Skocz do zawartości
Daro73

Pompa do odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam sobie pompy do odpieniaczy, z reguły jest podane że pompa około 2500l/h obsłuży odpieniacz 300-500l. W moim odpieniaczu zastosowano pompę  Sera NP 1600 która ma przepływ wody 1400l/h  i która ma wystarczyć do odpieniacza 600l. Według mnie producent mojego odpieniacza zawyżył parametry i ten odpieniacz obsłuży akwarium góra do 300l. Poprawcie mnie jeśli się mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj parametry są zawyżone. Oczywiście wszystko zależy od obsady akwarium, bo mając z 5 małych korali i jednego garbika oczywiście odpieniacz udźwignie :). Trzeba brać dużą poprawkę na to co pisze producent. Nie widzę w internecie, ale pytanie jeszcze ile powietrza taka pompa zaciąga?
Np. Tunze 9430 zaciąga jedynie 1600l/h wody ale do tego 1100l/h powietrza. Producent deklaruje ze wystarczy do 3000l, ale moim zdaniem jak to podzielisz na 4 to wyjdzie to bardziej realne.


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wejść na stronę sklepu i napisane jest, że dany odpieniacz jest pod akwarium 600l a mocno obciążone 300l , inne firmy znowu podają tylko maksymalną wielkość akwarium.

Jak szukałem odpieniacza, to znalazłem wiele wpisów, że powinno się brać x2 to co pisze producent ale ile w tym prawdy to się przekonam, na razie startuję zbiornik i chodzi bez obciążenia.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szukałem i jedyną wartością jaką podawano było to 600l, nigdzie nie znalazłem że do mocno obciążonego 300l, nigdzie nie znalazłem też ile ta pompa ciągnie powietrza. Czuję że będę szukał większej pompy bo akwarium mam 300l  i specjalnie szukałem przewymiarowanego, u mnie będzie raczej na styk 

Edytowane przez Daro73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 9866666 napisał:

Zazwyczaj parametry są zawyżone. Oczywiście wszystko zależy od obsady akwarium, bo mając z 5 małych korali i jednego garbika oczywiście odpieniacz udźwignie :). Trzeba brać dużą poprawkę na to co pisze producent. Nie widzę w internecie, ale pytanie jeszcze ile powietrza taka pompa zaciąga?
Np. Tunze 9430 zaciąga jedynie 1600l/h wody ale do tego 1100l/h powietrza. Producent deklaruje ze wystarczy do 3000l, ale moim zdaniem jak to podzielisz na 4 to wyjdzie to bardziej realne.

9430 raczej z opisu wynika pobór powietrza 1600l/h przy przepływie wody 2000l


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Sygen napisał:

9430 raczej z opisu wynika pobór powietrza 1600l/h przy przepływie wody 2000l

A to już nie wiem. Przy odpieniaczu DOC 9430 piszą co innego i co innego przy samej pompie


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej, mam nową  pompę z wirnikiem igiełkowym Newa Jet 1200 PW 900l/h 15w. Zastanawiam się czy ta pompa będzie lepsza od tej pompy którą mam zamontowaną w odpieniaczu Sera NP 1600 czyli 1400l/h . Te 900l/h w  Newa JEt 1200 PW to jest przepływ powietrza czy wody na godzinę ?????

 

Edit Wymieniłem oryginalną pompę którą dostarczył producent odpieniacza Sera NP 1600 na Newa Jet 1200PW i muszę powiedzieć że różnica w pracy odpieniacza jest kolosalna, wreszcie mam poprawnie pracujący odpieniacz,

Edytowane przez Daro73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.