Skocz do zawartości
Caban

Pytanie o żarnik HQI FIRMY MARINE COLOR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Mam takie pytanie , a mianowicie czy ktoś używa lub używał Lampy HQI FIRMY MARINE COLOR 

Ja akurat zakupiłem żarnik 150 watowy  o temperaturze barwowej 14000 k. i ciekawi mnie czy dobrze zrobilem.

Światlo wydaje mi się dość żółte jak na tą ilość kelvinów. z tej racji dodałem ledową belkę aktyniczna a i tak jest nadal żółto.

Z tego powodu martwi mnie czy coś będzie rosło pod takiej jakości żarnikiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz balast?, chinskie zarniki lepiej pracuja na elektronicznych. Ja kupuje na fishstreet 15000k i sa rewelacyjne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie sprawdzałem, włożyłem żarnik i włączyłem .

światło w ogóle nie ma poświaty niebieskiej wręcz żółtą .

A mógł byś  dać zdjęcie ze swoja lampą jak to wygląda porównał bym sobie ile to 15000 k. 

A ty masz tez 150 w. ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło o tej temperaturze barwowej powinno być niebieskawe więc coś jest nie halo banner_ColoresKelvin_PL.jpg.c00f3db173650b9d654037c01e10be29.jpg

http://www.myaquastore.com/en/hqi-150w-metal-halide-bulb-double-ended-r7s-socket-marine-color-brand.html

tu masz porównanie żarników tej marki 14000 i 20000 więc ten typ chyba tak maht1hxaufjbfxxagofbxw__1.jpg.4ff747923de4695ea77a275d450e8cc9.jpght1l6qjfr8axxagofbxc__1.jpg.786672040d6008c16c0c715b73552f9a.jpg

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież na oko widać iż ta po prawej świeci na żółto a ta po lewej na ciemno żółto no może trochę niebiesko.

To jedna sprawa a czy pod nimi coś rośnie ?

Ktoś już może testował te żarniki tej firmy bo powiem szczerze że cena jest mocno kusząca .

16 godzin temu, vunpepic napisał:

sa rewelacyjne .

To znaczy że co dobrze świecą czy korale rosną i się pompują dobrze ?

Bo jeśli tak to na grzyba są w ogóle ledy wykorzystywane w akwarystyce morskiej ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
26 minut temu, Caban napisał:

No przecież na oko widać iż ta po prawej świeci na żółto a ta po lewej na ciemno żółto no może trochę niebiesko.

To jedna sprawa a czy pod nimi coś rośnie ?

Ktoś już może testował te żarniki tej firmy bo powiem szczerze że cena jest mocno kusząca .

To znaczy że co dobrze świecą czy korale rosną i się pompują dobrze ?

Bo jeśli tak to na grzyba są w ogóle ledy wykorzystywane w akwarystyce morskiej ?

 

Wieść niesie że żarniki HQI to najlepsze światło tylko że nie ekonomiczne ze względu na zużycie prądu. Tak poza tym zobacz jak wygląda rafa koralowa pod wodą w naturze ;) właśnie tak jak pod żarnikami. A ledy są po to żeby zbiornik wyglądał bombowo :P niebieski kolor światła wyciąga z koralowców ich fluokolory.

Globalne-ocieplenie-rujnuje-Wielka-Rafe-

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy mocy 150W niestety pozostają ci tylko Giesemann"y.

Niestety cena powala.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, fresz33 napisał:

tylko że nie ekonomiczne ze względu na zużycie prądu.

No jak nie ekonomiczne ?

Na 500 litrów trzeba dać te 500 w ledów np . (tych ekonomicznych ) Tak? 

a hqi też 500 w to jaka jest różnica ?

 

15 minut temu, R.I.P napisał:

Przy mocy 150W niestety pozostają ci tylko Giesemann"y.

Niestety cena powala.

A no właśnie .

Ciekawi mnie czy pojadę na chinkach , a że własnie krótko jeszcze żyję zastanawia mnie czy chińczyki już za drobne pieniadze produkują odpowiedni dobre żarnik.

Bo różnica w wymianie 450 w w świetlówkach a w tanich chińskich hqi jest spora i zadowalająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, Caban napisał:

Na 500 litrów trzeba dać te 500 w ledów np . (tych ekonomicznych ) Tak? 

a hqi też 500 w to jaka jest różnica ?

W ledach wystarczy 250w - będą świecić z taką samą intensywnością jak 500w HQI ;) 

Proste porównanie żarówki led do zwykłej żarówki żarnikowej 3w led świeci jak 25w żarówka.

13112_7200final.jpg?5c4afcdc

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe ?

rozumiem iż moc luxy itp docierające do korali nie zmienia się po 6 miesiącach tak jak w hqi i świetlówkach

A jeśli to po czym poznać iż juz się ledy wypaliły ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Caban napisał:

A to ciekawe ?

rozumiem iż moc luxy itp docierające do korali nie zmienia się po 6 miesiącach tak jak w hqi i świetlówkach

A jeśli to po czym poznać iż juz się ledy wypaliły ?

Producent lampy określa gwarancję i czas przez jaki będzie świecić. Jak w lampie DIY zrobisz dobre chłodzenie to Ci będzie świecić do przysłowiowej "obsranej śmierci" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ściema !

Wez sobie taki przykład 

HQI 150 w ile ma luxuów czy tam lumenów a ile ma 150 w led. I nie jest to mała różnica.

Do tego dodam prosty przykład miałem zamontowanego prostego halogena led na słupie to zdjołem i założyłem hqi i jest po prostu dzien a przy ledzie to byl półmrok .

 

2 minuty temu, fresz33 napisał:

Producent lampy określa gwarancję i czas przez jaki będzie świecić. Jak w lampie DIY zrobisz dobre chłodzenie to Ci będzie świecić do przysłowiowej "obsranej śmierci" :P

A kto tak powiedzial są na to dowody ? badal ktoś te długości fal spektometrem po 2 latach ba po roku ?

Czemu świetlówki i hqi sie wymienia ?

Z doświadczenia pewnie ludzie zaczeli wymieniać a potem pewnie ktoś zmierzył odopowiednim sprzętem i im wyszło a tu kto to mierzylł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, vunpepic napisał:

a jaki masz balast?

Posiadam lampę aquastarlight 150 wat w czarnym kolorze .

Pewnie ma kilka lat nie jest to najnowszy model.

Zapewne balast ma oryginalny ale jak co to mogę sprawdzić jeśli jest to bardzo ważne .

 

3 godziny temu, KaZek napisał:

Wynika z tego że mają nieco wjęcej żywotności niż hqi o jakąś jedna trzecią to w sumie nie wiele .

Hqi = 60 000 h a led 75 000 h .

Ten wykres pokazuje iż nie jest to milion godzin a trochę więcej niż hqi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hqi to średnio 6000h żywotności ... więc  z tymi 60000h to chyba lekko przesadzileś ;) 

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale żem babola pierdyknął .

Dobra nie ma tematu żle mi się coś skojarzyło okok .

No to rzeczywiście mają znacznie większą żywotność.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.