Skocz do zawartości
Gość Paragon

Krab pustelnik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

Jak w temacie chcę do akwarium wpuścić 2 może 3 kraby pustelniki, czy są jakoś uciążliwe mogą coś niszczyć ewentualnie zaszkodzić innym mieszkańcom akwarium, o ślimakach wiem że będą miały ciężko :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pustelniki czerwononogie( Paguristes Cadenati)

Są małe i raczej nic nie zniszczą w akwarium.

Śmiało 3 sztuki można trzymać 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zależy jaki gatunek mam 2 Paguristes cadenati w 130l i jedynie co mogą zrobić to przewrócić szczepki


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
8 minut temu, Nexor4 napisał:

Raczej zależy jaki gatunek mam 2 Paguristes cadenati w 130l i jedynie co mogą zrobić to przewrócić szczepki

czyli nie powinny zaczepiać innych mieszkańców najbardziej boję się o kraba porcelanowego ale on w sumie w ukwiale siedzi, czyli nie masz z nimi problemów, masz 2 szt w 130l czyli teoretycznie mógłbym dać 4szt

Paguristes cadenati to ten czerwonogi tak? ciekawe czy mogę dać 2 czerwonogie i 2 niebieskonogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paragon napisał:

Paguristes cadenati to ten czerwonogi tak?

Tak :)


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Krab pustelnik, jeżowiec, gobiodon, xenia itp. to popełniane błędy młodego akwarysty :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, fresz33 napisał:

Krab pustelnik, jeżowiec, gobiodon, xenia itp. to popełniane błędy młodego akwarysty :P

Jakoś mam już je 8 miesięcy i jeszcze mi nic nie naboriły  :P


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 minut temu, fresz33 napisał:

Krab pustelnik, jeżowiec, gobiodon, xenia itp. to popełniane błędy młodego akwarysty :P 

hehe no ja stary nie jestem :P

czemu błędy nie wiem jak reszta ale mi xenia sie podoba, fakt trzeba na oddzielnej skałce, ale nie zaliczam jesj posiadanie do błędu

teraz rozwiń mi czemu krab pustenik jest błędem, jakie niesie zagrożenia jego posiadanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przewracanie szczepek (musisz mieć je mocno przyklejone), drażnienie koralowców (lubi cały czas po nich się przechadzać :P ), wyrywanie pokarmu z ich paszczy itd :P 

A wincyj np tu :P

 

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
12 minut temu, fresz33 napisał:

Przewracanie szczepek

spoko kleić będę dwuskładnikowym on jest mocny nie da rady przewrócić

13 minut temu, fresz33 napisał:

A wincyj np tu :P

 

 

poczytam przy kawce, co do wyrywania jedzonka to sporo karmię więc może nie będzie wyrywał hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masz rację najlepiej się uczyć na własnych błędach :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
8 minut temu, fresz33 napisał:

Masz rację najlepiej się uczyć na własnych błędach :P 

najważniejsze żeby nie zawsze wierzyć w to co się powiela, tak samo przestrzegano mnie przed krewetką pistoletową a tutaj od roku to jedna z fajniejszych atrakcji w akwarium razem z babką :) lubię różnorodność nie mam jakiejś fazy że korale ponad wszystko a w tym temacie jest sporo negatywnego ale o gatunku:

- Dardanusa Megistosa

a jest też napisane że te dwa poniżej nie sprawiały problemów:

- Clibanarius tricolor

- Paguristes cadenati

 

Z kolei Skoczek w tym artykule opisał swojego "niebieskiego debila" dosyć negatywnie hehe, ale koledzy wyżej napisali ze mają i nie szkodzą więc czekam na więcej opini od posiadaczy najwyżej wezmę 2szt na próbę w razie wu mam dużo miejsca w sumpie :)

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3 korale na krzyz i moje 2 pstelniki wogole nie sa nimi zainteresowane. wychodza tylko wieczorem i skubia skale.  Krewetka mietowa np niby zjada euphyllie i briareum...

 

wszystko przede mna, ale poki co male pustelniki sa spokojniutkie.

Edytowane przez anney (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paguristes cadenati sobie odpuść bo będziesz je widział tylko w nocy z latarką.

Miałem kiedyś chyba Clibanarius tricolor oraz Calcinus Gaimardii.

Obydwa u mnie biegały kiedyś w dzień a w nocy spały na koralach dopóki jeden drugiego nie wysadził z muszli.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego Ciliopagurus strigatus (Halloween Hermit Crab) i jest bardzo grzeczny w porównaniu do Calcinus elegans, który musiał zamieszkać w sumpie. Osobiście polecam. Czasem wejdzie na jakiegoś korala tylko po to by przejść wylinkę. Nie atakuje ślimaków. Widać go w dzień i wieczorem. Elegansa odradzam bo to słoń w składzie porcelany, łamał mi montipory swoim ciężarem i przewracał szczepki. Żywych zwierząt oba nie atakowały. Raczej glono -padlinożercy. Wcinają mrożonki, suchy pokarm  i śmieci ze skały. Warto wrzucić do akwarium ze 2-3 muszle różnego kształtu, to nie będą się interesować ślimakami. Pewnie zależy od osobnika. Oba mam od początku przygody z akwarium. Mam jeszcze z nie pustelników Percnon gibbesi szamie glony i śmieci ze skał, puki co ryb nie łapie. Jest spory i skryty, ale fajny.

 


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja dorucilam im muszli do baniaka, to oba zmienily domki, a slimakow tez nie ruszaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, anney napisał:

ja mam 3 korale na krzyz i moje 2 pstelniki wogole nie sa nimi zainteresowane. wychodza tylko wieczorem i skubia skale.  Krewetka mietowa np niby zjada euphyllie i briareum...

 

wszystko przede mna, ale poki co male pustelniki sa spokojniutkie.

nom to mamy podobnie :), a jakie masz dwa takie same ?

Godzinę temu, Artur32 napisał:

Paguristes cadenati sobie odpuść bo będziesz je widział tylko w nocy z latarką.

nie przeszkadza mi to :)

Godzinę temu, Artur32 napisał:

Obydwa u mnie biegały kiedyś w dzień a w nocy spały na koralach dopóki jeden drugiego nie wysadził z muszli.

czy to jakoś mocno stresowało korale?

28 minut temu, Steron napisał:

Ja mam tego Ciliopagurus strigatus (Halloween Hermit Crab)

Ciekawe chyba na początek poszukam Paguristes cadenati z opinii wydaje się najspokojniejszy może jak się trafi to Ciliopagurus strigatus, a faktycznie dużo pisze się że ten niebieskonogi straszny wariat

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam czerwononogiego paguristes cadenati jest bardzo spokojny taki leniuszek powolny, natomiast niebieskonogi to świr z adhd ale wprowadza dużo  ruchu w akwarium i jest bardzo towarzyski, jak pojawię  się przy akwarium to jak pies leci do szyby.

Szczepki mam poklejone klejem 2 skladnikowym  i nic nie odpada 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Paragon napisał:

 

czy to jakoś mocno stresowało korale?

 

Nigdy tkanki nie traciły z tego powodu więc chyba nie.

Ogólnie bardzo sympatyczne i wdzięczne do obserwacji zwierzątka.

Załatw sobie wiaderko muszelek bo zmieniają co chwila.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, fresz33 napisał:

Krab pustelnik, jeżowiec, gobiodon, xenia itp. to popełniane błędy młodego akwarysty :P 

Tutaj podpisuje się dwoma  rękami pod tym co kolega napisał ..:) od siebie dodam jeszcze krewetki l.amboinesis i l .debelius 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 godziny temu, Artur32 napisał:

Nigdy tkanki nie traciły z tego powodu więc chyba nie.

Ogólnie bardzo sympatyczne i wdzięczne do obserwacji zwierzątka.

Załatw sobie wiaderko muszelek bo zmieniają co chwila.:)

tak zrobię na moje akwarium myśle że moge dać 2 spokojnie

10 minut temu, niwre37 napisał:

Tutaj podpisuje się dwoma  rękami pod tym co kolega napisał ..:) od siebie dodam jeszcze krewetki l.amboinesis i l .debelius  

nom mam te i te pistoletowa też i że niby co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

tak zrobię na moje akwarium myśle że moge dać 2 spokojnie

nom mam te i te pistoletowa też i że niby co?

a to ze łażą po koralach i je draznia oraz wybierają im żarcie ...miałem je  i chwale dzień w którym padły...


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
a to ze łażą po koralach i je draznia oraz wybierają im żarcie ...miałem je  i chwale dzień w którym padły...
Moja urosła i wyszła po grzebieniu za akwarium [emoji14] a taka była ładna amerykańska heh acany odżyły...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, niwre37 napisał:

a to ze łażą po koralach i je draznia oraz wybierają im żarcie ...miałem je  i chwale dzień w którym padły...

nie mam dużo korali ledwo trzy ale nie zauważyłem aby nawet się do nich zbliżały całymi dniami wiszą pod skałami i pod nawisami skalnymi albo łażą po dnie czegos szukają w żwirku :) 

 

Ogólnie jak mam wybierać między rybkami kabami krewetkami itd., a koralami zawsze wybiore te pierwsze dla mnie korale to dodatek, mi się w morskim podoba różnorodnośc zycia, nigdy bym nie chciał mieć samych korali, albo korali kosztem zwierzaków, ale to jest tylko moje zdanie o moim akwarium to mi sie podoba bo akwarium ma byc dla mnie nie na pokaz

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paragon napisał:

nie mam dużo korali ledwo trzy ale nie zauważyłem aby nawet się do nich zbliżały całymi dniami wiszą pod skałami i pod nawisami skalnymi albo łażą po dnie czegos szukają w żwirku :) 

no to pogadamy jak będziesz miał pełne  akwa korali :) i zobaczymy czy będziesz zadowolony z krewetek ,pustelników czy jeżowca :p 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.