Skocz do zawartości
atk

Cyjano

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, niestety atak cyjano... Po dodaniu glonów do refugium oraz chyba za dużo wkroplilo się aminokwasów :(

Raczej nie jest to problem cyrkulacji bo cyjano rusza się razem z falami wody...

Na razie korale nie grymaszą, na razie... Co jakiś czas odsysam i przedmuchuje skałę. 

Zasadnicze pytanie: przeczekać, lać bakterie, odsysać i czekać? Czy też działać z jakimś red cyjano remover lub inny chemiclean? 

Cały czas walczę z no3 - parametry: no3: 25, po4: 0.2 (podniosłem bo było zero absolutne na hance fosforu) pozostałe parametry w normie mg, ca, kh... 

Poniżej filmik:

 

Oraz foto: 

IMG_20200101_203406.jpg.6193f1a60a9bd5fd50931b9c1b477a0d.jpgIMG_20191230_201431.jpg.c9d6b7294eaae83ee53d7efdb6b1d51e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Lać końskie dawki bakterii odsysać cyjano i cierpliwie czekać na poprawę parametrów. Nie kombinować następnym razem z Po4 i być powściągliwym w laniu aminokwasów i tym podobnym. Im mniej Ciebie przy zbiorniku tym lepiej. Ta fungia powinna leżeć na podłożu, taka jej natura, a nie u góry na skale heh u góry daj proste spsy jak montipory, seriatopory, hystrixy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, atk napisał:

Witajcie, niestety atak cyjano... Po dodaniu glonów do refugium oraz chyba za dużo wkroplilo się aminokwasów :(

Raczej nie jest to problem cyrkulacji bo cyjano rusza się razem z falami wody...

Na razie korale nie grymaszą, na razie... Co jakiś czas odsysam i przedmuchuje skałę. 

Zasadnicze pytanie: przeczekać, lać bakterie, odsysać i czekać? Czy też działać z jakimś red cyjano remover lub inny chemiclean? 

Cały czas walczę z no3 - parametry: no3: 25, po4: 0.2 (podniosłem bo było zero absolutne na hance fosforu) pozostałe parametry w normie mg, ca, kh... 

Poniżej filmik:

 

Oraz foto: 

IMG_20200101_203406.jpg.6193f1a60a9bd5fd50931b9c1b477a0d.jpgIMG_20191230_201431.jpg.c9d6b7294eaae83ee53d7efdb6b1d51e.jpg

Tak samo jak Fresh napisał. Jak się bawiłem w sztuczne podnoszenie PO4 tak samo wywaliło mi cyjano. Przez długi czas miałem NO3 i PO4 na totalnym zerze, a cyjano nie było. Zacząłem podnosić parametry i buuuummm, jednak po ustabilizowaniu się zeszło samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, =Fresz= napisał:

Ta fungia powinna leżeć na podłożu

Wiem, niestety babki ja zasypywaly w pół dnia i śladu po niej nie było, za to jak jest na skale to jej dobrze i im dobrze :)

P. S. To chyba cyclosferis a nie fungia :)

Cyjano pojawiło się chyba głównie przez aminokwasy... 

To odsysam, leje bakterie i czekam. 

P. S. 2: wyłączacie odpieniacz na czas lania bakterii i chwilę po? :)

Edytowane przez atk
Pytania = lania :) słownik w telefonie wie lepiej :) (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość



Wiem, niestety babki ja zasypywaly w pół dnia i śladu po niej nie było, za to jak jest na skale to jej dobrze i im dobrze [emoji4]
P. S. To chyba cyclosferis a nie fungia [emoji4]
Cyjano pojawiło się chyba głównie przez aminokwasy... 
To odsysam, leje bakterie i czekam. 
P. S. 2: wyłączacie odpieniacz na czas lania bakterii i chwilę po? [emoji4]


Taką masz? Cycloseris nie cyclosferis ;)

https://m.liveaquaria.com/product/1911/?pcatid=1911

Ja u siebie nie mam odpieniacza od dawien dawna bo szkoda mi pieniędzy na tą zabawkę jak i prąd który niedługo zdrożeje, trzeba zacząć zaciskać "pas" heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem w sieci że cycloseris i fungia są bardzo podobne, przy czym fungia jest płaska a cycloseris ma kamienne wzgórze przy otworze gebowym...

Ja mam wersję z wzgórzem - czyli cycloseris :)

Fungia is flat. Cycloseris has a dome at mouth area. If you view looking at coral horizontally you would see a dome at the mouth area of cycloseris. A fungia would look like a flat steak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.