Skocz do zawartości
Szymon

Wyjazd do Safagi - 9 pazdziernik 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł niestety nie można zrobić żeby tylko jedna osoba miała all inclusive a druga 2 posiłki jeśli są w tym samym pokoju. Przy rezerwacji 30% a reszte 40dni przed wyjazdem. A do kiedy czekać żeby były jeszcze miejsca? No tu ciężko powiedzieć bo październik to sezon na wyjazdy do Egiptu ale myśle że miesiąc przed wyjazdem to spokojnie jeszcze miejsca będą tym bardziej że ecco ma większość samolotu dla siebie (chyba z neckermannem razem mają samoloty charterowane).

No zadupie zadupie, ale ja byłem z menavilla bardzo zadowolony. Jak jedziesz z własnym towarzychem to jest to czego potrzeba - duży teren, przyjemny nie przytłaczający architekturą hotel, rafka przy przegu, długa ładna playa, dobre żarcie no i alkohol :D

Dojazd do Hurghady zajmuje co prawda ze 40minut ale nie ma z tym żadnego problemu. Taxi 20zeta.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie wygląda ten plan wyjazdu

musze popracować nad pewną osobą i przekonać ją że nie będzie się nudziła :D


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wyprawa stała się faktem :D

mamy dziś już rezerwacje zrobione na:

- aquamaniacka z żoną

- rebcia i szymona

- ja z olimpią

czyli na razie 6 osób - zapraszamy jak ktoś się chce dołączyć :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam ale potrzebujemy lot z Londynu :D

Szymon


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simon - to bys musiał dokupić lot londyn - warszawa - londyn co by na bank podniosło koszty wyjazdu (ewntualnie autokar ale to męczarnia) - zarówno lotnicze jak i autokarowe mogę ci zarezerwować u mnie w biurze

Albo byś musiał znaleźć jakiegoś angielskiego touroperatora który ma w ofercie hotel menaville w safadze - zobacz angielskiego thomas cook'a albo thompson (to angielskie TUI) bo coś mi się wydaje że widziałem ich tablice w holu hotelowym.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab znalazł menavilla w google maps jakby ktoś chciał popatrzeć sobie z lotu ptaka :D

http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=26.789243,33.935748&spn=0.003965,0.010815&t=h&z=17&om=1


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk prześlij mi swój tel. bo coś dziś nano-reef nawala i nie mogę poprawne wysłać PW.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie Remik, daj jakies znaki :D ze zyjesz czy cóś... Pewnie zwinal kase i odpalił sie gdzies na Szeszele, zawsze mowilem ze to lepszy cwaniaczek, ten nasz Remigiuszek :D

A Rebciu to tez niech przeczyta PW :drink


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nawet na "wikend" na chrzciny wyjechać nie można bo już list gończy za człowiekiem wysyłają :D

Wikend przeciągnął mi się do poniedziałku.

Jak coś to można już mnie złapać na tel i na gg.

Tel do biura to (91) 321 70 43 a kom przesyłam na PW :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie , nie spac, zwiedzac, zglaszac sie :D

Juz 6 osob wplacilo zaliczke tak wiec wyprawa na 100% sie odbedzie, bedzie wesolo i kolorowo, serdecznie wszystkich zapraszamy :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak - smk wie wszystko :) Pisz do niego na priv


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem ze jest taka możliwość, dlatego piszę się na ten wyjazd, oczywiście jeżeli można

PS wybiera się ktoś z krakowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super, im wiecej nas tym lepiej:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siatkarz mam dla ciebie pare - Tomek z erybki sie zdecydowal na wyjazd z nami boakurat zrobił AOWD i chce sobie z nami ponurkować.

tyle że cena poszła w górę :) (oczywiście ci co zarezerwowali wcześniej mają w poprzedniej cenie :) )

teraz miejsce w pokoju 2 os kosztuje

- 2007zł z 2 posiłkami za tydzień 2357zł z all inclusive

- 2287zł z 2 posiłkami za 2 tygodnie 2987zł z allem

ecco holiday troche oszalało z tymi cenami ale na wrzesień juz prawie nie ma nigdzie miejsc na wyloty do Egiptu, podobna sytuacja szykuje się na październik więc wiedzą że im się to sprzeda i sobie pozwalają :)

Ewentualnie jak chcecie to mogę filować czy się kończą miejsca i jak zejdą z ceny w lastminute lub nagle zacznie brakować miejsc w samolocie to wtedy zarezerwować.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki sprawdziłem przed chwilą i jest ostatnie 13 miejsc w samolocie na 7 dni. Na 2 tygodnie miejsca są bez problemu.

Więc jeśli ktoś chce na 7 dni jechać to trzeba by już rezerwować. Ale przy tej cenie roznica miedzy 1 a 2 tygodniami to 280zł


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam sporo telefonów od forumowiczów w sprawie naszego wyjazdu.

Dopiero teraz pisze bo ostatnio w pracy taki kocioł że prawie śpie w biurze.

Od poniedziałku niestety nie ma już miejsc w hotelu menaville, ale jeśli ktoś chciałby jeszcze dołączyć do nas to są miejsca w hotelu Shams Safaga, który znajduje się niedaleko hotelu menaville. Dokładne wrażenia z tego hotelu opisał Qbab jeden temat wcześniej. Także ładna rafa przy hotelu i hotel naprawdę fajny.

Jedyny problem to termin wylotu. Wyloty są niestety 5.10 lub 12.10, my natomiast lecimy 9.10. Jeśli ktoś chciałby pojechać na 2 tyg to zaliczyłby cały pobyt grupy forumowej +chwila odsapnięcia samemu :o a jeśli na tydzień to chyba lepiej lecieć 12.10 to byśmy się widzieli przez 4dni.

Na osłodę powiem że wyloty są z Gdańska, Poznania, Warszawy, Wrocławia, Krakowa

7dni z 2 posiłkami 1739zł / all inclusive 1889zł

14dni z 2 posiłkami 2239zł/ all inclusive 2539zł

no i opis hotelu

http://www.alfastar.pl/kraj,Egipt/kurort,Safaga/hotel,Shams+Safaga/id_hotelu,66/


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha - odpisali z centrum nurkowego w safadze i za dzień nurkowy wyjdzie gdzieś ok 35$. Jeśli się określimy ile osób chce nurkować i od którego dnia to napisze do nich i przyblokujemy miejsca.

Jeśli chodzi o nurkowanie na wraku salem express to jeśli pogoda będzie odpowiednia (silne prądy) to można tam popłynąć bez dopłaty.

Oczywiście to dla posiadaczy AOWD bo wrak leży na ok 30m i prądy tam są dość silne.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek wielkie dzięki, za zgodę przygarnięcia do pokoju.

Ale powiem szczerze osobiście wolałbym jechać 12 z wylotem z Krakowa, dlatego jeżeli są zainteresowani wyjazdem w tym terminie to proszę zgłaszajcie się bo musze dać znać Remikowi a czas nagli.

Ja jadę na pewno tylko czekam na chętnego, nie chciałbym ostatnie dwa dni zostać z wielbłądami 

Marek Fornal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie caly czas zastanawiam. ale wole jedynke :o wiecie jestem indywidualista:)SMK jest cos dla mnie??


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dany nie ma problemu zapraszam jak nie znajdę chętnego też wezmę jedynkę , a termin ci pasuje?

Mi przede wszystkim zależy na nurkowaniu, zawsze jest przyjemniej moczyć tyłek wspólnie.

Jeżeli jesteś zainteresowany podam ci numer tel. dogadamy szczegóły, musisz w miarę szybko podjąć decyzje, rozmawiałem z remikiem na 12 zostało kilka miejsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik piszę się na 5 dni nurkowania + ten wrak oczywiście :o


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jedzie z nami też Siatkarz.

Co prawda leci z krakowa 12.10.2007 rano więc będziemy się widzieli tylko 4 dni ale zawsze. Bedzie z nami na łódce nurkował.

Marek ma na razie pokoj 1 os. ale chętnie kogoś przyjmie, kto też nie chce dopłącać do jedynki :o

Wyloty mozliwe z Poznania, Wrocławia, Krakowa, Gdańska no i Warszawy


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedzie z nami też Grzesiek Wo :o wcisneliśmy go na dostawkę do Rebcia i Szymona bo Siatkarz wolał z Krakowa lecieć.

Także mamy już 8 osób. Ktoś jeszcze chętny? :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając realia wielkości pokojów hotelowych czwarty się chyba do pokoju nie zmieści :o - no chyba, że planujesz u was jakąś dostawkę :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.