Skocz do zawartości
Szymon

Wyjazd do Safagi - 9 pazdziernik 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe no nie mówie żeby wciskać do nas w Menavill kolejne osoby ale Siatkarz szuka chętnego do swojego pokoju w Shams Safaga (blisko nas) z wylotem 12.10.07


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu, trzeba bedzie tylko wiecej wudzitsu kupic. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe "wudzitsu" do Egiptu można zabrać teoretycznie 1 flaszkę na osobę ale w praktyce nikt tego nie sprawdza i można zabrać ich kilka jeśli trzeba byle tylko nie stukało za mocno przy odprawie. 3-4 L/os przechodzą bez bólu (sprawdzone z autopsji) :o


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji napisze co zabrać bo część jedzie do Egiptowa pierwszy raz.

- kąpielówki, spodenki, sporo T-shirtów, klapki/adidasy (bo na wycieczki w klapkach to raczej nie bardzo komfortowo), krem z filtrem z wyższym faktorem, czapkę z daszkiem. W hotelu ręczniki dają zarówno na plaży/basenie jak i w pokojach, ale na łódkę trzeba mieć jakiś ręcznik. Wieczorami będzie ciepło ale w razie "W" wziąć jakiś sweterek na wieczór, a poza tym przyda się ten sweterek/polar na nurkowanie bo potrafi wiać na łodzi czasem. Ale bez fanatyzmu z ciepłymi ciuchami - to przecież Egipt w październiku :o

- co do "klątwy faraona" to nie bierzcie żadnych lekarstw z kraju bo po prostu na to nie działają. Lekiem 1 potrzeby jest szymonowe "wudzitsu" po każdym posiłku więc z 1 flaszkę leczniczo na wolnocłówce trzeba kupić (+ wiecej w celach rozrywkowych :) ). Ogólnie w pierwszysch dniach wystrzegamy sie sałatek z sosami i owoców których nie można ze skórki obrać. Dodatkowo kupujemy w aptece ANTINAL i trzymamy przy sobie i w razie "W" łykamy 2x dziennie. Koszt ok 10-20zł (ceny w egipcie są płynne :D )

Apteki są 2 w okolicy hotelu menaville - jedna 50m w prawo, druga 100m przez prosto przez ulice. Przy okazji w aptece egipskiej kupić dobrze jest lek oszukujący błędnik co przyda się na łódce na chorobę morską. Akurat nie powinno mocno bujać w październiku ale kto wie.

Jeśli chodzi o popitę do wudzitsu to można albo kupować w jednym z barków na terenie hotelu, albo jest sklepik na tyłach apteki (taki z byłych PGRów to mało powiedziane) imożna tam dostać normalną colę, spritea, pringelsy itp. Papierosy jak ktoś pali ale egipskie to chyba są z dodatkiem papy i bez filtra :D

- kto snorklujący to może wziąć maskę i rurkę ze sobą ale można je kupić w sklepikach przed hotelem menaville za grosze (30-50zł). Nurkujący wiadomo wolą swój sprzęt, ale jak komuś brakuje czegoś to bezproblemowo można w centrum zakupić. Ja tam biore ABC + piankę (to i tak pół walizki :o

- ile kasy - Egipt jest tani więc nie ma tragedii. Wziąć dolary (no chyba że ktoś zarabia jak aquamaniac w ojro to nie ma sensu). My tu z Polski bierzemy dolary. Często sprzedawcy pamiątek mają przelicznik 1 euro = 1 dolar :o

Rozmieńcie ze 20$ na banknoty 1$ bo tam po bakczysz wyciągają łapę co chwila i zanim wymienicie na ichnie funty egipskie ("szmatki") to trzeba mieć na napiwki. Poza tym dla sprzątaczek raz na 2 dni rzucić 1 dolka na łóżko to się będą starać robiąc z ręczników różne firgury.

Ile wziąć? To zależy ile kto wydaje ale zazwyczaj wystarczy koszt planowanych wycieczek fakultatywnych + ok 150-200$ na tydzień. Spokojnie wystarczy. Tym co mają all inclusive to 100$ na drobne wydatki wystarczy + koszt wycieczek. W razie czego w menaville jest bankomat i "bank" (sami zobaczycie jaki "wypasiony" :o )

- wycieczki fakultatywne - nurkowanie dla zaawansowanych ok 32-36$ /dzień nurkowy (2 nury + obiad). Dla początkujących tak zwane INTRO DIVING 1 os z 1 instruktorem 50$ za 1 nurkowanie. Dla nienurkujących wyjazd całodniowy stateczkiem z obiadem, opalaniem na pokładzie jachtu i snorklowaniem 25$. Wszyscy będziemy mogli być razem na jednej łodzi i każdy wybierze coś dla siebie :o

Kair - jest wersja 1 i 2 dniowa. 1 dniowa to porażka, bo jedzie się w 1 dzień 600km w jedną i 600km w drugą stronę, a te 4h co zostają to wychodzi 2h pod piramidami, 1h w pełnym eksponatów muzeum egipskim (co jest pomyłką) i kair w biegu z autokaru. To proponuje tylko tym którzy chcą mieć fotke pod piramidami. koszt ok 70$

2 dniowy Kair to jest już zupełnie co innego. Spokojnie zwiedza się muzeum, alabastrowy meczet, wieczorem na targ jeden z największych w afryce, nocleg w hotelu 3-4*, następnego dnia piramidy w gizie oraz piramidy w sakkarze (łamana i schodkowa). Zwiedza się spokojnie i ma się dużo pełniejszy obraz Kairu. koszt ok 120$

Luksor - 1 dzień wystarczy, położony ok 200km od Safagi. Luksor to starożytne Teby, czyli centrum administracyjno religijne starożytnego Egiptu i tu jest większość zabytków jakie po prostu trzeba zobaczyć w Egipcie.Dolina królów z grobowcami większości faraonów, kolosy memnona, karnak, świątynia luksorska, świątynia hatszepsut i wiele wiele innych. Jeśli ktoś chce poświęcić tylko 1 dzień na wycieczki i zastanawia się czy Kair czy Luksor - to zdecydowanie Luksor. Cena ok 70$

Poza tym można jechać na safari na jeepami (średnie) lub quadach (lepiej) - taka tam wioska beduińska zasadzona dla turystów, śpiewy, jedzenie, shisha, jazda na wielbłądzie i takie tam. ok 30$

Przylatujemy 9.10 ok 13:00 więc pierwszy dzień mamy na "afterparty" po przelocie i oglądanie hotelu, rafki przyhotelowej, latanie do recepcji z 10$ żeby zmienili pokój na lepszy :), ewentualnie można w hotelowym centrum nurkowym zrobić nurkowanie nocne (ok 1h). W kolejne dni myślałem żeby wziąć około 4dni nurkowe, bo nie każdy z paczki jest nurkujący i żeby ich samopas nie zostawiać tak kompletnie (nie wiadomo czy hotelu nam nie spalą :) ), a w zamian oni mogą się z nami 1 lub 2 dni na łódkę wybrać na snorkling lub intro diving. Ogólnie 15.10 już nie ponurkujemy bo w nocy z 15/16.10 o 3:30 wylatujemy :D a ze 12h godzin przerwy musi być. Oczywiście to moja taka propozycja, przymusu nie ma, wczasy mają być lajtowe więc pewnie będzie wszystko na żywioł :)

Moja 2 połówka zapowiedziała że zrobi 1 intro i może jeszcze drugi raz na snorkling z nami pojedzie

I na pewno jedzie na 2 dniowy Kair. Więc jakby ktoś chciał z grupy 2 dniowy Kair to ma już z kim jechać.

Wycieczki wykupuje się na miejscu. Jak się bierze pakiet kilku to są ceny niższe.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam od siebie uwagi z sierpnia czyli wmiarę aktualne :o

ANTINAL kosztował dolara - choc nam się nie przydał (mycie zębów w wodzie z butelki + olanie części surowizny- tak jak pisał SMK się opłaciło)

Z nurkowania jak ktoś robi intro to kolejne tego samego dnia to można wytargować za 25-30 dol. :o przynajmniej na naszej łodzi jak ludzie się targowali to dostali :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym intro to troszeczkę dziwnie jest w tej Safadze - ja w Hurgadzie i Sharmie widziałem dwa nurkowania po ok. 15-20min. za te 50$ (w Sharmie drożej)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rebciu - no to jakos wyjatkowo się trafilo chyba bo mi kazali zawsze za drugie płacić właśnie ok 20$. Choć nie mówie bo w safadze nie nurkowalem jeszcze i moze tam byc tak jak mówisz.

qbab - tak jak pisałem - w egipcie sa ceny płynne. Widocznie mnie kroili zawsze jak te 10zł płaciłem :o . Klienci płacili czasem ok 20zł. Tak czy siak przy wizji siedzenia tygodnia na kiblu z 40st gorączki to groszowe sprawy :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik - czy w Egipcie jest wogole instytucja wedkarstwa morskiego? organizowane sa wyjscia w morze w celu amatorskiego polowu ryb? mysle przedewszystkim o barakudach:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie jestem pewien bo nie jestem moczykijem ale wygooglowałem okropne jakieś zaporowe ceny na rybobranie w morzu czerwonym

http://www.waderson.com/1375-119-Hurghada-Deep-Sea-Fishing-Safaris.html

24h safari z wędką za 650e to "delikatna" przesada. Nie wiem czy da radę jakoś normalnie połowić (chyba że to cena za całą łodkę).

Rozumiem że takie foto chcesz sobie pyknąć?

http://www.waderson.com/images/fishing_holidays/40da072fa777d5f24429d8e8ed082605.jpg

lub takie

http://www.waderson.com/images/fishing_holidays/60063a8cce09e3a6e535da38aaeff030.jpg

:)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon lodka kosztuje 200$, robisz co chcesz, przynjamniej w Hurgandzie, lacznie z holowaniem przynety - pogadaj z tubylcami:), zawsze sie dogadzasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyli jest jakas nadzieja, bo wiecie, ja poza tym, ze jestem akwarysta morskim to dodatkowo raczej wedkarzem niz nurkiem, wiec mysle w tym kierunku. Jesli nic nie wyjdzie, nic zlego sie nie stanie, widok raf na pewno mi wystarczy.

p.s. dzis bylem na dorszach, wyplywalem z Helu - poszlo przyzwoicie, 8 sztuk, kazdy powyzej 4kg, najwiekszy 7.5. niestety na rybie (chcialbym ja wyjac, takiego dorsza jeszcze nie zacialem) zlamalem kij, juz wiem jakich nie kupowac:)

Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon - no to już wiemy że to przez ciebie UE nałożyła limity na połowy dorsza polskim rybakom :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rybacy i tak beda wyplywac, na szczescie na amatorski polow pozwolenie jest dalej i nic nie wskazuje, zeby zniknelo. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś W KOŃCU przyszła obudowa podwodna do mojego Canona G7 więc mamy czym focić na rafkach :)

Karta jest 2Gb + mam mały fotobank na 30Gb więc można (jak to u mniej uzdolnionych fotografów takich jak ja) pstrykać do woli i coś fajnego się wybierze :)

UWAGA FORMUMOWICZE!!!

Wszyscy silnie sciskamy kciuki za błone Remika!!!


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie, bo ja mam tylko aparat w telefonie;):):)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Fajowo :)

Jaka to karta, zwykla duza SD? To ja mam tez 2GB wiec tez wezme. Wezme tez laptoka z dyskiem zewnetrznym 250GB, focic mozemy do bolu :) :) :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest na karty SD

obudowa jeszcze nie testowana, miałem 23.09 pomknąć nad jezioro ale ta pogoda mnie nie napawa optymizmem i chyba zrezygnuje.

Tym bardziej że cały czas mam przerwe w błonie bębenkowej po ostatnich przygodach. To już 1,5 miecha i powino być ok ale jak sobie kichne to czuje szum wiatru jak się ulatnia powietrze ze mnie :)

Skocze w przyszłym tygodniu do laryngologa, niech sprawdza czy spokojnie mogę nurkować.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi naprawdę masz dziurę to niestety nikt Ci pozwolenia na nurkowanie nie da :) wręcz przeciwnie:(


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kracz rebciu... Jutro z rańca podjade do laryngologa.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perforacja błony to nieprzyjemna kontuzja dla nurka. Może zakończyć się zabiegiem i odpoczynkiem nawet ponad rocznym od nurkowania. Jeśli jak piszesz masz dziurę to 1,5 miesiąca nie wystarczy aby ponownie błona zarosła. Nie chce krakać ale sam miałem przeboje z błoną i z zatokami więc wiem, że temat może się ciągnąć i wk.....ć. Leć do tego lekarza i daj zdać czy jedziesz jako naleśnik plażowy czy nurek :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie Remix, to ma swoje dobre strony, mozesz np. dym uchem puszczac... bedziemy Ci codziennie wieczorem opowiadac jak bylo na nurkowaniu, jakos to z nasz pomoca przetrwasz :) No bo nurkowac ze sperforowana blona bebenkowa nie powinienes, zreszta my dobrzy koledzy Ci na to nie pozwolimy, sperforowana blona bebenkowa to wrota zakazen do ucha srodkowego. A chyba nie chcialbys miec zapalenia ucha srodkowego (tfu tfu)?

Gdzie jest ta perforacja, na brzegu czy na srodku blony?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze czuje się jak dziewica - wszyscy rozmawiaja o mojej błonie :)

teraz to mnie zmartwiliscie. Nie ma co panikować jak na razie. Jutro skocze do laryngologa. Jak bedzie lipa z błoną (oby nie) to się urżne na plaży i posnorkluje


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc wygląda to nienajlepiej... Laryngolog powiedział że perforacja jest tak mała że jej nie widać, ale jak mocno dmuchnę z zatkniętym nosem to ją słychać. Wylot mamy za niecałe 3tyg więc jest jeszcze szansa żeby się zrosło. Musze sobie w ucho pakować opatrunki z taką maścią w razie "W" i przyjść na kontrole 4.10 przed wylotem i wtedy mi powie definitywnie czy mogę czy nie. Na chwilę obecną jeśli się nie zrośnie wyklucza moje nurkowanie :)(

Już zaczynam się oswajać z myślą że jade na nurkowanie i nie bede nurkował :)( Nie pękajcie, jeśli nie bede mógł to pojade ze 2x z wami na łódkę i posnorkluje trochę. Bo poza piciem i snorklowaniem nic mi nie zostaje :)

No chyba że się wybiore na ten 2 dniowy Kair.

W razie czego pożycze aparat z obudową osobom nurkującym żeby choć było co na forum wrzucić.

eeeech


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ucho wsadź w obudowe i będzie git:) fajnie macie :yes czekamy na foty!!!!

byłem w styczniu i już mi tęskno:cry


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.