Skocz do zawartości
pawel23

identyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

witam

dostałem od znajomego skałkę z dość sporym miękasem  capnella  zauważyłem że z boku zaczęło coś nowego wyrastać 

moje pytanie jest takie czy to ten sam koral czy może to coś innego

pozdrawiam

jjj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się tego pozbyć uciąć capnelle i dać na nową skałę a tamtej się pozbyć z akwarium czy lepiej odłupać ten kawałek z tym czymś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, pawel23 napisał:

a jak się tego pozbyć uciąć capnelle i dać na nową skałę a tamtej się pozbyć z akwarium czy lepiej odłupać ten kawałek z tym czymś 

Odłupać najlepiej. Weź ostry nóż/skalpel i odetniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale... jak jest jedna, to na bank będą następne (z resztą, aptasia prędzej czy później pojawia się w kazdym baniaku). Także (poza usunięciem tej jednej sztuki) pomyśl o jakimś zwierzaku, który będzie trzymał w ryzach aptasię w przyszłości, np krewetki z grupy "peppermint shrimp" (choć podobno wszystkie lysmata nie gardzą aptasią).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno kupie zwierzaka a teraz jak rozumiem wyciągnąć  skałę z capnellą  i tam gdzie jest to świństwo odłupać kawałek skały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, pawel23 napisał:

na pewno kupie zwierzaka a teraz jak rozumiem wyciągnąć  skałę z capnellą  i tam gdzie jest to świństwo odłupać kawałek skały 

Tak dobrze rozumiesz ;) i obserwować czy nie wyjdą kolejne heh a krewetki to polecam boggessi i seticaudata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wywalać? Nie nakręcaj się tak jakby to było coś serio mocno złego. Jeśli zacznie Ci się poważnie rozrastać to kupisz sobie krewetki. Aiptasia to też jakiś filtrator prawda :)

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Po co wywalać? Nie nakręcaj się tak jakby to było coś serio mocno złego. Jeśli zacznie Ci się poważnie rozrastać to kupisz sobie krewetki. Aiptasia to też jakiś filtrator prawda [emoji4]
Widzę nowe tendencje [emoji14] kiedyś kazano szybko usuwać, a dzisiaj wręcz odwrotnie.

Znajomy dopiero po kupieniu heatodonów pozbył się lasu aiptasi ale przez rybki pozbył się też lpsów...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, =Fresz= napisał:

kiedyś kazano szybko usuwać,

Kiedyś to aiptasia była fajnym kolorowym ukwiałem podobnie jak obecnie ukwiał koński...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kiedyś czyli kilka lat wstecz, a nie kilkanaście [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem zapytać co to za coral dostałem go jak był mały A już 5 główek wyszło 

20191213_195908-768x1024.jpg

20191213_195943-768x1024.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palythoa, na pewno nie parazoanthus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za szybko odpowiedź tak to będzie Palythoa 

17 minut temu, =Fresz= napisał:

No fajny temat ale to już sam nie wiem wkladalem ręce do zbiornika tego corala dotykalem nic mi się nie stało jak na razie powiedz co zrobić z nim bo mam go na podstawce luzem nie przyklejony że swojego doświadczenia powiedz czy zostawić czy utylizacja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go nie trzymała tylko z tego powodu, że dla mnie jest brzydki. I jest dość inwazyjny, jak wejdzie na główną skale to pozarasta inne koralowce. Widzę też na podstawce kulkę valonii, więc jeśli nie masz ryb zjadających valonie, to zrobić się może z czasem podwójny problem

 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dzięki wielkie za szybko odpowiedź tak to będzie Palythoa 
No fajny temat ale to już sam nie wiem wkladalem ręce do zbiornika tego corala dotykalem nic mi się nie stało jak na razie powiedz co zrobić z nim bo mam go na podstawce luzem nie przyklejony że swojego doświadczenia powiedz czy zostawić czy utylizacja 
Utylizacja.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.