Skocz do zawartości
pdz

Balling - komponenty

Rekomendowane odpowiedzi

Testy robię 2 razy w tygodniu salifertem,raczej są ok.Zaraz przestawiam pompę.Dostosować do Kh czy Ca?

 

6 minut temu, norbi2222 napisał:

 

Piotrek, najpierw sprawdź poprawność wykonania testu, tudzież wyniku. Jeżeli okaże się, że jest poprawny co mi się wydaje mało prawdopodobne, bo niby co  ma pobierać ten magnez. W poprzednim i w obecnym akwarium nigdy dodatkowo nie podawałem magnezu, z samych podmian wystarczało i to co leciało z reaktora, a akwarium wypchane acroporami. Lejąc znacznie więcej component 3 przy okazji w nadmiarze lejesz sole mineralne oraz K, B, co może szybko się zemścić. 

Jeżeli jednak okaże się, że wynik testu jest poprawny to wyrównaj dodatkowym magnezem  (np.  MG Plus), do poziomu, który oczekujesz a componenty lej po równo.

Testy robię 2 razy w tygodniu salifertem,raczej są ok.Zaraz przestawiam pompę.Dostosować do Kh czy Ca?Może byc aquaforesta magnesium?

Edytowane przez ambjaslo
Poprawka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, ambjaslo napisał:

Testy robię 2 razy w tygodniu salifertem,raczej są ok.Zaraz przestawiam pompę.Dostosować do Kh czy Ca?

Jakie koralowce i ile masz w swoim akwarium? Jak jest różnica w podawaniu component 1 do component 2? Raczej powinno wszystko lecieć po równo, bo ten produkt również zawiera mikro. Jak  występują braki w KH lub Ca to lepiej je podbić dodatkowym bufferem. Jak już lejesz nierówno to dopasuj do tego czego lejesz mniej. Zasada jest taka, że najpierw doprowadza się parametry do oczekiwanych, a później leje się po równo.

Jak masz możliwość u kogoś zbadać swoją wodę, to zrób to. Ja nie ufam, że te wyniki Mg są poprawne.

Jaki jest wynik MG i jaki jest spadek?

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 korali na 112l akwarium w tym 4 twarde montipora talerzowa itp.Dużo euphili i miękich.Kh mam ustabilizowane na 8,3 9ml.Mg-1350 na 16ml.Ca-390 na 11ml.

Kh -stabilne,resztę regulowałem dawkami w stosunku do Kh oczywiście

Nawet przed chwilą robiłem test

 

35 minut temu, norbi2222 napisał:

Jakie koralowce i ile masz w swoim akwarium? Jak jest różnica w podawaniu component 1 do component 2? Raczej powinno wszystko lecieć po równo, bo ten produkt również zawiera mikro. Jak  występują braki w KH lub Ca to lepiej je podbić dodatkowym bufferem. Jak już lejesz nierówno to dopasuj do tego czego lejesz mniej. Zasada jest taka, że najpierw doprowadza się parametry do oczekiwanych, a później leje się po równo.

Jak masz możliwość u kogoś zbadać swoją wodę, to zrób to. Ja nie ufam, że te wyniki Mg są poprawne.

Jaki jest wynik MG i jaki jest spadek?

Ustawione wszystko po 9ml , 1ml w 9 dawkach na dobę.Teraz pewnie wszystko poleci w dół.

Edytowane przez ambjaslo
Błąd ortograficzny (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ambjaslo napisał:

Mg-1350

Mg przy wartości Ca wcale nie jest niski. Nie podbijał bym go. To raczej Ca jest niskie w porównaniu do  Kh. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokusiłem się rano na otworzenie nowego testu slaiferta który kupiłem 2 tyg.temu żeby mieć w zapasie.

Mg było wczoraj 1350 teraz rano już 1335,wieczorem będzie pewnie 1320,niestety naprawdę tak spada.

Co mi pozostaje?

Kupić buffor AF Magnesium czy AF Mg Plus żeby było na wszelki wypadek?Pojadę niedługo w miasto więc kupię.

Tym bardziej że przez weekend i święta przy takim spadku może być nie ciekawie,tak na wszelki wypadek i tak się

pewnie przyda.Tylko który komponent?

Jaki stosujesz balling?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ambjaslo napisał:

Mg było wczoraj 1350 teraz rano już 1335,wieczorem będzie pewnie 1320,niestety naprawdę tak spada.

To mi wygląda na błąd pomiarowy. Mi się nie zdarzyło, żeby mieć dwa razy taki sam wynik w testach kropelkowych. Przy trzech pomiarach, zrobionych jeden po drugim,  weź średnią i sprawdź za tydzień.   Jak nie spadnie poniżej 1200, to nie masz się czym przejmować. A jak da Ci to trochę spokoju to kup buffor.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ambjaslo napisał:

Ustawione wszystko po 9ml , 1ml w 9 dawkach na dobę.Teraz pewnie wszystko poleci w dół.

Dawkujesz ten 1 ml z ręki czy masz pompy dozujące?Jeżeli masz pompy to rozkładanie 9 ml na dobę na 1 ml co kilka godzin nie ma sensu,moim zdaniem.Przy takiej ilość straty na wężykach są dosyć spore.Ja osobiście lałbym te 9 ml raz na dobę i nie rozkładał po 1 ml.Dla mnie rozbijanie na dawkowanie co jakiś czas ma sen przy zużyciu kilkuset ml na dobę danego komponentu przy ballingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pompę dozującą jebao doster 3.4

 

Może te 9ml podzielić chociaż na 2 dawki,boję się lać na raz tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być to sensowne co pisz grzegorz77. Jest prawdopodobne, że pompa może podawać nierówne dawki. To też możesz sprawdzić i zweryfikować.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leje na raz po 35 ml do 200 l akwarium ( odstęp półgodzinny jest między chlorkiem wapnia,a wodorowęglanem sodu aby się nie wytracił osad) i nic się nie dzieje.Przy 9 ml to bym się w żadną pompę nie bawił tylko strzykawką lał raz dziennie,na pewno dozowanie dokładniejsze niż 1 ml co jakiś czas pompą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też lałem ręcznie wcześniej Seachem reef fusion 1 i 2, to samo było.Tylko że mniej bo chyba bardziej stężony preparat

i zostało mi tego jeszcze prawie po pełnej butli.

Patrzyłem teraz na pojemniki od pompy z CA,KH i Mg .Mg jednak ubyło znacznie więcej , więc pompa raczej dobrze dozowała.Więcej ubyło Mg bo tak było ustawione

żeby nie spadał ten parametr w stosunku do Kh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak bardzo można zrobić stężenie buforu Mg? Jeśli dawka zalecana 10g na 1000ml ( podnosi wtedy Mg 12mg/l w 100l wody w akwarium).

Czy rozpuści się 100g w 1000ml wody?

Jaka jest granica nasycenia,może tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpuszczalnosc uwodnionego chlorku magnezu (MgCl2* 6H2O) w wodzie o temperaturze 20 C wynosi 306g/ 100g wody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po testach wyszło mi kH 7.8 , Ca 400-410 , Mg 1425-1450.

Daję 3 preparaty wg. rozpiski Testera, czy zwiększyć do 3 x 10 ?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.