Jump to content
mlody89

Problem

Recommended Posts

Ja myślę że może to 

https://erybka.pl/product-pol-13988-Seachem-CupriSorb-100-ml.html

Węgiel osobiście stosuje 

https://erybka.pl/product-pol-3484-Fauna-Marin-Ultra-Carb-L-1000-ml.html

Ale to nie rozwiazanie przyczyny tylko skutków,  pompę , falownik i inne sprzęty w akwa masz nowe czy używki ? Jak używki to bym sprawdził kable czy nie pęknięte, wirniki , ośki , obudowy czy nie są gdzieś przetarte , pęknięte czy noszące inne uszkodzenia .

Falownik uzywka  z działającego akwarium więc jest ok. Co do pompy to zamawialem nową. Reszta sprzętu wydaje mi się też ok.

Zanim przyjdzie icp to rozebrał bym wszystko na czynniki pierwsze i sprawdził może magnes na wirniku jest przetarty lub się ściera , może izolacja na kablu pękła nie zajmuje to dużo czasu ale coś może podpowiedzieć albo i wykluczyć.  Nowe też może być ch.... :)

Ok dzięki za podpowiedź. Jutro wszystko sprawdzę, tak dla świętego spokoju.

Sprawdziłem wszystko co mogłem, wydaje się ok. Wrzuciłem 500g węgla.

Edited by mlody89 (see edit history)

Po dodaniu węgla stało się tak, wiem że nie ma czym się cieszyć ale jest jakiś progres.

87785b0e890af8c5med.jpg

910fbbe92e0035e7med.jpg

Ale jest pełno zielonych glonów z pecherzykami powietrza.

3c05e6ed592026b9med.jpg

I co z tym robimy?

jakie masz pompy cyrkulacyjne ? pytam bo do mieszania solanki używałem tanich JVP i ostatnio jak włożyłem łapę do wiadra to aż włosy pod pachami sie zjeżyły :) miała przebicie...przy przygotowaniu solanki nie ma problemu ale w akwa może prądzić, że tak powiem :)  ale tak jak poprzednicy testy ICP wiele wyjaśnią i wtedy można coś poradzić konkretnie...

Zn - zobacz czy nie wpadła Ci gdzieś śrubka/nakrętka lub czy nie rdzewieje Ci żadna złączka stalowa.

Barem się nie przejmuj, u mnie jest delikatnie wyższy i wszystko żyje i ma się dobrze.

Edited by Gr4b3Q (see edit history)

Już wszystko przeszukanie nic teraz nie ma. Tak jak wcześniej pisałem miałem metalowe wyjście z pompy ale to zmieniłem.

Narazie mam węgiel, w poniedziałek dodam seachem cupri sorb. W weekend podmienie trochę wody z działającego zbiornika.

Ja dzisiaj w swoim baniaku czysciłem sump. I się przeraziłem jak wyciągiem odpieniacz aby go przeplukac razem z pompa to pompa z odpieniacza miała rozpuszczone przyssawki od soli... Aż się boję pomyśleć co do wody się dostawalo. Jak tylko to dotklem to ręce czarne jak węgiel. 

IMG_20190106_143841-800x600-800x600.jpg

Radom i okolice potrzebuje wode z podmiany. Chciałbym zrobić u siebie podmiany ok 90% i nie chce wszystkiego zalewc świeża.

W dniu 6.01.2019 o 17:22, Grzegorz95 napisał:

Ja dzisiaj w swoim baniaku czysciłem sump. I się przeraziłem jak wyciągiem odpieniacz aby go przeplukac razem z pompa to pompa z odpieniacza miała rozpuszczone przyssawki od soli... Aż się boję pomyśleć co do wody się dostawalo. Jak tylko to dotklem to ręce czarne jak węgiel. 

IMG_20190106_143841-800x600-800x600.jpg

Co to za pompa?

29 minut temu, wojtek-lodz napisał:

Co to za pompa?

Pewnie jakiś tani chińczyk ;) strzelam :P 

30 minut temu, wojtek-lodz napisał:

Co to za pompa?

Tak jak napisał fresz33

Chińczyk z allegro. 

Ale nigdy bym nie przypuszczał że sól tak rozpuścić gumę... 

U mnie też rozpuszczają się gumowe podkładki przy magnesach.

U mnie aqua nova obieg od ponad dwóch lat przyssawki są w stanie fabrycznym. Zero rozpuszczalnosci. Może chińczyk się pomylił i wsadził polskie ogumowanie? 

2 minuty temu, dla syna napisał:

U mnie aqua nova obieg od ponad dwóch lat przyssawki są w stanie fabrycznym. Zero rozpuszczalnosci. Może chińczyk się pomylił i wsadził polskie ogumowanie? 

gdyby wsadził polskie to nic by się nie działo, ale z tego też powodu wymieniłem wszystkie cyrkulatory jebao...

5 godzin temu, dla syna napisał:

Ja też używam pomp aqua nova powiem szczerze jak na taniego chińczyka to jest to bardzo dobry sprzęt. Obiegowa pompa 4000l/h pracuje i nie ma z nią problemów. W moim słodkim 450 litrów mam kubeł aqua nova za 250 zł pracuje już 4 lata i jedynie wymieniłem w nim zaworki. 

A ta pompa w której się przyssawki rozpuscily to nawet nie wiem jakiej firmy była...