Jump to content
Tapajos32

Jak odłwic błazenki

Recommended Posts

Jak w temacie - poradźcie jak je odłowić bez zrobienia totalnego bajzlu wyjmowania połowy albo i całej skały? Jak je wyjąć "chirurgicznie" ? Błazenki okupują sarco jak na zdjęciu jak tylko siatka sie zbliża znikają pod nim 906beff7f7e96c702e4b0ce7f9e0f80d.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W nocy jak będzie totalnie ciemno, weź latarkę oraz siatkę i świeć tak abyś je widział i to co robisz siatką, jak się będziesz zbliżał siatką to tłumisz światło i wybierasz je bez problemu.

Siatką ciężko manewrować nie mam miejsca - no i musiały by czekać w worku do 17 (wtedy je mogę zawieść do sklepu) może jakaś pułapka zatem ?  Mat_Mat a próbowałeś z tą siatką w nocy?

Zrób sobie taką pułapkę, oczywiście odpowiednio mniejszą.

https://www.youtube.com/watch?v=6yocq6UDZFE

wsadz siatke do akwarium max 3 dni i nie ruszaj . karm ryby dokładnie nad nią i po 2 dniach już się jej nie będą baly i wtedy podczas karmienia są twoje

59 minut temu, Tapajos32 napisał:

Siatką ciężko manewrować nie mam miejsca - no i musiały by czekać w worku do 17 (wtedy je mogę zawieść do sklepu) może jakaś pułapka zatem ?  Mat_Mat a próbowałeś z tą siatką w nocy?

W nocy błazenki nie reagują prawie w ogóle na siatkę, możesz z nimi wtedy robić co chcesz.

3 godziny temu, =Fresz= napisał:

W nocy błazenki nie reagują prawie w ogóle na siatkę, możesz z nimi wtedy robić co chcesz.

Otóż to. Siatka może być jak do cukru pudru. Z sienią rybacką tam nie musisz wchodzić ;)

Jak kiedyś przestawiałem w nocy szczepkę bo spadła to jeden błazen położył mi się na dłoń hehe. Spokojnie mógłbym go wyjąć, nieprzytomny :D

Spróbuje nocnych połowów :) ale musiałyby wytrzymać gdzieś do godz 17 następnego dnia w worku, jak to widzicie ?

Dziś robiłem podejście do zmotywowania swoich do ukwiała, w 10min złapałem 3 sztuki, to są dość łatwe ryby do odłowienia: w jednej ręce siatka, w drugiej "naganiacz" i musi się udać.

10 godzin temu, Tapajos32 napisał:

Spróbuje nocnych połowów :) ale musiałyby wytrzymać gdzieś do godz 17 następnego dnia w worku, jak to widzicie ?

Jak zapakujesz tak że będą miały dużo tlenu to why not ;) i pamiętaj żeby ich nie wyziębić czy nie przegrzać.

Nie masz kotnika dla małych rybek może?

W nim przechowasz rybki bez uszczerbku dla zdrowia.

W akwarystycznym kosztuje kilkanaście pln.