Jump to content
Sign in to follow this  
Ejdzej88

Atak Cyjano

Recommended Posts

Cześć,

od tygodnia w natarciu jest u mnie cyjano. Prawdopodobnie w czasie przerwy Świątecznej padł mi w zbiorniku brzydal, zginął w kominie. Znalazłem go nie dawno szukając przyczyn pojawienia się glonów w zbiorniku i gwałtownego wzrostu NO3. Póki co reszta obsady ma się dobrze, cyjano rozrastało się na razie na skale, to co mogłem przedmuchiwałem, w weekend weszło na piasek i zrobiło sobie sporą kolonię. Od 3 tygodni podaję więcej bakterii, na zmianę BioDigest, SpecialBland i Equo oraz przedmuchuję skałę i ograniczyłem jod. Niestety zaczynam myśleć o chemii, której unikam jak ognia. Zaraz lecę na narty i zbiornik będzie przez 8 dni pod opieką osoby, która da radę wrzucić tylko mrożonki.

Idzie jakoś oszacować kiedy przegrywamy z cyjano i trzeba podać chemię? Na skałach już się nie rozwija, punkt kumulacji gdzie dziadostwa było najwięcej już minął. Tylko teraz wlazło jeszcze na piach i nie wiem jak się to rozwinie :( Korale raczej nie obrywają poza jedną Acaną, którą przygarnąłem od znajomego i ona regeneruje się powoli u mnie w baniaku, wziąłem trupa, który powoli odżywa i wchodzi na jedną Seriatoporę zawsze w tym samym miejscu, regularnie wydmuchuję i szkód większych nie ma.

W dniu 27.01.2020 o 13:40, Ejdzej88 napisał:

od tygodnia w natarciu jest u mnie cyjano.

Daj fotkę tego cyjano...

Hostingi mnie pokonały :)

Tyle zebrało się po 4 dniach nieprzedmuchiwania skały. 

cyjano1.jpg

cyjano3.jpg

cyjano4.jpg

A tak wyglądało ICP z wodą z 30.12.2019, od tamtej pory zbiornik zaliczył mocny wzrost NO3.

Results_2020_01_16_15816 (2).pdf

Cyjano niby nie wchodzi na nowe tereny, ale utrzymuje się stale w tych samych miejscach. NO3 wróciło na swój normalny poziom poniżej 2 salifert i PO4 Hanka, jeszcze wskazuje 0. Miejscami zostały resztki glonów. Z doświadczenia wychodzi mi, że przy minimalnej ilości glonów Hanka zaniża wynik. Robiłem przerwy w odsysaniu tego dziadostwa, ewidentnie kożuch robi się coraz grubszy, uznałem że niestety podam Chemiclean, kurację zrobię we wtorek, bo w piątek uciekam na narty i nie chcę mieć po powrocie niespodzianki...

W dniu 2.02.2020 o 23:17, Ejdzej88 napisał:

Cyjano niby nie wchodzi na nowe tereny, ale utrzymuje się stale w tych samych miejscach.

A u mnie zaczęło się na piasku a skończyło na wszystkim włączając falownik i inne... jedno wielkie bagno. Zastosowałem Probact od Equo po poleceniu przez pana z Erybki i jak na razie widać pozytywne efekty, gluty z cyjano zaczynaja powoli doczepiać się ze skał.