wodzie kranowej przed założeniem akwarium bo po wyjęciu z paczki miała delikatne odłamki na sobie i dla pewno,sci wypłukałem, nastepnie dla pewności 100% wypłukałem w wodzie RO na dobę resztki z płukania wylałem.

Wsypałem piasek oraz włozyłem skałę , zalałem czystym RO i ruszyła kaskada na gąbkach bez soli , 24h później spuściłem wodę wlałem solankę a do kaskady siporax , matrix i tak dojrzewalo po dodaniu życia stosowałem watę na wierzch i robiłem podmianki 5% aż do padnięcia.

 

33 minuty temu, mrppp14 napisał:

Rzucam pomysłami:

Jak wygląda zrobiona przez Ciebie solanka? Jak wymieszasz sól w ro i zostawisz ją z cylkulatorem na ~1h to woda się klaruje? Jeżeli tak to sól jest ok. 

Czy przed włożeniem suchej skały wymoczyłeś ja w ro i wypłukałeś? Może ze skały coś się ciągle sypie. (chociaż w to wątpie bo po pewnym czasie powinna przestać a wata wychwycić wszystko).

Na pewno cyrkulacja jest dobrze ustawiona i piasek nie podnosi się z dna? 

Czy jak się przypatrzysz to widać jakieś drobinki?

Czy poprawia się rano/wieczorem?

Co do mocy lampy UV miałem 5w do ReefMaxa i 100% przypadków wystarczała więc do 49l też będzie ok. 

solanka mieszana godzinę z cyrkulatorem i woda jest klarowna przejrzystaa

nie ma różnicy czy rano czy wieczorem jest jednakowo , po podmiance jest 2h lepiej a potem rano ta sama zupa

cyrkulator skierowałem na skałe piasek się nie podnosi ani trochę korale falują wszystkie

w wodzie nie ma drobinek żadnych jedna zawiesina ja gołym okiem nie wyłapuje nic

watę mam w kaskadzie i wymieniam raz dzienne

bakterii nie daje wcale żadnych

Edytowane przez Mates (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kiedy i po czym zaczęło się tak robić co dodałeś w między czasie??bo piszesz, że 5 tygodni woda była klarowna i nagle zrobiła się biała.

Jak często i ile od poczatku postawienia akwarium robiłeś podmianki i jakie masz zasolenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, KaZek napisał:

Pytanie kiedy i po czym zaczęło się tak robić co dodałeś w między czasie??bo piszesz, że 5 tygodni woda była klarowna i nagle zrobiła się biała.

Jak często i ile od poczatku postawienia akwarium robiłeś podmianki i jakie masz zasolenie?

podmianki robiłem 5% tygodniowo, problem pojawił się nagle nie dodawalem nic media przy podmiance płuukałem w wodzie spuszczonej ze zbiornika zasolenie mam 102.4 sól odmierzana wagą 33ppm według zaleceń aquaforest 375 gram na 10 l wody destylowanej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie u siebie ,tylko  że ja przelałem wóde.Wydaje mi się ,że natlenianie na maxa przy zakwicie bakteryjnym to podstawa, nie dopuścić do  przyduchy.Bakterie bym odstawił ,z chemią nie kombinować czekać, obserwować gady  mleko z czasem minie.Najgorsza panika i pośpiech.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiany w pierwszych tygodniach były niepotrzebne a media wypłukiwałeś z czego?Przecierz w akwarium nic prawie niema.Nie dałeś zbiornikowi dojrzeć dobrze bakterią się namnożyć i może zakwitło. Mogło to być przez za dużą podmiane 50% za dużo kombinowania z mediami dalej są w skarpecie??bakterie przelane?mieszanie soli? Zmiejszanie oświetlenia.

Ile soli na ile litrów RO sypiesz i czym zasolenie sprawdzasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media są w skarpecie , bakterii nie daje wcale , białe światło nie świeci wcale sypę 375g soli na 10 l wody sprawdzam sól areometrem aquamedic też zakupionym w CH tak  przy okazji chciałbym zapytać może ktoś jest tu z okolicy śląska, bo chętnie wziąłbym wodę z podmianki ze stabilnego zbiornika ew trochę żywego piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij media ze skarpety, hehe.rozsyp do dwóch koszyków po równo matrixa ułóż na to siporax do jednego koszyka wrzuć jeszcze purigen i na górę watę ale tak żeby to miało przepływ.Światło ustaw tak jak ma być finalnie i białe i niebieskie.

I tak jak ozzy mówi daj tlenu jak masz szybę nad akwarium to zrób tak żeby był dostęp powietrza i ryby nie wyskoczyły.

Podmianę 50% już zrobiłeś więc narazie powinno starczyć.Na marginesie 5% z 50 litrów to 2,5l.

Tyle mógłbym od siebie podpowiedzieć, możesz tak zrobić ale nie musisz;)obserwuj co się będzie działo mierz NO3 PO4 i kontroluj czy zwierzaką pasuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.