Skocz do zawartości
Yakaposhi

250litrów 100x50x50, pomoc ze sprzętem :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Planuje stworzyć swoje pierwsze morskie akwarium. 

Wymiary 100x50x50 na sprzęcie Maxspect. 

Sprzęt :

Pompa cyrkulacyjna : Maxspect Gyre Generator XF-230 + Kontroler Maxspect Gyre XF-230 

Pompa obiegowa - nie mam pojęcia jeszcze, propozycja ?

Odpieniacz : Twistman Integra 100/150

Lampa Led : Maxspect RSX R5-100/150 Lampa LED

Kontroler WiFi : Maxspect ICV6 kontroler WiFi

Pytania :

Jakie wymiary sumpa zrobić ? 

Czy ten sprzęt jest warty ? Czy warto rozważyć coś innego ?

Co jeszcze potrzebuję ? 

Jak nie mam możliwości zrobić RO ( brak dostępu do zaworów )jak rozwiązać ten problem ?

z góry dziękuje za odpowiedz :) 

pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakakolwiek umywalka czy zlewozmywak musi mieć zawór...

Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr ro można podłączyć do węża od prysznica, czy zaworu pralki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, NAP napisał:

filtr ro można podłączyć do węża od prysznica, czy zaworu pralki...

Ale muszę się myć :)mam mieszkanie zrobione pod zabudowę i nie ma możliwości, co z odpowiedzią na resztę pytań :) 

Godzinę temu, pecetowiec napisał:

Jakakolwiek umywalka czy zlewozmywak musi mieć zawór...

Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
 

Odkrycie, nie obraź się ale Twoja odpowiedź jest bez sensu. Co z reszta pytań ? Jakieś konkrety ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Yakaposhi napisał:

Ale muszę się myć

:) podłączysz, filtrujesz ile chcesz..odłączasz i możesz się myc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Yakaposhi napisał:

 

Jak nie mam możliwości zrobić RO ( brak dostępu do zaworów )jak rozwiązać ten problem ?

 

Proszę https://aquaforest.eu/pl/product/af-perfect-water/

2 godziny temu, Yakaposhi napisał:

Co jeszcze potrzebuję ? 

 

 

- grzałkę
- skałę
- sól - jak zdobędziesz wode ro
- hydraulikę - rurki, kolanka, zawory, przeloty, klej :)
- dolewkę
- piasek - jak chcesz
- ryby
- koralowce
- bezkręgowce :)
- reaktor wapnia lub pompę dozującą
- listwy do zasialania
- miernik zasolenia
- testy do wody - kh, po4, no3, mg, ca...
- media filtracyjne
- lampa uv - przydaje się
- awaryjne zasilanie - też się przydaje (mimo, że mieszkam w mieście)
- jedzenie suche do ryb
- mrożonki dla ryb
- suplementacja dla korali
- pokarmy dla korali
- czyścik do szyb
- chwytak
- jakiś dip
- filtracja mechaniczna typu wata czy skarpeta
- butelka bakterii
- i parę innych. Na pewno o czymś zapomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Pawel_Q napisał:

Na pewno o czymś zapomniałem.

o najważniejszym ...
Wiedzę jak dojrzewa, jak funkcjonuje akwarium morskie.
-stelaż i jego zabudowę lub szafkę w i na której to wszystko stanie, lecz to chyba oczywistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Yakaposhi napisał:

 

Wymiary 100x50x50 na sprzęcie Maxspect. 

 

Pompa obiegowa - nie mam pojęcia jeszcze, propozycja ?

Maxspect Turbine 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkrycie, nie obraź się ale Twoja odpowiedź jest bez sensu. Co z reszta pytań ? Jakieś konkrety ?

Nie no co ty nie obrażam się... Jedź na kranówce! Też bez obrazy...

Widząc jaki setup szykujesz i ile na to szmalu szykujesz jak nie jesteś w stanie nawet pod szafką zlewozmywaka w kuchni zamontować rodi to kupuj od kogoś kto takich problemów nie posiada.

 

Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

 

 

Edit.

Nawet zmywarka ma dostęp do zaworu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam takie szkło: obiegówka 3000 l/h starczy (plus zapasówka taka sama ),  grzałka 300W,  bakterie ja startowałem na BioGro i polecam bardzo + żywa skała max 25 - 30 kg część w sumpie, jak siporax to 5-8 l. Sump duży ok 100 x 38 x 35 cm 4 komory - duży  gdyż umożliwia prace wymiana waty, czyszczenie siporaxu + jest miejsce na filtry np. z absorberami ale to później. Piasek max 10 kg . I ważne moim zdaniem elektryka w oddzelnej szafce nie razem z sumpem gdzie jest wilgoć i może dość do przebicia albo do osadzania się soli na elektronice np. w sterownikach pomp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czym problem z rodi ?

tak jak już pisali - jak potrzebujesz wody wyjmujesz wszystko z szafki i podłączasz pod prysznicem/wannie/ pralce i masz wodę,  po  1-2h chowasz [tylko pamiętaj o zaworkach]IMG_20181104_184922_resized_20181104_065934038.thumb.jpg.24f0079ff3a5a3f869e7ce67db7c299e.jpgIMG_20181104_184930_resized_20181104_065933669.thumb.jpg.adf613ef796b79f67c7ef24480d84ced.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Yakaposhi napisał:

Odkrycie, nie obraź się ale Twoja odpowiedź jest bez sensu.

Jego odpowiedź była bardzo prawidlowa:smile_wink:mam wrażenie że to Ty nie wiesz o czym pisał,nawet ubikacja ma wężyk i dostep do zamontowania zaworka.:)

Nie bardzo rozumię ktoś chce Ci pomóc to stwierdzisz że jego odp jest bez sensu? Czasem nie rozumię ludzi pytajacych o rady a stwierdzaja  na wstępie że to bez sensu;) to teraz Ty się nie obraz:Ptakimi wypowiedziami nikt nie będzie chciał Ci pomóc,trochę wyluzuj i posłuchaj bo dobrze Ci radzą.:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 godziny temu, Yakaposhi napisał:

Wymiary 100x50x50 na sprzęcie Maxspect. 

Jak nie masz jeszcze akwarium pomyśl nad większa głębią 100x50x50 w slodkim bylo by ok, ale w morskim słona woda zmniejsza perspektywę 100x60 wydaje mi się minimum chociaż jak dasz 80 to bedziesz bardziej happy :) , wysokość tez trochę maooo 55-60 ja mam 100x60x65(H) wysokości już bym nie zwiekszał i tak jest na granicy wygodnej obsługi ale głębokość na pewno bym zmienił na 80 lub 90

4 godziny temu, Yakaposhi napisał:

Pompa obiegowa - nie mam pojęcia jeszcze, propozycja ?

przyjmuje się że musi obrócić 10x objętość akwarium, z doświadczenia powiem Ci że lepiej da za dużą i skręcić niż za małą i jechać na maksa

4 godziny temu, Yakaposhi napisał:

Jakie wymiary sumpa zrobić ? 

maksymalne jakie Ci wejdą pod szafkę

4 godziny temu, Yakaposhi napisał:

Czy ten sprzęt jest warty ? Czy warto rozważyć coś innego ?

sprzęt jak każdy, kupujesz taki na jaki Cię stać, ja mam Jebao i sobie chwale, inni narzekają i chwalą coś innego ile ludzi tyle opinii

4 godziny temu, Yakaposhi napisał:

Co jeszcze potrzebuję ? 

Pawel_Q chyba rozwiał twoje wątpliwości :)

4 godziny temu, Yakaposhi napisał:

Jak nie mam możliwości zrobić RO ( brak dostępu do zaworów )jak rozwiązać ten problem ?

jak wyżej zawsze sie da trzeba tylko pokombinować, jak już uprzesz się i koniec, zostaje Ci kupowanie ze sklepu lub od innego morszczaka

4 godziny temu, Yakaposhi napisał:

z góry dziękuje za odpowiedz :)

Proszę :)

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pecetowiec napisał:

Nie no co ty nie obrażam się... Jedź na kranówce! Też bez obrazy...

Widząc jaki setup szykujesz i ile na to szmalu szykujesz jak nie jesteś w stanie nawet pod szafką zlewozmywaka w kuchni zamontować rodi to kupuj od kogoś kto takich problemów nie posiada.

 

Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

 

 

Edit.

Nawet zmywarka ma dostęp do zaworu.

OcYwiscie, że tak mam bardzo trudny dostęp do zaworów i nie jestem bez większych przeróbek tam się dostać, niestety i szukam alternatywy.

30 minut temu, Paragon napisał:

Jak nie masz jeszcze akwarium pomyśl nad większa głębią 100x50x50 w slodkim bylo by ok, ale w morskim słona woda zmniejsza perspektywę 100x60 wydaje mi się minimum chociaż jak dasz 80 to bedziesz bardziej happy :) , wysokość tez trochę maooo 55-60 ja mam 100x60x65(H) wysokości już bym nie zwiekszał i tak jest na granicy wygodnej obsługi ale głębokość na pewno bym zmienił na 80 lub 90

przyjmuje się że musi obrócić 10x objętość akwarium, z doświadczenia powiem Ci że lepiej da za dużą i skręcić niż za małą i jechać na maksa

maksymalne jakie Ci wejdą pod szafkę

sprzęt jak każdy, kupujesz taki na jaki Cię stać, ja mam Jebao i sobie chwale, inni narzekają i chwalą coś innego ile ludzi tyle opinii

Pawel_Q chyba rozwiał twoje wątpliwości :)

jak wyżej zawsze sie da trzeba tylko pokombinować, jak już uprzesz się i koniec, zostaje Ci kupowanie ze sklepu lub od innego morszczaka

Proszę :)

Bardzo dziękuje za wyrozumiałość, najwyżej będę montował do węża w łazience a potem chował zestaw RO, najłatwiej. 

56 minut temu, @Beti napisał:

Jego odpowiedź była bardzo prawidlowa:smile_wink:mam wrażenie że to Ty nie wiesz o czym pisał,nawet ubikacja ma wężyk i dostep do zamontowania zaworka.:)

Nie bardzo rozumię ktoś chce Ci pomóc to stwierdzisz że jego odp jest bez sensu? Czasem nie rozumię ludzi pytajacych o rady a stwierdzaja  na wstępie że to bez sensu;) to teraz Ty się nie obraz:Ptakimi wypowiedziami nikt nie będzie chciał Ci pomóc,trochę wyluzuj i posłuchaj bo dobrze Ci radzą.:)

Jakbym miał możliwość dostania się do zaworów to nie pytałbym o inne rozwiązanie RO, dzięki za sugestie z prysznicem, tak to rozwiąże.

1 godzinę temu, chwialek napisał:

o najważniejszym ...
Wiedzę jak dojrzewa, jak funkcjonuje akwarium morskie.
-stelaż i jego zabudowę lub szafkę w i na której to wszystko stanie, lecz to chyba oczywistość.

Wiedzę zdobędę z czasem, będę powoli małymi krokami do przodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności wiedza potem stawianie systemu. Morskie nie wybacza błędów w takim stopniu jak słodkie. Dokładnie określ sobie cel do którego będziesz dążyć, następnie planuj sprzęt. Bo to czy kupisz go nawet za "miliony", nie da Ci gwarancji powodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiedzę zdobędę z czasem, będę powoli małymi krokami do przodu [emoji4]



Jeśli będziesz wiedzę zdobywał małymi krokami ( przynajmniej tą podstawową) w trakcie... to uwierz będą to raczej trzy kroki wstecz i najwyżej jeden w przód.

Ale... kto bogatemu zabroni. Tylko zwierząt szkoda.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, lapsiak84 napisał:

 

 


Jeśli będziesz wiedzę zdobywał małymi krokami ( przynajmniej tą podstawową) w trakcie... to uwierz będą to raczej trzy kroki wstecz i najwyżej jeden w przód.

Ale... kto bogatemu zabroni. Tylko zwierząt szkoda.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

wiedza jedno praktyka drugie i tak i tak w dużej mierze uczymy się dopiero w praktyce, ale im więcej teorii tym łagodniej przechodzimy praktyke chyba :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, lapsiak84 napisał:

 

 


Jeśli będziesz wiedzę zdobywał małymi krokami ( przynajmniej tą podstawową) w trakcie... to uwierz będą to raczej trzy kroki wstecz i najwyżej jeden w przód.

Ale... kto bogatemu zabroni. Tylko zwierząt szkoda.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Nie kupię zwierząt do czasu kiedy wszystko w akwarium nie będzie okej.

Edytowane przez Yakaposhi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała to najczęściej żywy organizm :) , a bez niej raczej nie wystartujesz.

Wiedza - choćby ta podstawowa, jest niezbędna. Żeby nie było że wiedza, wiedza ale skąd ją masz wziąć...
Zajrzyj i przeczytaj tutaj....

To tak na początku abyś wiedział o czym mówimy. Nie zdziw się jak ktoś ci na 90% problemów będzie radził iż węgiel dobry na wszystko. Nie zawsze chodzi o rodzaj absorbera, częściej mowa o C2H5OH w formie doustnej dla właściciela - jeśli trafi się morszczak nie spożywający alkoholu chodzi poprostu o czas na przemyślenie i przeanalizowanie co takiego mogłem odwalić. Bo najczęściej winny jest akwarysta a nie skała, system , źródło ryb itd.
Dużo szybciej wiedzę przyswoisz widząc czyjś sprawnie działający system. Wierz mi iż 15 minut rozmowy daje więcej niż 2godziny grzebania na forum (ale bez słowniczka stwierdzisz - trafiłem na wariata co bredzi jak opętany a ja nie wiem o czym on prawi). Nagonką na forum jak napiszesz bzdurę się nie przejmuj - pochyl głowę i posłuchaj. Jeśli trafisz na chu... wartego doradcę zostanie on dość szybko sprowadzony przez pozostałych forumowiczów - nie gryziemy tylko czasami brakuje cierpliwości by po raz n-tysięczny pisać cierpliwie to samo. Forum zawiera dużą skarbnicę wiedzy. Więc czytaj linki które podrzucamy bo nie wynika to ze złośliwości masy ludzkiej ale większość została już napisana po co powielać :)

Zerknij też w ten dział i tematy podpięte... Nie ważne że tematy są z 2007r - chemia wody i fizyka zbiornika trudno aby się zmieniła diametralnie.
http://nano-reef.pl/forums/forum/56-dla-nowicjuszy/

Rozpocznij od wiedzy - a zakończ na sprzęcie i starcie systemu pozwoli to uniknąć rozczarowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, chwialek napisał:

skała to najczęściej żywy organizm :) , a bez niej raczej nie wystartujesz.

Wiedza - choćby ta podstawowa, jest niezbędna. Żeby nie było że wiedza, wiedza ale skąd ją masz wziąć...
Zajrzyj i przeczytaj tutaj....

To tak na początku abyś wiedział o czym mówimy. Nie zdziw się jak ktoś ci na 90% problemów będzie radził iż węgiel dobry na wszystko. Nie zawsze chodzi o rodzaj absorbera, częściej mowa o C2H5OH w formie doustnej dla właściciela - jeśli trafi się morszczak nie spożywający alkoholu chodzi poprostu o czas na przemyślenie i przeanalizowanie co takiego mogłem odwalić. Bo najczęściej winny jest akwarysta a nie skała, system , źródło ryb itd.
Dużo szybciej wiedzę przyswoisz widząc czyjś sprawnie działający system. Wierz mi iż 15 minut rozmowy daje więcej niż 2godziny grzebania na forum (ale bez słowniczka stwierdzisz - trafiłem na wariata co bredzi jak opętany a ja nie wiem o czym on prawi). Nagonką na forum jak napiszesz bzdurę się nie przejmuj - pochyl głowę i posłuchaj. Jeśli trafisz na chu... wartego doradcę zostanie on dość szybko sprowadzony przez pozostałych forumowiczów - nie gryziemy tylko czasami brakuje cierpliwości by po raz n-tysięczny pisać cierpliwie to samo. Forum zawiera dużą skarbnicę wiedzy. Więc czytaj linki które podrzucamy bo nie wynika to ze złośliwości masy ludzkiej ale większość została już napisana po co powielać :)

Zerknij też w ten dział i tematy podpięte... Nie ważne że tematy są z 2007r - chemia wody i fizyka zbiornika trudno aby się zmieniła diametralnie.
http://nano-reef.pl/forums/forum/56-dla-nowicjuszy/

Rozpocznij od wiedzy - a zakończ na sprzęcie i starcie systemu pozwoli to uniknąć rozczarowania...

Bardzo dziękuje !! :) jutro się biore za czytanie i planowanie :) dobrej nocy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.