Jump to content
Nuke

Zużycie żywicy

Recommended Posts

Nowe wkłady: 1 mikron,węgiel,żywica mb 20,razem z nową membraną. węgiel i membrana płukana zgodnie z zaleceniami a nawet dłużej.Około pierwszych 10litrów jeszcze spuściłem.Z tego co wiem czarna żywica to efekt zużycia,pobrałem dopiero jakieś 500 litrów a jak widać jest w większości już czarna.Wcześniej tak się nie działo.

IMG_20190128_205534.jpg

Jakiej firmy membrana i jakie us było po niej . 

z żywicą może byc różnie, trzeba patrzeć na wskazania TDS. Chociaż, muszę przyznać, ze raz kupiłem od jakiegoś magika na Allegro żywicę "na zaśkę" i okazało się, że po jakimś czasie, załadowaniu do filtra mogę ją jedynie wymienić na nową. Moze stało sie coś z żywicą - leżała szczelnie zapakowana, po otwarciu byla wilgotna - albo ze sprzedawcą...

7 godzin temu, Nuke napisał:

voltron.tds na wyjściu wskazywał 0

Jak po samej membranie miałeś zero tds .trochę mało realne  , a i zywica w takim wypadku działała by wieki . 

3 godziny temu, SU1 napisał:

Jak po samej membranie miałeś zero tds .trochę mało realne  , a i zywica w takim wypadku działała by wieki . 

Ja mam takie małe pytanko :) A ile powinno być po membranie? Żeby człowiek wiedział że jest jeszcze ok albo że już jest zużyta? :)

tds sprawdzałem już na wyjściu,nie patrzyłem po samej membranie.Membrana jak i żywica była w szczelnym opakowaniu.żywica dodatkowo zawinięta w czarną folię i w kartonie tak samo węgiel.

U mnie po odpaleniu filtra RO+DI pokazywało 000. Wkłady i żywica były nowe. Zrobiłem jakieś 200-250 litrów wody i TDS zaczyna mi pokazywać 002-003. Na razie jeszcze nic nie robię ale myślę, że przy 005-007 będzie trzeba "coś" wymienić.

Edited by ILUZJONISTA (see edit history)

3 godziny temu, flcf napisał:

Ja mam takie małe pytanko :) A ile powinno być po membranie? Żeby człowiek wiedział że jest jeszcze ok albo że już jest zużyta? :)

"Wykonując pomiary miernikiem TDS zaraz za wylotem membrany oraz wody kranowej i podstawiając do poniższego wzoru uzyskamy „procent odrzucenia”, czyli wartość, która pokazuje nam ile % substancji zostało zatrzymanych. Pamiętajmy jednak, że ze względu na specyfikę pomiaru TDS wynik będzie jedynie zbliżony do rzeczywistego. "
wzór:
Przechwy11tywanie.jpg

" Wyniki powyżej 90% w domowych systemach RO są zadowalające,a powyżej 96% doskonałe. Wyniki niższe niż 90% wymagają sprawdzenia warunków pracy filtra lub wymiany samej membrany. "

Źródło:

https://reefhub.pl/filtr-ro-di/

Polecam ten artykuł , wszystko opisane co i jak powinno być :)