Skocz do zawartości
waldek123blau

Projekt budowy lamp LED 250W, 430W, 530W i 750W

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, waldek123blau napisał:

Przecież już zamieściłem wyżej fotki lampy na 5w power-ledach o takich:

https://allegro.pl/oferta/dioda-power-led-5w-bridgelux-royal-blue-450nm-7687463465

A poniżej masz opis i pomiary takiej lampy:

https://pl.orphek.com/atlantik-v4-gen2-fully-reviewed-by-danireef/

Dopiero nowy typ tych lamp oznaczony napisem (Gen 2) czyli druga generacja jest zbudowany na diodach cree dwu i więcej rdzeniowych te starsze były na diodach power-led

a to ciekawe czemu po tylu latach stwierdzili że jednak cree


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stwierdzili tylko zastosowali 2 i 4 rdzeniowe a takich nie ma w power-ledach. 


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek - moja lampa miała 72 diody 3W.

Tu nie chodzi ludzie o kolorki , cyferki waty , mA  itp. Chodzi o to że pod powerledami nic nie chce rosnąć ... ok może miękkie i niektóre lps'y.

Możecie tu pisać co wam się podoba ale faktów nie zakrzyczycie.

Cóż z tego że parametry zbliżone jak wszystko ledwo pod nimi dycha.

U kumpla w sklepie wiszą trzy lampy na różnych ledach - cree diy , powerled diy  i markowa smd. Jak myślicie na której wzrost jest najlepszy?

Obserwujemy to od 2-3 lat - wnioski każdy z nas ma identyczne.

Sygen już kupę lat siedzi w ledach i wie co pisze ... nie starajcie się nikomu wmawiać że białe jest czarne a czarne jest białe ... jak to próbował jeden z klasyków.

A co do oryginalnych lamp - tam są różne diody wymieszane - phillips , osram itp.  więc sugerowanie się wartościami w/g opisu składowego  nic wam nie da. I tak nie zbudujecie identycznej lampy. Byłoby to zbyt proste a producent naiwnym głupolem.

PK

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sygen napisał:

a to ciekawe czemu po tylu latach stwierdzili że jednak cree

Może przez potencjalnych klientów, którzy widząc napis "CREE" przestają zwracać uwagę na cokolwiek innego? Celem producenta nie jest robienie dobrego, czy tym bardziej taniego sprzętu, ale takiego, który będzie się dobrze sprzedawał oraz da się na nim jak najwięcej zarobić. A obecnie modne jest CREE.

Możesz spojrzeć na to inaczej. Markę wypracowali sobie właśnie na diodach power led, a nie na cree. Wniosek z tego prosty - nie są to złe diody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... tak do podbicia niektórych kolorów i fluorescencji ... ale nie do wzrostu.

Stąd hybrydy z t5.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Słony leszcz napisał:

Może przez potencjalnych klientów, którzy widząc napis "CREE" przestają zwracać uwagę na cokolwiek innego? Celem producenta nie jest robienie dobrego, czy tym bardziej taniego sprzętu, ale takiego, który będzie się dobrze sprzedawał oraz da się na nim jak najwięcej zarobić. A obecnie modne jest CREE.

Możesz spojrzeć na to inaczej. Markę wypracowali sobie właśnie na diodach power led, a nie na cree. Wniosek z tego prosty - nie są to złe diody.

Jak by nie były złe to nadal robili by na tych diodach a jednak zmienili 

Druga sprawa to kopałem się tutaj na tym forum z wieloma ludzmi zachwalającymi power ledy że to miód malina a po kilku miesiącach latach te osoby zmieniały na cree, pójdę nawet dalej że sam im robiłem lampy a trochę ich zmajstrowałem.Przerzucałem się również że pod ledami nie rosną spsy(cree) byłem krytykowany że się nie da bo tylko pod t5. Pewnie sporo osób czytało dawno temu moje przepychanki z niedowiarkami a później sami wieszali lampy led cree i chwalili że super,przykład z brzegu gdzie przepychałem się latami

 

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, Sygen napisał:

 139 lm z 350ma

a 130lm tez z 350ma to tak wielka różnica ?

11 godzin temu, Sygen napisał:

jeśli chcemy iść dalej to 178 lm/w a 629lm z 5 wat więc chyba jest ta różnica czy nadal nie widzisz

nie nie chcemy iść dalej - porównaliśmy 1W do 1W (350mA do 350mA)

ale skoro chcesz .. POWER LED 5W BRIDGELUX 6500K to około 550lm przy 700mA  (a o ole pamiętam cree 5W pracuje na 1500mA)

zresztą .. przerzucanie się danymi technicznymi ...

weź podłącz pod ten sam driver 2 diody (te same napięcia / prądy / radiator)  i lunometr prawdę Ci powie

jak pisałem wcześniej - już to tu parę razy przerabialiśmy i prócz ceny i marketingu ... to serio niewielka różnica

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, silvia napisał:

a 130lm tez z 350ma to tak wielka różnica ?

nie nie chcemy iść dalej - porównaliśmy 1W do 1W (350mA do 350mA)

ale skoro chcesz .. POWER LED 5W BRIDGELUX 6500K to około 550lm przy 700mA  (a o ole pamiętam cree 5W pracuje na 1500mA)

zresztą .. przerzucanie się danymi technicznymi ...

weź podłącz pod ten sam driver 2 diody (te same napięcia / prądy / radiator)  i lunometr prawdę Ci powie

jak pisałem wcześniej - już to tu parę razy przerabialiśmy i prócz ceny i marketingu ... to serio niewielka różnica

 

 

jakoś nie widzę tych 130 lm z 350 power leda,pokaż mi jakąś wiarygodną dokumentacje 

 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Sygen napisał:

pokaż mi jakąś wiarygodną dokumentacje

jak pisałem wcześniej ... papier wszystko przyjmie a luxometr prawdę powie ...

zobacz filmik np. ten

 

albo po prostu zerknij na sklep jakiegoś znanego sprzedawcy .. np.

https://led-byt.pl/pl/p/Dioda-CREE-XP-E2-R3-Cool-White-1W-3W-biala-zimna/137

Temperatura światła: 6000-6500K

- Strumień świetlny: max 266lm

- Prąd przewodzenia: 350-1000mA

i

https://led-byt.pl/pl/p/100x-Dioda-3W-Cool-White-6500K-BRIDGELUX-biala-zimna/1068

Temperatura światła: 6000-6500K

- Strumień świetlny: 220-240Lm

- Prąd przewodzenia: 300-750mA

 

zwykłe porównanie diod 3W - o tej samej barwie ... różnica jest - tylko czy aby tak wielka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, silvia napisał:

jak pisałem wcześniej ... papier wszystko przyjmie a luxometr prawdę powie ...

zobacz filmik np. ten

 

albo po prostu zerknij na sklep jakiegoś znanego sprzedawcy .. np.

https://led-byt.pl/pl/p/Dioda-CREE-XP-E2-R3-Cool-White-1W-3W-biala-zimna/137

Temperatura światła: 6000-6500K

- Strumień świetlny: max 266lm

- Prąd przewodzenia: 350-1000mA

i

https://led-byt.pl/pl/p/100x-Dioda-3W-Cool-White-6500K-BRIDGELUX-biala-zimna/1068

Temperatura światła: 6000-6500K

- Strumień świetlny: 220-240Lm

- Prąd przewodzenia: 300-750mA

 

zwykłe porównanie diod 3W - o tej samej barwie ... różnica jest - tylko czy aby tak wielka ?

Ha ha dobre jeśli ty porownujesz Cree z jakimś sklepem a nie oficjalna stronę Cree to nie mamy o czym dyskutować


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Sygen napisał:

Ha ha dobre jeśli ty porownujesz Cree z jakimś sklepem a nie oficjalna stronę Cree to nie mamy o czym dyskutować

Spokojnie! Aby się przekonać poświęcę  się i przeprowadzę badania na swoim zbiorniku. Zrobię te trzy lampy na power-ledach epistar i zawieszę nad baniakiem same ledy na np miesiąc,- zobaczymy jak korale zareagują. Jak będzie źle to dorzucę 6 sztuk metrowych świetlówek T5 lub powrócę do lamp ATI 8x80W.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Sygen napisał:

porownujesz Cree z jakimś sklepem a nie oficjalna stronę Cree

ten (i inne zresztą także)  "jakiś sklep" musi wiedzieć DOKŁADNIE co sprzedaje ... więc proszę daruj sobie

a na "chłopski rozum" co Ci dadzą testy prowadzone przez producenta w warunkach laboratoryjnych ? oczywiście prócz technicznego bełkotu ... nic

bo w olbrzymiej ilości przypadków warunki domowe delikatnie mówiąc .. są odmienne ..

coś jak "średnie spalanie" w przypadku samochodów ... ma "palić" 8 (bo tak napisał producent) a tobie żre ... 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, silvia napisał:

ten (i inne zresztą także)  "jakiś sklep" musi wiedzieć DOKŁADNIE co sprzedaje ... więc proszę daruj sobie

a na "chłopski rozum" co Ci dadzą testy prowadzone przez producenta w warunkach laboratoryjnych ? oczywiście prócz technicznego bełkotu ... nic

bo w olbrzymiej ilości przypadków warunki domowe delikatnie mówiąc .. są odmienne ..

coś jak "średnie spalanie" w przypadku samochodów ... ma "palić" 8 (bo tak napisał producent) a tobie żre ... 11

Faktycznie sklepy muszą wiedzieć co sprzedają bo lepiej się znają od producenta(ha dobre) danych diod więc daruj sobie ten bełkot.Co do testów to Ty tak porównujesz że power ledy lepsze od cree więc jeśli tego doświadczyłeś osobiście a nie tylko przeczytałeś to proszę pokaż ten swój zbiornik spsów na power ledach(może będę w szoku).Nie posiadasz takiego? To jak napisałeś wyżej testy u producenta nic nie dają to czym ty się sugerujesz?swoim doświadczeniem czy tylko czytaniem.Jeśli sprawdziłeś osobiście jak rosną spsy pod power ledami i diodami cree to wrzuć zdjęcia z Twoimi osiągnięciami.Mam czasami takie wrażenie że Ci co dużo szczekają o danym produkcie kompletnie nie mieli z nim do czynienia.

Co do samochodu to faktycznie według Ciebie lepiej kupić nowego Mercedesa nie u producenta tylko np.u Fiata bo tam fachowcy sprawdzili mercedesa i wiedzą więcej jak producenci mercedesa(tym tekstem przeszedłeś samego siebie).Skończyłem tą bezsensowną dyskusję z Tobą i nie mam zamiaru więcej Tobie odpisywać bo Ty jesteś tym guru co wszystko wie i wszystko przetestował osobiście.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, Sygen napisał:

Faktycznie sklepy muszą wiedzieć co sprzedają bo lepiej się znają od producenta

nie - nie znają lepiej a swoją ofertę opierają na danych technicznych dostarczonych przez producenta

( ja jestem zbyt leniwy by teraz szukać źródeł )

15 minut temu, Sygen napisał:

Co do testów to Ty tak porównujesz że power ledy lepsze od cree

gdzie tak napisałem ?

15 minut temu, Sygen napisał:

Mam czasami takie wrażenie że Ci co dużo szczekają o danym produkcie

a ja mam wrażenie że niektórzy po prostu szczekają ... by szczekać

17 minut temu, Sygen napisał:

Skończyłem tą bezsensowną dyskusję z Tobą i nie mam zamiaru więcej Tobie odpisywać

nareszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, silvia napisał:

nie - nie znają lepiej a swoją ofertę opierają na danych technicznych dostarczonych przez producenta

( ja jestem zbyt leniwy by teraz szukać źródeł )

gdzie tak napisałem ?

a ja mam wrażenie że niektórzy po prostu szczekają ... by szczekać

nareszcie

zacytuj jeszcze fragment ze poprosiłem o twój zbiornik spsów na power ledach i cree bo myślę że sam to osobiście przetestowałeś a nie tylko szczekasz ,czemu nie zacytowałeś tego fragmętu tylko jakoś zamilkłeś no wstaw te Twoje fotki spsów czekam


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
26 minut temu, Sygen napisał:

zacytuj jeszcze fragment ze poprosiłem o twój zbiornik spsów na power ledach i cree bo myślę że sam to osobiście przetestowałeś a nie tylko szczekasz ,czemu nie zacytowałeś tego fragmętu tylko jakoś zamilkłeś no wstaw te Twoje fotki spsów czekam

nie mam spsów - zwłaszcza takich które umieją czytać czy tez widzą nazwę/logo producenta lampy

za to ty w żaden sposób się nie odniosłeś do filmu ...

w którym gość testuje dwie identyczne lampy (diody tej samej barwy i tak samo wysterowane/pracujące z tą samą mocą)  - jedna PowerLed druga Cree .. i co ? wyniki jakoś nie powalają .. a są wręcz porównywalne żeby nie powiedzieć .. prawie takie same

diod PowerLed na rynku jest ... od groma - niestety większość z nich to ZŁOM

ja piszę o tych "lepszych" - wcale nie odbiegają tak bardzo od cree jak sie Tobie wydaje

i skończ z tym szczekaniem - albo dyskutujemy albo się wyzywamy

a z resztą ...

masz - zbiornika na (firmowych -  Orphek) PowerLedach

210804-atlantik-v4-led-light-fixture-lif

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, silvia napisał:

nie mam spsów - zwłaszcza takich które umieją czytać czy tez widzą nazwę/logo producenta lampy

za to ty w żaden sposób się nie odniosłeś do filmu ...

w którym gość testuje dwie identyczne lampy (diody tej samej barwy i tak samo wysterowane/pracujące z tą samą mocą)  - jedna PowerLed druga Cree .. i co ? wyniki jakoś nie powalają .. a są wręcz porównywalne żeby nie powiedzieć .. prawie takie same

diod PowerLed na rynku jest ... od groma - niestety większość z nich to ZŁOM

ja piszę o tych "lepszych" - wcale nie odbiegają tak bardzo od cree jak sie Tobie wydaje

i skończ z tym szczekaniem - albo dyskutujemy albo się wyzywamy

Szczekasz to Ty bo nie przetestowałeś jednych i drugich diod na spsach a się mądrzysz,Twoje wypowiedzi opierają się tylko na jakiś testach jakiegoś jednego starego filmiku i sklepów a nie producentów. Załóż zbiornik z acrami powieś lampkę power led o danej mocy i pokaż wypasione acry może uda się coś utrzymać a potem powieś takiej samej mocy cree i wtedy podyskutuję z Tobą.Na tą chwilę nie mam o czym.Test lampki to jedno a realja nad zbiornikiem to inna sprawa power led nie ma szans z cree nad zbiornikiem sps.

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, Sygen napisał:

Szczekasz

czyli nie prowadzimy dyskusji  ... gdzie tu się dodaje userów do listy ignorowanych ? ... a już wiem

pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, silvia napisał:

czyli nie prowadzimy dyskusji  ... gdzie tu się dodaje userów do listy ignorowanych ? ... a już wiem

pa

będę spokojniejszy nie czytając Twoich bzdur,możesz mnie zablokować


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki tam pierwszy lepszy zbiornik SPS pod ledami:

 

czy taki:

 


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, waldek123blau napisał:

Taki tam pierwszy lepszy zbiornik SPS pod ledami:

 

no no radion wsio na cree i drugi również cree

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś wcześniej że pod LEd-ami nie rosną SPS-y

A tu akwarium przez 2,5 roku pod LED-ami:

 


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, waldek123blau napisał:

Napisałeś wcześniej że pod LEd-ami nie rosną SPS-y

nie nie napisałem że  pod power ladami nie rosną a pod cree owszem bo mam i przerabiałem jedne i drugie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy w lampie diy dodać kilka białych ledów cree a cały kolor i niebieskie power-led i już!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, waldek123blau napisał:

Wystarczy w lampie diy dodać kilka białych ledów cree a cały kolor i niebieskie power-led i już!

zrobisz jak uważasz jeśli masz mieszane korale z tego co czytałem to power led daszą radę spokojnie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.