Skocz do zawartości
Marijo

Pustelnik zabił ślimaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano zauważyłem, że mój krab - Pustelnik Elegant zmienił sobie domek. Nowym domkiem jest muszla Babyloni, która na bank wczoraj wieczorem jeszcze żyła. Czy to możliwe żeby krab mógł zabić tak dużego ślimaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Jako intruz dostał się do zbiornika krab czerwononogi i teraz chowa się z dużą muszlą Babyloni. Sam z głupoty wpuściłem do swojego zbiornika na start 4 pustelniki. Po rozmowie ze znajomym akwarystą stwierdziłem i za jego namową odłowiłem je i wrzuciłem do sumpa. Zawsze przyjdzie czas, że któryś z krabów wpadnie na pomysł upolowania ślimaka, bo będzie chciał jego muszlę, po czym często ją zostawi, bo nie przypadnie mu do gustu. Taki mały szkodnik z niego :)

Rozmawiałem o tych krabach w dwóch sklepach w okolicy Warszawy. Obydwa moje ulubione, jeden cenię za wybór i ceny, a drugi za profesjonalizm personelu. Jeden to Erybka drugi to Acropora. W Erybce sprzedają pustelniki jako element ekipy czyszczącej, generalnie fajne krabiki w Acroporze ich nie polecają, bo zawsze kończy się to mordem ślimaków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ślimaki i kraby zostały same kraby i często zmieniają sobie domki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ejdzej88 napisał:

Rozmawiałem o tych krabach w dwóch sklepach w okolicy Warszawy. Obydwa moje ulubione, jeden cenię za wybór i ceny, a drugi za profesjonalizm personelu. Jeden to Erybka drugi to Acropora. W Erybce sprzedają pustelniki jako element ekipy czyszczącej, generalnie fajne krabiki w Acroporze ich nie polecają, bo zawsze kończy się to mordem ślimaków

no to Ci posprzątały :p te chyba są najgorsze z krabów,zabijają inne większe ślimaki i wszystko przewracają .. 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Kurczę mam jeszcze pięć większych ślimaków, 4 Nassariusy i jeszcze jedną Babylonię. Kraba nie kupowałem po prostu wylazł ze skały którą kupiłem z likwidowanego zbiornika. Pozbyć się go będzie ciężko bo to ulubiony zwierzak dzieciaków. W Chorwacji zawsze biegają za krabami a teraz cieszą się, że mają u siebie. Ta Babylonia którą zabił była w zasadzie największa, może więc nie będzie już potrzebował zmieniać domku na mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Taka ich natura, a ten krab to błąd początkującego ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei miałem w ciul turbo i nassariusów i mojemu niebieskonogiemu żadna muszla nie pasowała bo ich nie zabijał. Kupiłem 2 babylonie i na drugi dzień jedna stała się dawcą muszli krabowi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, =Fresz= napisał:

Taka ich natura, a ten krab to błąd początkującego ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Fakt dopiero zaczynam z morskim. Niby człowiek dużo czytał wcześniej, ale to nie to samo. Przede mną jeszcze bardzo dużo do odkrycia tego fascynującego świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy taki mały "pyrdek" jak calcinus tibicen też będzie mordował ślimaki? Czy to raczej domena większych krabów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, heatbeat napisał:

A czy taki mały "pyrdek" jak calcinus tibicen też będzie mordował ślimaki? Czy to raczej domena większych krabów?

Szwagier ma calcinusa w 30l i czasem dorwie ślimaka, ja mam 2 blue-legi w 160l i żaden ślimak jeszcze nie ucierpiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.