Jump to content

Caban

Klubowicz
 • Content Count

  107
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Baraniec

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A czy uchyli nam koleżanka rąbka tajemnicy jakie są koszta utrzymania takiego zbiornika ? Szczególnie interesuje mnie rachunek za prąd . A i inne koszta też dobrze było by poznać .
 2. Caban

  De Jong

  A czy tylko można kupować ryby z De Jong ? Bo cały czas tylko ta jedna hurtownia jest brana do tablicy .Nie piszę tu tylko o tym temacie . Jeśli nie można nic kupić w De jongu to może inne hurtownie są bardziej przystępne . W sumie jest wolność gospodarcza .
 3. Nie nie . Jedno zero nie było dodane tam norma dla glinu jest 0,01 . Osmoza ? Dość nowe filtry są . Żywice też jakoś nie dawno wymieniłem . ale może.
 4. Jako że też posiadam wysokie stężenie tegoż pierwiastka , mianowicie 0,0223 mg/l , też bym chętnie się dowiedział czym go zminimalizować do porządanej wartości. Z testow ico wynika też że mam 0,0119 ZN . I w głowę zachodzę czemu tak się dzieje . do tej pory w akwarium miałem włożony gryf od ołówka i do niego przymiety miedziany kabelek do uziemienia wody . Moze to . A może te laboratorium się myli ? No i oczzywiscie nic z spsów mi nie rośnie a lps i miekkie jaks tm daja rade ale słabo .
 5. Ja nie pisałem o tobie że w salonie, ja to robię w salonie. Dlatego jest to męczące. A podałem przykład jak inni to robią , po to aby Ciebie zapytac jak ty to robisz.
 6. Właśnie te beczki pompki itd noszenie wylewanie itp. nie jestem akurat zwolennikiem takich zabaw . Dlatego pytałem jak . Kiedyś rozmawiałem z jednym facetem ba nawet byłem u niego i on mi mówił że jego zbiornik jest bez obsługowy . Jedno to np. że on tylko sól sypał do zbiornika pomocniczego a reszta już sama sie robiła typu podmianka wody do kanalizacji automatycznie , ro automatycznie itd . Idąc tym tropem i myslami wracajac do tego jak on to robił , za kazdym razem jak mam zlewac wode w beczki to w salonie gdzie jest zbiornik powstaje pi.... . Jakoś mi to nie odpowiada. Szukam jakiś innych rozwiązan które ułatwiły by prowadzenie takich litrażów. Temu pytałem .
 7. A w jaki sposób spuszczasz wodę ? Masz zrobiony spust prosto do kanalizacji ? Czy w bańki? I to samo z uzupełnianiem jak sobie z tym radzisz ?
 8. Nie . Wystarczy mi 700. Przynajmniej na razie.
 9. Robisz podmiany wody ? Ile razy i ile soli zużywasz miesięcznie w takim przypadku i jakiej ?
 10. Caban

  De Jong

  W de jongu raczej kupią tylko ci co mają działalność , ale i ją już prowadzą . De jong prosi o zdjęcia . A dopiero potem wysyla towar.
 11. I jak tu sprzeczać się z takim moim stwierdzeniem. .......... b o większe zawsze jest lepsze ........ Wygląda spoko.
 12. Caban

  Jakie Testy wykonać

  Możesz sobie z marine laba albo tritona zrobić.
 13. Dzięki koledzy . Z tego co widzę rzadko kto tej lampy używa w Polsce, i nie ma za wiele doświadczenia z tą lampą . Ja używam jej jakieś 2 miesiące i na oko to jest super wshody zachody, fazy księżyc pełen bajer ale co do przyrostów i kolorów korali to na razie nie wiem . Na pewno ukwialy czują się pod tą lampą lepiej niż pod hqi jakie miałem wcześniej co do reszty na razie nie mm pojęcia bo chyba przedawkowałem jod własnej roboty i to już chyba 2 raz. Więc teraz musze dlugo poczekać aby zobaczyć czy będa jakies efekty na tej lampie.
 14. Witam . Koledzy interesuje mnie co sądzicie na temat tej lamy ? Np w porównaniu do mars aqua . Czy ktoś może jej używa albo używał ?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.