Skocz do zawartości
Tapajos32

Jak odłwic błazenki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - poradźcie jak je odłowić bez zrobienia totalnego bajzlu wyjmowania połowy albo i całej skały? Jak je wyjąć "chirurgicznie" ? Błazenki okupują sarco jak na zdjęciu jak tylko siatka sie zbliża znikają pod nim 906beff7f7e96c702e4b0ce7f9e0f80d.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy jak będzie totalnie ciemno, weź latarkę oraz siatkę i świeć tak abyś je widział i to co robisz siatką, jak się będziesz zbliżał siatką to tłumisz światło i wybierasz je bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siatką ciężko manewrować nie mam miejsca - no i musiały by czekać w worku do 17 (wtedy je mogę zawieść do sklepu) może jakaś pułapka zatem ?  Mat_Mat a próbowałeś z tą siatką w nocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie taką pułapkę, oczywiście odpowiednio mniejszą.

https://www.youtube.com/watch?v=6yocq6UDZFE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadz siatke do akwarium max 3 dni i nie ruszaj . karm ryby dokładnie nad nią i po 2 dniach już się jej nie będą baly i wtedy podczas karmienia są twoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
59 minut temu, Tapajos32 napisał:

Siatką ciężko manewrować nie mam miejsca - no i musiały by czekać w worku do 17 (wtedy je mogę zawieść do sklepu) może jakaś pułapka zatem ?  Mat_Mat a próbowałeś z tą siatką w nocy?

W nocy błazenki nie reagują prawie w ogóle na siatkę, możesz z nimi wtedy robić co chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, =Fresz= napisał:

W nocy błazenki nie reagują prawie w ogóle na siatkę, możesz z nimi wtedy robić co chcesz.

Otóż to. Siatka może być jak do cukru pudru. Z sienią rybacką tam nie musisz wchodzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś przestawiałem w nocy szczepkę bo spadła to jeden błazen położył mi się na dłoń hehe. Spokojnie mógłbym go wyjąć, nieprzytomny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje nocnych połowów :) ale musiałyby wytrzymać gdzieś do godz 17 następnego dnia w worku, jak to widzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś robiłem podejście do zmotywowania swoich do ukwiała, w 10min złapałem 3 sztuki, to są dość łatwe ryby do odłowienia: w jednej ręce siatka, w drugiej "naganiacz" i musi się udać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 godzin temu, Tapajos32 napisał:

Spróbuje nocnych połowów :) ale musiałyby wytrzymać gdzieś do godz 17 następnego dnia w worku, jak to widzicie ?

Jak zapakujesz tak że będą miały dużo tlenu to why not ;) i pamiętaj żeby ich nie wyziębić czy nie przegrzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz kotnika dla małych rybek może?

W nim przechowasz rybki bez uszczerbku dla zdrowia.

W akwarystycznym kosztuje kilkanaście pln.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.