Skocz do zawartości
Daro73

Pudełko przelewowe zapowietrza się

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, wukk napisał:

w instalacji CO odpowietrzenie działa na innej zasadzie , po prostu ciśnienie wody w rurach jeżeli osiągnie odpowiedni poziom to otwiera zawór i wyrzuca nagromadzone powietrze

Toż to jakaś herezja to co piszesz. Odpowietrzniki automatyczne działają bardzo podobnie jak spłuczka w kiblu, jest woda zamknięte nie ma jest otwarty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Daro73 napisał:

Po tym jak zobaczyłem że pudełko może się zapowietrzyć i w efekcie zalać mieszkanie mój entuzjazm do tego rozwiązania zmalał. Jest  co prawda rozwiązanie awaryjny wyłącznik pompy który zamierzam zrobić w najbliższym czasie.

Możesz to wytłumaczy bo nie rozumiem jak może zapowietrzone pudełko zalać mieszkanie . Po 1 mi nigdy sie nie zapowietrzyło . Po 2 jezeli już sie zapowietrzy to wyciągnie wodę tylko z przegrody pompy a to pomieści akwarium . Wiec w najgorszym przypadku spalisz pompę . Po 3 pudełko jak sie zapowietrza to powoli spada jego przepustowość wiec widać ze wzrasta poziom wody w akwarium , nie dzieje sie to na zasadzie teraz działa a za godzinę już nie . W środku robi sie bąbel powietrza który zmniejsza przepływ . Jest na to rozwiązanie takie jak opisałem . Dobre pudełko jest w 100% bezpieczne i łatwe w czyszczeniu 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Hoom napisał:

Możesz to wytłumaczy bo nie rozumiem jak może zapowietrzone pudełko zalać mieszkanie . Po 1 mi nigdy sie nie zapowietrzyło . Po 2 jezeli już sie zapowietrzy to wyciągnie wodę tylko z przegrody pompy a to pomieści akwarium . Wiec w najgorszym przypadku spalisz pompę . Po 3 pudełko jak sie zapowietrza to powoli spada jego przepustowość wiec widać ze wzrasta poziom wody w akwarium , nie dzieje sie to na zasadzie teraz działa a za godzinę już nie . W środku robi sie bąbel powietrza który zmniejsza przepływ . Jest na to rozwiązanie takie jak opisałem . Dobre pudełko jest w 100% bezpieczne i łatwe w czyszczeniu 

 

A pomyślałeś o dolewce ??? Ja już to sprawdziłem na żywym organizmie. Dzięki Bogu że dolewka sprawdza co 3 godziny poziom wody, gdybym ustawił częstsze sprawdzanie to miałbym zawartość pojemnika dolewki na podłodze. Pudełko zapowietrzyło mi się kiedy byłem w pracy, jak wróciłem wieczorem to w pudełku nie było już wody ale nie zadziałała jeszcze dolewka. Wystarczy że pęknie wężyk od odpowietrzenia, wystarczy że puści zaworek zwrotny. Jedynym rozwiązaniem jest wyłącznik pompy obiegowej który po wzroście poziomu wody w akwarium wyłączy ją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takie skrajne sytuacja jak pęknięcie czegoś to chyba i przy kominie mogą się zdarzyć.
Co do dolewki to często mają zabezpieczenie, że ciągiem pracują np. 2min czy ileś i się wyłącza aż nie nastąpi restart.
Co do awaryjnego wyłącznika widziałem gdzieś takie zdjęcie z zamontowanym czujnikiem w pudełku przelewowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Daro73 napisał:

 

A pomyślałeś o dolewce ??? Ja już to sprawdziłem na żywym organizmie. Dzięki Bogu że dolewka sprawdza co 3 godziny poziom wody, gdybym ustawił częstsze sprawdzanie to miałbym zawartość pojemnika dolewki na podłodze. Pudełko zapowietrzyło mi się kiedy byłem w pracy, jak wróciłem wieczorem to w pudełku nie było już wody ale nie zadziałała jeszcze dolewka. Wystarczy że pęknie wężyk od odpowietrzenia, wystarczy że puści zaworek zwrotny. Jedynym rozwiązaniem jest wyłącznik pompy obiegowej który po wzroście poziomu wody w akwarium wyłączy ją

Pęknie wężyk od odpowietrzania . Wężyk który nie ma żadnego ciśnienia , nawet nie umiem sobie tego wyobrazić . Szybciej błazen zbije ci szybę i wyleje ci sie cała zawartość akwarium na podłogę :) . W pudełku zawsze będzie woda nawet jak sie zapowietrzy . W pudełku jest poziom wody w akwarium . I nie ma ona jak wypłynąć tak to jest skonstruowane . Dlatego jak wyłączysz pompę pudełko sie nie zapowietrza . Wydaje mi sie ze miałeś coś nie tak z tym pudełkiem może było made in China 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie zapowietrzania pudełka jest b.proste. Niewielka pompa za 30 pln do sumpa ze zwężką venturiego DIY, spięta z odpowietrzaniem pudełka i wszystko gra. Nic się nie zapowietrza. Polecam. A awarie zawsze się mogą zdarzyć, w kominie też. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tomko napisał:

Rozwiązanie zapowietrzania pudełka jest b.proste. Niewielka pompa za 30 pln do sumpa ze zwężką venturiego DIY, spięta z odpowietrzaniem pudełka i wszystko gra. Nic się nie zapowietrza. Polecam. A awarie zawsze się mogą zdarzyć, w kominie też. Pozdr., tomko

Próbowałem nie sprawdza sie pompka . Odpowietrzasz brudną wodę przed filtrem ,pompka  szybko sie  zapycha i nie ciągnie . Zrobiłem nawet mały filtr przepływowy przed pompka ale zapychała sie rurka przed filtrem niestety 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.