Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłem że u mnie w zbiorniku temperatura w dzień ma około 25,8°C a w nocy spada do 25,1. Jest to spowodowane tym ze moja grzałka jest do 300L a ja mam netto jakies 130L? Grzałka to eheim jager 150W z możliwością "kalibracji" ale u mnie muszę mieć ustawioną strzałkę na bodajże 23° żeby w baniaku było te 25°. 

Mi osobiście te wahania nie przeszkadzają ale czy nie wpływa to źle na Korale? 


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej obstawiłbym że przez lampę masz wyższą temperaturę w dzień a grzałka utrzymuje te 25,1 w nocy takie wahania nie powinny mieć wpływu na życie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 1st.c nie jest aż tak groźny dla życia, ja mam podobnie do kolegi i nie zauważam groźnych  zmian w życiu zwierząt. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, już się nie martwię :D

@boo12 myślisz że lampa tak grzeje wodę że grzałka cały dzień nic nie musi robić? Musze to sprawdzić. 

 


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Bzyk002 napisał:

grzałka cały dzień nic nie musi robić?

raczej grzałka utrzymuję założoną temperaturę, a co powyżej to podbija lampa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bzyk002 napisał:

Witam, zauważyłem że u mnie w zbiorniku temperatura w dzień ma około 25,8°C a w nocy spada do 25,1. Jest to spowodowane tym ze moja grzałka jest do 300L a ja mam netto jakies 130L? Grzałka to eheim jager 150W z możliwością "kalibracji" ale u mnie muszę mieć ustawioną strzałkę na bodajże 23° żeby w baniaku było te 25°. 

Mi osobiście te wahania nie przeszkadzają ale czy nie wpływa to źle na Korale? 

Bo obecne jagery to szajs. Też miałem jagera (tylko mniejszego) i tak samo nie szło go skalibrować, też jakieś skoki po 1 stopień, a czasem jakieś nawet większe odwały od 25 do 27 (pewnie się bimetal przycinał). Teraz mam aquael ultra heater z termostatem cyfrowym i jak ustawiłem 25st, to mam od 25 do 25.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam starego Atmana... Niby tani, niby chiński (ale kupiony w czechach), niby do ... A temp się trzema z dokładnością 0,2st. chociaż temp na termostacie nie ma się ni jak do temperatury na termometrze.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę mierze STC 1000 ktorym myślałem w przyszłości sterować grzałką. Najlepsze że myślałem że nie trzeba go kalibrować i miałem na nim temperature ponad 26st. Dopiero jak włożyłem zwykły termometr z JBL a na nim pokazało 27st. To zaczołem szukać kalibracji po necie :P 


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.