Skocz do zawartości
fafik

Słony Dym 150x60x60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:czapkizgłów:) Łukasz z tej strony czytam to forum już od chyba roku i szukam pomysłu jak dobrać wszystko aby skompletować cały sprzęt do solniczki zaznaczam pierwszej w moim życiu o której marze od dziecka a także aby dzieci zarazić  byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie.

Wymyśliłem sobie zbiornik 150x60x60 z kominem zewnętrznym po prawej stronie miejsce może i było by na większe ale jak pokazałem żonie ile to jest 150 na 60 to powiedziała  że to MAX !!!!  Sump będzie prawdopodobnie za ściana bo tam jest skrytka mojej zony ale miejsce tam jest sporo myślałem czytałem i oglądałem inne zbiorniki na forum i myślę że 120x50x50 będzie ok  dla akwarium 150x60x60 (jak jestem w błędzie proszę o doradzenie ) :huh:

Akwarium: 150x60x50, full Opti, na początek miękkie i LPS o SPS nie myślę na razie może jak się złapie trochę doświadczenia. Myślę prowadzić zbiornik metoda Berlinską Rybek okolo 10 do 15 (niewiem czy nie za duzo te 15 ) ale obowiązkowo musi być parka Nemo i koleżanka Dory (dzieci nie darują jak nie będzie) może żółtek borsuk babki do kopania i coś się jeszcze znajdzie  

Szafka będzie robiona u stolarza na zamówienie na stelażu metalowym ma tylko utrzymać około 540 litrów i szkło bo sump będzie w drugim pomieszczeniu. 

Sump: 120x50x50 (jeśli za mały proszę o sugestie) a nawet doradztwo jak by go podzielić na komory 

Oświetlenie: Tutaj jestem kompletnie zielony podchodziłem do tematu już kilka razy i sam nie wiem czy hybryda nie była by dobrym pomysłem (Prosiłbym kolegów i koleżanki o pomoc )

Odpieniacz: myślałem nad Twistman integra 200 albo Deltec 1000i bo chyba 1500i będzie za duzy

Pompa obiegowa: Jebao DCP-10000 lub Maxspect Turbine Duo TD-9K

Cyrkulacyjna ; 2x Jebao RW-15 n może później albo odrazu dołożę  Maxspect Gyre Generator

Do tego oczywiście filtr RO, hydraulika itp. itd. 

Skały myślałem około 50-60kg (chyba ze wypada więcej )

Hydraulika myslalem o 2x 40mm 1x 32mm (czy dobrze dobrałem do takiego akwa)

Jeśli o czymś zapomniałem proszę o poprawienie mojej osoby i sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz bierz Twistmana bo Deltec może być za słaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć; 150x60x60 to już jest bardzo spore akwarium :-) Super rozmiar jak na pierwsze. 

31 minut temu, fafik napisał:

Myślę prowadzić zbiornik metoda Berlinską

Jesteś pewien? tradycyjna metoda z ogromnym odpieniaczem i bardzo dużo ilością żywej skały... tak powiadają Ci, który się na tym znają...

16 minut temu, fafik napisał:

Sump: 120x50x50 (jeśli za mały proszę o sugestie) a nawet doradztwo jak by go podzielić na komory 

Myślę, że za mały nie będzie na pewno. 120x50 to już całkiem spory sump. Ale też sporo wody więcej. Wychodzi +/- około 700l w obiegu jak na szybko policzyłem sobie.

 

19 minut temu, fafik napisał:

Odpieniacz: myślałem nad Twistman integra 200 albo Deltec 1000i bo chyba 1500i będzie za duzy

Tutaj moim zdaniem Deltec 1000i może być jednak nieco za mały nawet, to jednak 700L. 1500i wcale nie byłby za duży...  Twistman Integra pewnie byłby na styk... 

Szczególnie, gdy będziesz nadal upierał się przy metodzie berlińskiej... odpieniacz powinien być raczej przewymiarowany...

 

25 minut temu, fafik napisał:

Skały myślałem około 50-60kg (chyba ze wypada więcej )

Myślę, że w zbiorniku głównym to będzie wystarczająca ilość. Zależy jakie konstrukcje się Tobie podobają. Np ja zużyłem tylko 30 kg na 120x60 cm i jestem zadowolony z efektu jaki uzyskałem. Jednak wracając do tej metody berlińskiej gdzie ponoć powinno być nawet około 30% skały... to grubo ponad 100 kg wychodzi...

Dlatego właśnie, obecnie ludzie mają dużo mniej skały i sumpy napchane siporaxami matrixami kulkami biobalami… itd... aby tą brakująca skałę czymś zastąpić...

To tylko moje przemyślania, po przeczytaniu tematu. Kibicuje i trzymam kciuki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, fOe napisał:

Dałbym 160cm i lampę ATI 8x80w

czyli lepiej isc w same t5 a nie mixa z ledami

5 minut temu, jar2789 napisał:

Odpieniacz bierz Twistmana bo Deltec może być za słaby

na stronie z tym twistmanem pisze ze do akwa 700 a tu z sumpem akwarium bedzie mialo ponad 800 czy to tylko do samej wartosci akwa jest podawane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no witam @fafik który to obserwuje moj profil od roku,widze ze startujesz jakieś wnioski z obserwacji:smile_wink:?

Życzę powodzenia będzie fajne akwarium:thumbup: rok czekałeś to teraz będzie grubo co?...;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, @Beti napisał:

no witam @fafik który to obserwuje moj profil od roku,widze ze startujesz jakieś wnioski z obserwacji:smile_wink:?

Życzę powodzenia będzie fajne akwarium:thumbup: rok czekałeś to teraz będzie grubo co?...;-)

i jeszcze poczekam może nie cały rok  bo aby postawić takie akwarium na które druga połowa się zgodziła trzeba było rzucić palenie no i muszę jedna ścianę jeszcze w domu rozwalić aby akwa miało gdzie stać także ciągle czytam czytam  próbuje zrozumieć i tak w koło. A co do obserwacji to tylko pozazdrościć :respect:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, human_87 napisał:

Cześć; 150x60x60 to już jest bardzo spore akwarium :-) Super rozmiar jak na pierwsze. 

Jesteś pewien? tradycyjna metoda z ogromnym odpieniaczem i bardzo dużo ilością żywej skały... tak powiadają Ci, który się na tym znają...

Myślę, że za mały nie będzie na pewno. 120x50 to już całkiem spory sump. Ale też sporo wody więcej. Wychodzi +/- około 700l w obiegu jak na szybko policzyłem sobie.

 

Tutaj moim zdaniem Deltec 1000i może być jednak nieco za mały nawet, to jednak 700L. 1500i wcale nie byłby za duży...  Twistman Integra pewnie byłby na styk... 

Szczególnie, gdy będziesz nadal upierał się przy metodzie berlińskiej... odpieniacz powinien być raczej przewymiarowany...

 

Myślę, że w zbiorniku głównym to będzie wystarczająca ilość. Zależy jakie konstrukcje się Tobie podobają. Np ja zużyłem tylko 30 kg na 120x60 cm i jestem zadowolony z efektu jaki uzyskałem. Jednak wracając do tej metody berlińskiej gdzie ponoć powinno być nawet około 30% skały... to grubo ponad 100 kg wychodzi...

Dlatego właśnie, obecnie ludzie mają dużo mniej skały i sumpy napchane siporaxami matrixami kulkami biobalami… itd... aby tą brakująca skałę czymś zastąpić...

To tylko moje przemyślania, po przeczytaniu tematu. Kibicuje i trzymam kciuki.  

czyli myslisz ze zamiast berlinskiej zrobic lepiej DSB plus Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.