Skocz do zawartości
gracjan87

Oświetlenie do 54l 60x30x30

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kompletuje sprzęt do 1 morszczaka.. będzie to moja obecna kostka na kaskadzie.. i chciałbym kupić światło.. najlepiej pod pokrywę (mieszczą mi się 2 tuby led ok. 50cm długie nic więcej nie wejdzie.. ale zupełnie już zgłupiałem tyle tego jest... Nie lubię jak lampa wali mi w oczy dlatego zależy mi na tym żeby była pod pokrywą a tam dużo miejsca nie ma... doradźcie mi coś jakiś poradnik odnośnik do jakiegoś tematu, ja nic nie znalazłem.. czy w ogole lepiej kupić lampę przyczepianą do szkła i odpuścić sobie te tuby.. ?

Z góry dziękuje za wyrozumiałość jest to mój 2 post na tym forum :)

Pozdr

Edytowane przez gracjan87 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 godzin temu, gracjan87 napisał:

Nie lubię jak lampa wali mi w oczy dlatego zależy mi na tym żeby była pod pokrywą

to odpuść sobie "morszczaka" bo nie opanujesz temperatury a pod pokrywą będzie słaba wymiana gazowa -  takie warunki są "dobre dla gupików"

innymi słowy przemyśl sprawę kilka razy , np. schowanie lampy w koronie a nie pokrywie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda rada jest na wagę złota :) odpuścić nie odpuszczę bo dlaczego :) a każdy uczy się na błędach ja jeszcze nie wystartowałem nie da się ok nie ma problemu wywale pokrywe i kupie coś innego ale nadal nie wiem co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pokrywy możesz zrobić koronę samemu albo zamówić . Co do lampy jeśli i tak ma być pod koroną/pokrywą to ja bym zrobił sam na twoim miejscu z power ledów.


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, gracjan87 napisał:

Każda rada ...

Zetlight-Lancia-ZP-4000-A742-A895-Waterp

 

Zetlight LANCIA - takie coś można dać od razu w uchwyty po świetlówce , jak wywiercisz otwory w pokrywie i dasz ze 2 wentylatory to może sie sprawdzi (ale gwarancji nie ma)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to szukam kogoś kto zrobił by koronę i szukam oświetlenia.. chcę wykorzystać to co mam a jak widać poniżej takie baniaki też mogą funkcjonować i fajnie wyglądać.. jak się uda i poradzę sobie z prowadzeniem takiego zbiornika to spokojnie kupi się wszystko jak trzeba i zwiększy litraż. Więc więcej wyrozumiałości Panowie :) nie od razu trzeba startować z baniakiem za grube pieniądze

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2018 o 21:56, gracjan87 napisał:

jak się uda i poradzę sobie z prowadzeniem takiego zbiornika to spokojnie kupi się wszystko jak trzeba i zwiększy litraż

Tu nie chodzi o pieniądze. Jeżeli koledzy Ci coś radzą to pewnie ma to swoje uzasadnienie. Zbiorniki jak na filmie mogą jak najbardziej działać i funkcjonować. Zauważ jednak, że nie ma na nim pokrywy. U Ciebie zbiornik może działać z pokrywą, ale może być też przyczyną kłopotów i przez to zniechęcisz się do morszczyzny.


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2018 o 21:56, gracjan87 napisał:

Ok to szukam kogoś kto zrobił by koronę i szukam oświetlenia.. 

 

 

Zależy ci na tym aby było tanio a koronę i lampę można zrobić samemu przy poświęceniu chwili. 

Ja koronę zrobiłem za 30 zł kupiłem w brico profile aluminiowe (grubości szyby) które nałozylem na górna część akwarium a do nich przykleilem paski z PCV. Również kupione w brico. Wysokość korony możesz sobie dobrać pod siebie. A jeżeli ogarniasz podstawy zabawy z elektroniką to bardzo wydajna i stosunkowo tania lampę zrobisz z power ledow. Na allegro power Led kosztuje ok 2.50zl do tego listwa aluminiowa albo jakiś radiator kilka innych drobiazgów i wystarczy poskładać w całość. Dokupisz sobie 2 włączniki czasowe i ustawiasz na włączanie osobno białego i niebieskiego światła. I miodzio w zależności od tego co chcesz trzymać w akwarium wystarczy Ci ok 20 diód.  Czyli łączny koszt lampki 100-150zl a jak Zrobisz przesiadke na większy Biornik to Możesz wykorzystać użyte w niej diody do budowy większej lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie jestem początkujący myślę o akwarium 60l do 100 l kupić ruszyć po nowym roku i posiadam takie oświetlenie czy one będzie się nadawać 54w E27 led aquarium light full spectrum par38 fish tank coral reef grow light

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Hubii napisał:

Witam panowie jestem początkujący myślę o akwarium 60l do 100 l kupić ruszyć po nowym roku i posiadam takie oświetlenie czy one będzie się nadawać 54w E27 led aquarium light full spectrum par38 fish tank coral reef grow light

W żarówkach LED jest 1 problem wszystkie diody są na kupię nie wiadomo czy oświetli całe akwarium.


c2f86a6bafadd49b25ef4206ff325303u1810a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Hubii napisał:

Witam panowie jestem początkujący myślę o akwarium 60l do 100 l kupić ruszyć po nowym roku i posiadam takie oświetlenie czy one będzie się nadawać 54w E27 led aquarium light full spectrum par38 fish tank coral reef grow light

Do 100 l może być za mało, poza tym jak dla mnie świeci trochę za różowo. Nie jestem pewny ale możesz ją pewnie rozebrać i zastąpić kilka diód innymi dopasowując sobie kolor.


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 2x 54W to w zupełności wystarczy, aż nadto. Powiem Ci, że ciekawa alternatywa, zacząłem się zastanawiać czy sobie takiej nie zamówić. Minus jest taki, że nie nie ma możliwości włączania osobnych kolorów np. biały + niebieski. Świeci albo wszystko albo nic.


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej 4x24W lub 4x39W ? Można łatwiej dobrać świetlówki.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu, a prawdopodobnie będę się przesiadał na podobny zbiornik: 60x30 lub 60x40 podstawy, czy 2x 24 w wystarczy dla takiego zbiornika do 60l dla lps i miękkich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.