Skocz do zawartości
adu57880

Czarne puszyste coś

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zauważyłem, że na "pieńku" mojej Euphylli coś narosło. Chyba zaczyna to jej przeszkadzać, bo pompuje się mniej niż zwykle. Czy ktoś się orientuje co to może być? Czy należy się tego pozbyć? A jaki sposób?
Czarne, puszyste coś 

eufilia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie nie jest wystarczająco wyraźne. Jeśli wyeliminowałeś cyjano; to zapewne jest to czarna gąbka. Miałem taką na podstawce od capnelli. Szybko rosła. "pod światło" wydawała się być nawet nieco granatowa. Ostatecznie dałem Capnelle na nową podstawkę a starą wyrzuciłem. Ta Euphilia urodą nie grzeszy i na pewno zacznie jej to zaraz przeszkadzać. Pozbyłbym się jej. W sumie, czymkolwiek to jest, to bym się tego pozbył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano wykluczam na bank. Miałem z nimi do czynienia ponad 2 lata temu przy starcie tego baniaka.
Właśnie to przykuło moją uwagę, że eufilia wygląda dziś źle. Jeszcze wczoraj pompowała się normalnie :/
Wyciągnąłem aparat cyfrowy, łapie ciut lepszą ostrość. Gąbka czy coś poważniejszego?

euf1.jpg

euf2.jpg

euf3.jpg

Edytowane przez adu57880 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, ewidentnie widać strukturę gąbki, ale może niech ktoś jeszcze się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąbka, mam w kilku miejscach podobne.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że gąbka. Zeskrob jeśli się da bo jak dojdzie do główek to je zadusi. Jeżeli możesz szczepkę wyciągnąć to po skrobaniu osusz tą część gdzie jest gąbka ręcznikiem papierowym. Jak gąbka dostanie powietrza to zacznie obumierać.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedyny będę innego zdania. Wygląda mi to na glon który kiedyś miałem. W dotyku twarda galaretka mało śliska była. Jak wpuściłem percnona to zjadł je wszystkie, a gąbki żadnej nie ruszył. Usunąć to się też dało recznie ale poza akwarium. W akwarium jak się oderwało to szybko przyrastało tam gdzie się zadomowiło. Kiedy nie miało co obrastać to tworzyła się z tego nieregularna kula. Było to bardziej upierdliwe niż wszystkim znana valonia. Czym więcej tego miałem tym bardziej po4 się zerwało i to dosłownie. Mogłem karmić suchym aż pływał pokarm w toni a po4 nie drgnęło. Tylko efekt był taki że rozrost tego był w zastraszającym tempie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.