Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. Jakie mogą być skutki uboczne zbyt wysokiego magnezu? Na pewno mam powyżej 1500 ppm, a ile dokładnie to nie wiem bo mi skali brakło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak skali brakło to nabierasz do strzykawki 1ml tego roztworu do miareczkowania i dalej jedziesz wtedy masz 1500 + x co wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, azgar napisał:

jak skali brakło to nabierasz do strzykawki 1ml tego roztworu do miareczkowania i dalej jedziesz wtedy masz 1500 + x co wyjdzie

To ja wiem jak się robi :) ale faktem jest że jest za wysoki i chodzi mi o skutki uboczne np twardziel zrobił mi się biały i czy to miało na to wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku miałem w okolicach 1650-1700... Bez negatywnych skutków dla korali... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma niecałe 1900 ale podnosiło się to powoli i nie ma żadnych skutków ubocznych. Ja wg testów kropelkowych (dwa różne) mam w okolicy 1650 a na icp wychodzi 1395. Może być tak że wcale on taki wysoki nie jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, dla syna napisał:

Znajomy ma niecałe 1900 ale podnosiło się to powoli i nie ma żadnych skutków ubocznych. Ja wg testów kropelkowych (dwa różne) mam w okolicy 1650 a na icp wychodzi 1395. Może być tak że wcale on taki wysoki nie jest. 

Robiłem salifertem, ale przynajmniej uspokoiło mnie to że nie ma efektów ubocznych. Dzięki bardzo. Mam już zamówioną drugą sól to powinno spadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też ten sam problem Mg ponad 1500 robiony testami Colombo i Salifertem (termin ważności do 2020) i Konrad z CH wytłumaczył mi, że ważne jest jak długo testy są otwarte, a moje już trochę mają dlatego sugerował, że pomiar może być niemiarodajny. Przypomnij sobie kiedy je otworzyłeś. Będę robił ICP i też polecam wówczas wszystko wyjdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, jacek_kl napisał:

jak długo testy są otwarte

Dopiero wczoraj otwarłem bo wczoraj przyszły, dwie osoby mi zasugerował że mam bardzo bogatą sól więc jak zmienię na inną bo korale nie nadążają pobierać tyle magnezu. Dlatego zapytałem a szkodliwość nadmiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, jacek_kl napisał:

ważne jest jak długo testy są otwarte

Jak buteleczki są szczelnie zakręcone i trzymane w ciemnej szafce a nie na parapecie, termin testu jeszcze nie upłynął, a mimo to test pokazuje bzdury, to reklamuj w sklepie gdzie kupiłeś. Salifert nic nie pisze w instrukcji, że test trzeba zużyć np w miesiąc od otwarcia. Inna sprawa, nie wiem czy zwróciliście na to uwagę, że na opakowaniach testów jest okienko na datę, ale nigdy nie ma daty wydrukowanej przez producenta, tylko naklejeczka z datą przyklejona... no właśnie, przez kogo? Producenta, dystrybutora, sklep? Może w tym rzecz, że ta naklejeczka może mieć mało wspólnego z faktyczną datą przydatności testu do użycia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Słony leszcz napisał:

Jak buteleczki są szczelnie zakręcone i trzymane w ciemnej szafce a nie na parapecie, termin testu jeszcze nie upłynął, a mimo to test pokazuje bzdury, to reklamuj w sklepie gdzie kupiłeś. Salifert nic nie pisze w instrukcji, że test trzeba zużyć np w miesiąc od otwarcia. Inna sprawa, nie wiem czy zwróciliście na to uwagę, że na opakowaniach testów jest okienko na datę, ale nigdy nie ma daty wydrukowanej przez producenta, tylko naklejeczka z datą przyklejona... no właśnie, przez kogo? Producenta, dystrybutora, sklep? Może w tym rzecz, że ta naklejeczka może mieć mało wspólnego z faktyczną datą przydatności testu do użycia...

Ale nie wiadomo czy pokazuje bzdury. Musiał by zrobić icp żeby reklamować "uczciwie" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, dla syna napisał:

Ale nie wiadomo czy pokazuje bzdury. Musiał by zrobić icp żeby reklamować "uczciwie"

No tak, wiadomo. Musiałby też mieć paragon zachowany:-) Ale to bardziej chodzi o teorie odnośnie czasu od otwarcia buteleczki, czy jakieś inne powody "popsucia się testu". Test teoretycznie starcza na 50 pomiarów. Pomiar raz w tygodniu to jak najbardziej wystarczająca częstotliwość, nawet przy suplementacji magnezu. Czyli wychodzi, że taki test będzie stał po otwarciu prawie rok. Gdyby więc producent wymagał zużycia testu w okresie znacznie krótszym, byłoby to... oszustwo trochę. A przecież magnez spokojnie można mierzyć rzadziej, choćby raz na miesiąc. No ale ok, tu już byśmy wychodzili poza zadeklarowany okres trwałości. Podobnie, producent nic nie pisze o jakichś specjalnych warunkach przechowywania, wiec można przyjąć, że ciemna szafka z temperatura pokojową będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to wina soli ? niektóra sol ma sama w sobie juz wysoki Mg .Widze ze udzielający się  biorą pod uwagę tylko testy ....a może woda jest przesolona ? 

Jaka masz sol ? i jaki poziom Ca? 

generalnie każda sol BT ma wysoki poza skala Mg 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, niwre37 napisał:

niektóra sol ma sama w sobie juz wysoki Mg 

Prawdopodobnie tak, dlatego zamówiłem już inną. Do tej pory używałem AF sea i reef salt i powiedziano mi że jest zbyt bogata na moje szkło i korale nie są wstanie tyle przyjąć, a moje akwarium ma niestety tylko 45l a w nim miękasy i lps-y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.