Skocz do zawartości
Korcziix

Prośba o identyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ok 2 miesiace temu postanowilem zalozyc pierwsze akwarium morskie 120 l. Posiadam Filtr kaskadowy Aquael VERSAMAX 3

Grzalke AQuael EASYHEATER 100

Odpieniacz Hydor Nano Slimski 135.35

Zywa skala 15 kg 

Zywy piach 10 kg

Falownik JEBAO

Dolewam Bakterie Stability 3 zakretki 2 razy w tygodniu 

I mam dwa pytania jedno dlaczego te glony tak pokrywaja to skale i czy mozna sie jakos pozbyc oraz na piachu tez wystepuje jakies brazowe cos jak z tym walczyc czy nie walczyc

A drugie moje pytanie ile moze trwac zbijanie NO3 i czy mozna to jakos przyspieszyc bo 2 miesiace mija a na testach wychodza bardzoduze wyniki

Jestem nowy w temacie wiec prosze o wyrozumialosc. Pozdrawiam 

5495D7A5-9279-4E5A-B673-97BB649F1A0D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jeszcze dojrzewa daj mu czas. Jak glony wyciągną całe No3 z wody to glony nie będą miały się czym żywić i same zaczną znikać. Na piasku masz najprawdopodobniej cyjano i dino możesz je zebrać czymś z piasku.


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
12 minut temu, Korcziix napisał:

Witam mam problem ok 2 miesiace temu postanowilem zalozyc pierwsze akwarium morskie 120 l. Posiadam Filtr kaskadowy Aquael VERSAMAX 3

Grzalke AQuael EASYHEATER 100

Odpieniacz Hydor Nano Slimski 135.35

Zywa skala 15 kg 

Zywy piach 10 kg

Falownik JEBAO

Dolewam Bakterie Stability 3 zakretki 2 razy w tygodniu 

I mam dwa pytania jedno dlaczego te glony tak pokrywaja to skale i czy mozna sie jakos pozbyc oraz na piachu tez wystepuje jakies brazowe cos jak z tym walczyc czy nie walczyc

A drugie moje pytanie ile moze trwac zbijanie NO3 i czy mozna to jakos przyspieszyc bo 2 miesiace mija a na testach wychodza bardzoduze wyniki

Jestem nowy w temacie wiec prosze o wyrozumialosc. Pozdrawiam 

5495D7A5-9279-4E5A-B673-97BB649F1A0D.jpeg

To się nazywa dojrzewanie zbiornika :) , w zależnosci od zbiornika dojrzewanie jest mniej lub bardziej bujne, skała zarasta glonem bo w środku padły różne robale itd., teraz to się musi przegryść i glony maja raj jak tak patrze to nawet nie jest ich duzo dla porownania tutaj masz dobre dojrzewanie :P

2141-dsc04208.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Korcziix napisał:

dlaczego te glony tak pokrywaja to skale i czy mozna sie jakos pozbyc oraz na piachu tez wystepuje jakies brazowe cos jak z tym walczyc

5495D7A5-9279-4E5A-B673-97BB649F1A0D.jpeg

poczytaj o Dino - jest wieeeele tematów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dla Ciebie znaczą bardzo duże wyniki? Wrzuć na forum parametry po zrobieniu kompletu testów ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz wody RO-DI ? A tak jak poprzednicy pisali dojrzewanie, no i warto zrobić testy od zasolenia i ..... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kniaz0 tak uzywam wody RO-DI na ta chwile kupuje w sklepie z akwarystyka morska 

Narazie robie tylko NO 3 i tam w skali wychodzi mi max . Pozniej podesle jakiej firmy mam testery oraz dzis zrobie wszystkie i wstawie wyniki.

Zasolenie Mierzylem GroTech Aerometr - 1.29

Testy NO 3 , NO 2 i PO 4 Salifert

NO2- 0,02

PO4- 0,00

NO3- 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby miał 2 miesiące trzymać holendra w domu to bym chyba jednak poszedł w słodkowodne.
Przy zerowym PO4 ciężko Ci będzie zbić NO3. Jak widać masz jeszcze NO2, ale niskie.
Polecałbym zmienić bakterie np na Special blend + dodać coś w stylu Prodibio - BioDigest!
Lejesz jakąś pożywkę dla bakteri, albo dokarmiasz czymś akwarium? Czy tylko to co skała odda?
Jakie media filtracyjne wsadziłeś do filtra?
I zasolenie chyba coś nie tak zmierzyłeś. Obczaj Reefhub:
https://reefhub.pl/pomiar-zasolenia/

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Korcziix napisał:

Zasolenie Mierzylem GroTech Aerometr - 1.29

 

29 minut temu, sith114 napisał:

I zasolenie jednak trochę niskie,  jaką sól używasz?

O jakich jednostkach jest mowa?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Roman.P napisał:

 

O jakich jednostkach jest mowa?

No właśnie już zweryfikowałem co kolega napisał i coś tutaj nie gra z tym zasoleniem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowy cycling zbiornika.trzeba byc cierpliwym i czekac.Polecam takze produkty korallen zucht na start jezeli sa w Twoim budzecie.

Kazdy kto uzywa " zywej skaly" mial to samo.Ja jakbym startowal nowy zbiornik to bym uzywal teraz tylko "suchey skaly"-dry rock

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, TOMEK J napisał:

 

Kazdy kto uzywa " zywej skaly" mial to samo.Ja jakbym startowal nowy zbiornik to bym uzywal teraz tylko "suchey skaly"-dry rock

 

Też mi to wygląda na pseudozywą skałę, ewentualnie sucha nieoczyszczona. Wszystko co zdechlo w tej skale karmi teraz ten zieleniak.

Można to przeczekać. Świecić na maxa, aby gloniska szybciej rosły i szybciej wyżarły to, co zdechlo w skale. Ale jak już zjedzą i zdechną, to oddadzą syf, który zjadły.

Można wymienić skałę.

Można próbować ją wyszorowac w wodzie z podmiany, choć to myślę bez sensu, bo podmianami możesz dokładać pożywki dla glonów

Można spróbować im zrobić konkurencje i nawalić do sumpa makroglonów, jak spaghetti czy caulerpa. 

Ja bym chyba nie wytrzymała i wymienila te skałę na Marco rocks, ewentualnie wyjmowała i szorowala szczotka i plukala chocby w malej ilosci solanki od kogos z podmian, aby przyspieszyć ten proces. Zwierząt pozerajacych glony bym na razie nie dawała, bo jak są azotyny to i amoniak może jeszcze jest.

A co z tym zasoleniem?? Może jest 1.029, jeśli tak, to ja bym rozrzedzila wodą rodi do 1.023. To, co odlejesz przy rozrzedzaniu można zużyć do przeplukania skały.  Najpierw wyszorowac, a potem już w miarę w czystej wodzie do pojemnika i doba w porządnej pralce z cyrkulatorem, wymienić wodę, znów pralka z cyrkulatorem i do akwarium.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam moj blad pomyslioem sie przybpomiarze zasolenia i mam 1.029 niedopatrzenie.

W filtrze mam trzy preparaty ktore doradzil mi klient z akwarystyka morska  a wiec tak 

Rowa Carbo

Phos Guard

noo i trzecie ale musialem wyrzucic opakowanie i nie mam pojecia jak to sie nazywa ale w sklepie ta sama osoba pamietam ze mowila ze to trzecie wymienia sie co pol roku

Soli uzywam 

H2Ocean pro formula i dozuje ja 33g na litr wody 

woda byla z istniejacego zbiornika 

a skala zywa kupiona w sklepie 

raczej nie chcial bym jej wyrzucac bo dosc sporo kosztowala i chcialbym ja jakos sprobowac uratowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piachu jest za dużo o 5kg, a glony zejdą same. Nie podmieniaj solanki. Utrzymuj to zasolenie. Jak no3 zejdzie to glony same znikną. Niech system sam się kręci. Zasolenie obniżysz dopiero za miesiąc-dwa. 

Hehe, jak widać każdy ma swoją szkołę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dla syna napisał:

Piachu jest za dużo o 5kg, a glony zejdą same. Nie podmieniaj solanki. Utrzymuj to zasolenie. Jak no3 zejdzie to glony same znikną. Niech system sam się kręci. Zasolenie obniżysz dopiero za miesiąc-dwa. 

Proponujesz koledze uprawe zielonego przez nastepne 2 miesiace? ;)

Hmmm masz w filtrze phosguard ok niby dobrze, ale masz zerowe PO4. Co prawda trzeba wziąć pod uwagę dokładność testów kropelkowych. Ale bez PO4 NO3 nie zejdzie podstawy. Jak chcesz czekać to idź za radami kolegów. Ja bym wprowadził parę radykalnych zmian. Niczym nie ryzykujesz. A gadanie o dojrzewaniu gdy po 2 miesiącach kolega ma dalej NO2 jest po prostu śmieszne ;)
@Korcziix
Czym świecisz i ile h na dobę?

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sith114 napisał:

Proponujesz koledze uprawe zielonego przez nastepne 2 miesiace? ;)

Hmmm masz w filtrze phosguard ok niby dobrze, ale masz zerowe PO4. Co prawda trzeba wziąć pod uwagę dokładność testów kropelkowych. Ale bez PO4 NO3 nie zejdzie podstawy. Jak chcesz czekać to idź za radami kolegów. Ja bym wprowadził parę radykalnych zmian. Niczym nie ryzykujesz. A gadanie o dojrzewaniu gdy po 2 miesiącach kolega ma dalej NO2 jest po prostu śmieszne ;)

Po4 ma zerowe bo glony zaklamują. No3 strawią glony. Ja bym czekał, i tylko połowę piachu usunął. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. weryfikowałeś wode RO? Choćby TDSem?
2. Czym świecisz?
3. Obniżyłbym zasolenie do 35ppt. - tylko tu jest potrzebna 100% weryfikacja zasolenia w zbiorniku ;)

4. Wywalił węgiel i dowiedz się co to za 3 cudo albo może zrób zdjęcie to ktoś rozpozna. 
5. Zmienił bakterię.

Tyle na początek.

@TOMEK J
Z całym szacunkiem jeśli po 2 miesiącach w zbiorniku jest dalej NO2 to ile jeszcze polecasz mu czekać do następnej wigilii?

 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda co szkola to inna ale najwazniejsza w akwarystyce morskiej jest cierpliwosc..

Z mojego doswiadczenia im mniej ingerencji i niepotrzebnych dodatkow to lepiej no ale kazdy ma swoje metody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby nie weryfikowalem ale to dosc duzy sklep i ma najlepsza opinie u nas wiec raczej trzeba by mu uwierzyc 

Swiece lampa ledowa LED AQUARIUM LIGHT 120 w

z mozliwoscia regulacji stopnia natezenia swiatla bialego i niebieskiego. Kupilem uzywana zdjeta z akwarium morkiego z likwidacji sklepu 

Z zasoleniem to wlasnie tez mysalalem zeby zmiejszyc 

Z tym trzecim moze byc problem bo ja nie pamietam zaraz podesle zdjecie moze bedzie latwiej zweryfikowac 

A co do ostatniego to barkterie praktycznie mi sie juz koncza wiec mozna by cos zmienic tylko na co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minutes ago, sith114 said:

1. weryfikowałeś wode RO? Choćby TDSem?
2. Czym świecisz?
3. Obniżyłbym zasolenie do 35ppt. - tylko tu jest potrzebna 100% weryfikacja zasolenia w zbiorniku ;)

4. Wywalił węgiel i dowiedz się co to za 3 cudo albo może zrób zdjęcie to ktoś rozpozna. 
5. Zmienił bakterię.

Tyle na początek.

@TOMEK J
Z całym szacunkiem jeśli po 2 miesiącach w zbiorniku jest dalej NO2 to ile jeszcze polecasz mu czekać do następnej wigilii?

 

U mnie cycling trwal okolo 4 miesiecy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za jakosc ta to bardzo drobne kuleczki chyba biale w szczelnie zamknietym worku i z tego pamietam to mialo biale opakowanie 

5926BDB8-F136-43FE-B405-48A294DCF823.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3 miesiące parametry szalały. Taka ilość glonów szybko rozprawi się z no3. Nie wiadomo ile było wczesniej. 

3 minuty temu, Korcziix napisał:

Sorki za jakosc ta to bardzo drobne kuleczki chyba biale w szczelnie zamknietym worku i z tego pamietam to mialo biale opakowanie 

5926BDB8-F136-43FE-B405-48A294DCF823.jpeg

Może to? 

https://www.clarias.pl/seachem-cuprisorb-100ml-usuwa-miedz-i-metale-ciezkie-p-20082.html

Wyjmij absorbent na fosforany.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, dla syna napisał:

U mnie 3 miesiące parametry szalały. Taka ilość glonów szybko rozprawi się z no3. Nie wiadomo ile było wczesniej. 

Może to? 

https://www.clarias.pl/seachem-cuprisorb-100ml-usuwa-miedz-i-metale-ciezkie-p-20082.html

Tak to na 99% to tak mi sie wydaje.Niestety dobra pamiec tylko ulotna 

tylko jest problem bo w tym filtrze mam dwie komory obok siebie w jednej mam wegiel a w 2 mam reszte 

Edytowane przez Korcziix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.