Skocz do zawartości
darek1973

Od 3 dni mętna woda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie do bardziej doświadczonych. Od 3 dni w moim akwarium zrobiła się mętna woda.Zbiornik działa już od 10 m-cy i wciąż walczę z bardzo wysokimi fosforanami i azotanami.  Wodę porusza falownik Jebao CP-25. Wcześniej woda była klarowna- codziennie czyszczę piasek pipetą. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, może to być zakwit bakteryjny, szczególnie jeżeli dodawales ostatnio jakieś bakterie i pożywkę. Ewentualnie jeżowiec któremu zebrało sie na amory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, darek1973 napisał:

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie do bardziej doświadczonych. Od 3 dni w moim akwarium zrobiła się mętna woda.Zbiornik działa już od 10 m-cy i wciąż walczę z bardzo wysokimi fosforanami i azotanami.  Wodę porusza falownik Jebao CP-25. Wcześniej woda była klarowna- codziennie czyszczę piasek pipetą. Pozdrawiam

Co dodałeś ostatnio? NitraPhosMinus nie za dużo?miałeś to kupować pamiętam


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti nicnic nie dodawalem a nawet przestalem dodawac pro bio s dopóki kH nie spadnie mi poniżej 8.

Lukasz Baczynski nie mam jeżowca i nic ostatnio nie dodawalem.

Nie wiem jak wygląda zakwit bakteryjny bo nigdy go nie mialem ale zauważyłem, że w toni pływa jakis pyłek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na zakwit bakteryjny. To że bakterie nie były ilosciowo zwiekszane, nie oznacza to że nie może wystąpić takie zjawisko. Jakaś część bakterii została (bo napewno została, inaczej NH3 by wzrósł i zabił zbiornik), zruszanie piasku czy czegokolwiek stworzyło naturalną pożywkę dla nich. W rezultacie doszło do buuum bakterii. Ilość detrytusu w toni nakarmił głodne bakterie a te miały dobrr warunki do namnażania. Odpieniacz na full, i przejdzie po kilku dniach. Można sprawdzić poziom wapnia i kh aby wykluczyć wytrącenie się wapnia z wody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz lampę UV to załącz zawsze coś pomoże:)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj wate do filtracji. Czyścisz pipetą piasek z? Jakieś plagi? Podłoże odmulasz przy podmianach ale z częstym grzebaniem w nim to nie bardzo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, darek1973 napisał:

Jeśli mam zakwit bakteryjny to czy mogę robić podmianki?

Hej...

Podmianki Ci nic nie dadza, gdyz bakterie namnazaja sie bardzo szybko...

Ja mam lampe UV na takie niespodzianki, ktora szybko sie rozprawi z bakteriami, oczywiscie mozna tez dac wate i skimmer na mokro, jak wyzej napisano i czekac...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Masz odpieniacz? Jak on się zachowuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś tak po zbytnim poruszeniu piasku przy czyszczeniu dna, tak jak powyżej chłopaki pisali czyli zakwit bakteryjny, u mnie nic nie pomagało dopiero lampa UV 10W 3 dni i kryształ.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.