Skocz do zawartości
Blowy

Termin Przydatności Mrożonek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jaki jest termin przydatności mrożonek? chciałem zamówić większą ilość i zastanawiam się ile czasu mogą maksymalnie leżeć w zamrażarce. Jaki był najdłuższy czas leżakowania mrożonek w waszych lodówkach ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, Blowy napisał:

Hej,

jaki jest termin przydatności mrożonek?

taki jaki określił producent

12 minut temu, Blowy napisał:

 ile czasu mogą maksymalnie leżeć w zamrażarce.

jeśli nie były rozmrożone to ... lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Blowy napisał:

Ok, dzięki.

Ale weź napisz, ile tych mrożonek chcesz załadować do zamrażarki? I po co? Aż sprawdzę wieczorem, czy na opakowaniu jest jakaś data. W sumie to nie żywność, więc obowiązku producent nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, Słony leszcz napisał:

 Aż sprawdzę wieczorem, czy na opakowaniu jest jakaś data. W sumie to nie żywność, więc obowiązku producent nie ma.

np. AquaEl ma datę - kryl drobny który akurat mam pod ręką ma przydatność do 2020 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ON. Sam jestem ciekaw, czy jest jakaś data na pudełkach. W sumie, nie rozważałem robienia zapasów na wypadek wojny, to i nie bardzo mnie to interesowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli startuje z morskim, więc wstępnie mrożonki potrzebowałbym na styczeń, chciałem zamówić wysyłkowo Ocean Nutrition, ma dobre opinie. Myślałem aby zamówić taką ilość aby starczyła do kolejnej zimy, 20-30 tabliczek ? sam nie wiem :)  W każdym razie w okolicy raczej ich nie znajdę a nie chce mi się robić wycieczek specjalnie po mrożonki. Zamawianie latem trochę ryzykowne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, Blowy napisał:

chciałem zamówić wysyłkowo Ocean Nutrition, ma dobre opinie.

fakt - tyle że kosztuje kilka razy więcej niż np. AquaEl  a tego dostaniesz w każdym zoologicznym w okolicy :)

do Łodzi masz chyba niedaleko a tam są sklepy morskie (a jeden na pewno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dopiero startujesz, to Ci mrożonki nie potrzebne jeszcze. Kupisz ryby, to i mrożonki kupisz, bo teraz to nawet nie wiesz, jakie mrożonki Ci będą potrzebne, jakie ryby będziesz miał. W każdym akwarystycznym (także "słodkim") mrożonki znajdziesz. A i z morszczyzną sklep pewnie będziesz odwiedzał częściej niż raz na rok. Także bym się na Twoim miejscu wstrzymał jeszcze.

Co do zapasu na rok, to mrożonki wytrzymają na pewno (o ile nie zostaną rozmrożone w między czasie), ale też bym nie polecał takiego zapasu robić. Przez rok to możesz nawet akwarium się pozbyć (nie żebym tak CI wróżył, ale potencjalnie tak może się wydarzyć z różnych przyczyn), nie mówiąc o zmianie obsady.

Co do transportu, to powinny być mrożonki zapakowane odpowiednio jeśli sklep wysyła (nie wszystkie są chętne). A czy lato, czy zima, to i tak loteria, zależy od jakości zapakowania i czasu transportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na giełdę na ul.Równą w Łodzi i kupuję zapas na cały rok i mam z bani.Jedna szuflada zamrażarki jest moja:D Ryby jak dotąd nie narzekały :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na mrożonkach firmy Żmijka też jest data przydatności.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Alfik1980 napisał:

Ja jadę na giełdę na ul.Równą w Łodzi i kupuję zapas na cały rok i mam z bani.Jedna szuflada zamrażarki jest moja:D Ryby jak dotąd nie narzekały :ph34r:

Ja to samo ale u mnie ostatnio krócej :ph34r:

Tylko że ja je rozmrażam - potem blender 3/4 mrożonek reszta tylko rozmrożona i dawaj z powrotem w kostki i do zamrażalnika i mam gotowy mix all :D

 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.