Jump to content
rafsieg

Akwarium bez sumpa ZEOVIT

Recommended Posts

Akwarium o wymiarach 70x60x50. niestety przy przeprowadzce musiałem tez zmienić akwarium i z tego takie wymiary. zmiana dotyczyła tez lampy z Ati na PacificSun Hybryde. Akwa po przeprowadzce 2 miesiące temu łatwo nie było bo większość acropor była przyrośnięta do skały wiec jechały sobie 20 min bez wody :). System nadal pełny Zeovit i działa już pięknie 2 lata bez sumpa.

Pozdrawiam

IMG_20190907_105451.jpg

IMG_20190908_080712.jpg

IMG_20190908_081145.jpg

IMG_20190908_081139.jpg

IMG_20190908_080832.jpg

IMG_20190908_080725.jpg

6 minut temu, Sebastiano napisał:

Fajnie to wygląda.

Czy jesteś w stanie opisać sprzęt , który używasz u siebie?

Pewnie.

Odpieniacz Deltec MCE600. Cyrkulacja to 2x Tunze 6095 na sterowniku 7095. Dozownik Aquamedic Reefdoser dozuje Kh, CaMg razem, zamawiam w Jadwidzemorskiej gotowe płyny.

I jest tez filtr przepływowy od juwela w którym mama kamienie zeovit o trochę zmniejszonym przepływie. A tak to nic ciekawego  Węgiel jest w odpieniaczu i wszystko śmiga.

5 minut temu, norbi2222 napisał:

Bardzo ładny zbiornik. Trochę  cjano przy dnie, czy tylko tak na zdjęciu?

Witam.

Tak trochę cyano jest ale samo schodzi nie ruszam. Po przeprowadzce wyskoczyło bo dodałem piasku z KZ.

Tak parametry mam zerowe PO4 nie wiem co to jest a NO3 na Colombo też 0 morze w tym problem.

14 minut temu, rafsieg napisał:

Tak parametry mam zerowe PO4 nie wiem co to jest a NO3 na Colombo też 0 morze w tym problem.

Jak na zerowe parametry, to LPSy super wyglądają. Pewnie kamyki robią swoja robotę, to znaczy zerują nutrienty. Bardziej myślę, że to efekt rozjechanej biologii niż zerowe parametry. W moim zbiorniku przez półtora roku miałem wyzerowane nutrienty i cjano nie było. KZ ma fajne produkty na cjano.

Edited by norbi2222 (see edit history)

A jak sprawuje się lampa PS jest lepiej niż przy ATI (domyślam się, że było kiedyś coś świetlówkowego). Widzisz pozytywy bo też o niej myślę