Skocz do zawartości
Kapsel1981

Ile czasu woda może stać bez kręcenia się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mialem awarie  w domu i pompa obiegowa nie kręciła mi się jakieś 10 h - cyrkulacja działała w akwarium normalnie. Co zrobić z woda w sumpie - czy wylać, czy włączyć pompę obiegowa i do akwarium. 

Po jakim czasie woda słona może skisnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym włączyła pompę obiegową i tyle


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadek że w drugą dobę wlaczono obieg (30-40h) i zero różnicy, i znam przypadek, że po 9h było tragicznie. Oba zbiorniki były bardzo podobne. Na to nie ma reguły. Najbezpieczniej jest mieć zapasową pompę obiegową, zasilacz ups i dolewkę włączoną do upsa. Reszta jakoś sobie da radę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)Igor

wiem ze to źle zabrzmi,ale akwarium to nie auto jak koło zapasowe,super miec w zapasie to i owo,ale pompę obiegową,dolewke,grzałka,falownik,ups lub pradownice,czyli prawie drugi komplecik,szklo tez może pęknąć czyli awaryjnie male kawarium.oczywiście masz rację ze warto to miec tylko przeciętny akwarysta o tym nie myśli,

Osobiscie posiadam w rezerwie grzałka,2 x falownik chinki,agregat 230v,i zapas suchego żarcia na 1 rok w razie wojny:D

 

Wystarczy jak w sumpie będzie falownik tak jak w akwarium i nic sie wodzie nie stanie do tych godzin max 30-40,ale to tez zależy jaki sump jakie przegrody itp osobiscie w sumpie mam dwa falowniki w dwóch roznych przegrodach.

Jeśli pompa wysiadzie w parę godz zorganizujesz nową,w naszym przypadku postawimy Iwonke do pionu i będzie do godz:thumbup:

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ryzykował bym, wodę lepiej wylać i zrobić świeżej solanki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przez 10 godzin prądu nie było i w akwarium nic się nie stało to moim zdaniem ten ułamek wody który masz w sumpie możesz śmiało podłączyć do obiegu. Nie powinno w niczym zaszkodzić. Nie wiem ile litrów masz w obiegu i jaką obsadę korali posiadasz. Podejrzewam że nie masz SPS-ów które są bardziej czułe.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są często awarie zasilania , czasami 10-12 h , akwarium za jakiś czas startuje.

Co jest istotne , cyrkulacja wystarczy czy także obiegowa ? Nie wiem jaki dobrać UPS , czy może generator.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopuściłem finalnie wodę z sumpa do obiegu i dorobiłem również nowej ( w sumie ponad 100 litrów robiło się prawie całą noc). Obsadę mam dosyć podstawową także powinno wytrzymać. Zobaczymy na dniach czy jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze sump to nie kubełek zamknięty bez dostepu powietrza,wystarczy ruch wody czyli falownik,oczywiscie na czas zorganizowania nowej pompy obiegowej,w najgorszym przypadku dziś zamawiasz na końcu Polski jutro masz w domu:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.