Skocz do zawartości
flcf

Znikający Chrysus - zdażyło Wam się?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema :) 

Mam nietypowe pytanie czy zdażyło się Wam żeby Wasz Chrysus ni z gruchi ni z pietruchy zniknął np na cały dzień czy dłużej ( był zakopany ) ? 

Nie chodzi mi o historię nowej rybki po aklimatyzacji tylko dorosłej - mam Chrysusa w akwarium od roku i cały dzień pływał w toni itp natomiast dziś nie wypłynął w ogóle co się mu nigdy nie zdażyło i zastanawiam się czy padł czy jest możliwe że jednak jakoś zastrajkował? 

Dzięki z góry za Wasze doświadczenia z tą rybką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zabalował i leczy kaca ;)


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może  po prostu  zdechł albo wyskoczył z akwa ,sprawdzałeś na podłodze?


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdarzały mi się takie przypadki,wtedy kiedy był przestraszony


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak sie aklimatyzowal to tylko na chwile pojawial sie pozniej bylo ok do momentu az nie wylapalem zoltka a nastepnie po tyg wpuscilem go... i zestresowal sie na 1 dzien i zniknal ale teraz zyja w zgodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałeś w kominie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczyć raczej nie wyskoczył bo mam siatkę nad akwarium tak że na bank nie ma go poza akwarium ani w kominie - będę musiał chyba jednak trochę "grzebnąć" w piasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj wypłynie nie ma co go ponownie stresować


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boje się tylko że jak zdechł to może tylko narobić jeszcze jakiegoś dziadostwa jak go nie wyciągnę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że nie ma sensu grzebać w piachu. Pytałam o komin, bo mojemu raz się tam zdarzyło wskoczyć  (mam siatke). Kiedy zauwazylam jego brak na drugi dzien i go wyjelam z komina był tak przerazony, że dyszac jak parowoz opadł na piach, wczolgal się pod skale i nie widziałam go prawie trzy dni. Przy tej eskaiadzie do komina uszkodził sobie pyszczek, do dziś ma zdeformowana dolną "szczeke" ale jakoś dobie z tym radzi.  W kazdym razie myślę, że jeśli nie miał szans wydostać sie poza akwarium, to może przeżył jakąś inną stresując a sytuację i przeczekuje ją zakopanym w piachu czy ukryty między skałami.  Zostaw, nie grzeb. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego z podłogi zbierałem 4 razy. Z panelu 3 razy, a jeden raz sam wrócił do głównego zbiornika. Korona jest ale wysokość ok 12cm. Pomiedzy lampą a koroną pozostaje duża szczelina. Zerknij może w kominie ew. w sumpie jeśli masz duże przeloty, może być lotnik jak mój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, flcf napisał:

Wyskoczyć raczej nie wyskoczył bo mam siatkę nad akwarium tak że na bank nie ma go poza akwarium ani w kominie - będę musiał chyba jednak trochę "grzebnąć" w piasku.

 

Mój Amamphes - też ustnik więc skacze jak zaraza, wyskoczył przez szczelinę 1cm albo i mniej, między systemową siatką od RedSea, a grzebieniem spływu, wskoczył do panelu filtracyjnego, a później stwierdził że mu tam nie pasuje i znów skoczył, myślał że wyląduje w akwarium a wylądował na siatce - nic mnie nie zaskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Ura napisał:

 

Mój Amamphes - też ustnik więc skacze jak zaraza, wyskoczył przez szczelinę 1cm albo i mniej, między systemową siatką od RedSea, a grzebieniem spływu, wskoczył do panelu filtracyjnego, a później stwierdził że mu tam nie pasuje i znów skoczył, myślał że wyląduje w akwarium a wylądował na siatce - nic mnie nie zaskoczy.

Sprawdziłem dla własnego spokoju w kominie i okolice akwarium ale nigdzie go nie ma. 

PS. a widzę, że Ty miałeś naprawdę jakiegoś akrobatę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, flcf napisał:

Sprawdziłem dla własnego spokoju w kominie i okolice akwarium ale nigdzie go nie ma. 

PS. a widzę, że Ty miałeś naprawdę jakiegoś akrobatę :D

A masz kota w domu?  czasami zbierają takie wyskoczki i zjadają :(

jest jeszcze opcja że wpadł do ukwiała, jak masz jakiegoś Quadricolora, mi tak ostatnio załatwił garbika ukwiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jak wskoczył w komin to sobie teraz przy zaworze pływa??:p

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Ura napisał:

A masz kota w domu?  czasami zbierają takie wyskoczki i zjadają :(

jest jeszcze opcja że wpadł do ukwiała, jak masz jakiegoś Quadricolora, mi tak ostatnio załatwił garbika ukwiał.

Obie opcje odpadają ;) Żadnych kotów ani ukwiałów nie mam :) Tak że obstawiam że jednak padł i leży pod piaskiem :(...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie dwóch dniach Chrysus jak sam zniknął tak sam się znalazł :)

Był cały czas pod piaskiem - ale jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło żeby tak znikał.

Tak czy inaczej dzięki wielkie wszystkim za opinie i pomoc ;)

Człowiek uczt się całe życie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.