Skocz do zawartości
atk

Flucofast - sposób na glony?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dostałem informacje, że dobrym sposobem na niekończące się walki z glonami (Debresia) oraz dino/cyjano jest przeleczenie akwarium środkiem pod nazwą Flucofast. 

Wg różnych rozpisek trzeba niby podać 5mg na 1L wody... 

Pytanie czy ktoś już stosował taki zabieg oraz jak mają się do tego zwierzęta i inne życie ??? 

 

Zdjęcia poniżej poglądowe ze stanem aktualnym:

IMG_20190616_145213.jpg.04e706f708521993428e3e9435961fb8.jpgIMG_20190616_145159.jpg.7bab60ca7c6411e2a8045e24a32306f6.jpgIMG_20190616_145208.jpg.6a823300b4c11d83e097baec138ee823.jpgIMG_20190616_145220.jpg.e6d9e43ee2e036037d2288eb7f39f7bc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, atk napisał:

glonami (Debresia) oraz dino/cyjano

Dino i cyjano to nie glony. A na zdjęciach derbesi też nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, elespero napisał:

A na zdjęciach derbesi też nie widać.

A cóż to jest i jak z tym walczyć? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, atk napisał:

A cóż to jest i jak z tym walczyć? :(

To co pomogło u mnie. Poprawa parametrów, odsysanie. Tylko nie szoruj szczotką skały w akwarium bo się dziadostwo rozniesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
31 minut temu, atk napisał:

A cóż to jest i jak z tym walczyć? :(

np. ... krabami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lejesz bakterie? Jakaś pożywka dla bakterii? Opisz zbiornik


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie użyłem flucofast drugi raz z walką z derbesia . Akwarium miałem czarne od glonów . Wcześniej próbowałem wszystkiego . Np. Filtr glonowy , biopallety , wódka , zaciemnienie , pokolce , kraby itd . Nic tego nie rusza . Ryby nie chcą jej jeść jak i kraby , dopiero jak kupiłem jakaś dużą odmianę globulusa to zaczął ja jeść z tym ze glony rosły szybciej . Akwarium całe zakleilem na tydzień by nie padało żadne światło z zewnątrz i wyłączyłem światło na tydzień . Po tygodniu niespodzianka glonów więcej  :( . No i zastosowałem flucofast . Po kilku dniach glon zrobił sie bardzo miękki i zaczął sie odrywać ze skaly . Po tygodniu znikło 90% i tak było przez miesiąc . Po miesiącu glon zaczął odrastać i właśnie użyłem flucofast jeszcze raz . Zobaczymy jaki będzie efekt . Po zastosowaniu flucofast nie zauważyłem by cokolwiek działo sie coś złego z rybami czy ślimakami itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Hoom napisał:

użyłem flucofast drugi raz

Hey, a jak to wpłynęło na pozostałe życie w akwarium?

Czy zauważyłeś jakieś niepokojące skutki?

Jaką dawkę przyjąłeś do pierwszej kuracji?

Nie jestem za chemią, jednak w tym przypadku mam wrażenie, że walczę bezskutecznie od marca z parametrami jak też z innym dziadostwem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niczego złego nie zauważyłem . Tak jak bym go nie podał żadnej najmniejszej różnicy . Po za tym ze glon się rozpuszcza . Jedyna zauważalna różnicą jest to ze przestał mi siadać glon na szybach . Wcześniej dwa razy w tygodniu musiałem czyścić szyby po podaniu flucofast raz na trzy tygodnie . W reaktorze glonowym ma spaghetti i ono rośnie nawet lepiej po podaniu flucofast bo nie siada tam zaden inny glon 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam . Za pierwszym razem dałem dawkę jaką znalazłem na tym forum a za drugim na oko o polowe mniejszą z tym ze nie robiłem podmiany wody . Poprostu po dwóch tygodniach uruchomiłem odpieniacz i on wywalił lekarstwo . Nawet specjalnie mocno nie pienił . Po miesiącu zrobiłem standardową podmianę 

AD2492A3-239F-4422-8CB4-12DD3D48527D.jpeg

Przed zastosowaniem i po

C52F5C78-C3EC-427A-B7E1-821F4C21B729.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.