Skocz do zawartości
PiotrMi

Hardscape 260l plus sump

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Nowe akwarium już schnie, więc przyszedł czas na przygotowanie hardscape. Proszę o uwagi/podpowiedzi, co można poprawić.

Zbiornik 90x60 wysoki na 50 cm.

Konstrukcja skalna w najwyższym punkcie ma 27 cm. Od każdej ściany jest odstęp przynajmniej na 4 cm (perspektywa zdjęć trochę to przekłamuje).

Konstrukcja jest wykonana z naturalnej suchej skały fiji. Wszystkie kawałki poza talerzami są bardzo lekkie i porowate.

Chciałem zrobić rafę mieszaną. Poniżej zdjęcia skał. 

IMAG2823.jpg.d272a01fedca70f9eb4b9c78700a8d17.jpgIMAG2822.jpg.93ec5b10d48c874021f3455b97231e68.jpgIMAG2824.jpg.97097eac86791569345d4d79656b5cc3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda fajnie i lekko jeśli planujesz jakieś miękkie to zrób dla nich osobną wysepkę żeby nie obrosły wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie lubię dużo płaskich elementów, bo mam zawsze wrażenie, ze tam osiada więcej detytrusu. Ale może to moje subiektywne odczucie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaskie elementy w "normalnej" perspektywie front-view skutkują zasłanianiem widoku kolonii umieszczonych głębiej na talerzu. 

Porosną Ci te akry i będziesz z góry patrzył tylko.

Wygląda fajnie jako suche, później trochę szkoda, może chociaż pochylić te talerze do frontu?

P.S. za mały baniak, zmieniaj póki nie dojrzało ;D

Edytowane przez Sagerrak1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekka konstrukcja pod SPS-y o różnym kształcie i małą ilość małych ryb - wpasowuje się to w mój obecny gust. :rolleyes:

Jeśli planujesz inaczej przyjmij spostrzeżenie - jakie mogą wystąpić trudności: LPS w jednej linii wyglądają jak w sklepie ;) a większa ilośc ryb albo większe nie beda miały gdzie się schować czyli stres, walka ..problemy.

 

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sagerrak1 napisał:

P.S. za mały baniak, zmieniaj póki nie dojrzało ;D

Może za jakieś 2-3 lata. To co planuję musi mi aktualnie wystarczyć. Postaram się przebudować konstrukcję i nieco ją pochylić. 

 

2 godziny temu, Arturro napisał:

Lekka konstrukcja pod SPS-y o różnym kształcie i małą ilość małych ryb - wpasowuje się to w mój obecny gust.

Wbrew powszechnej opinii, w moim obecnym mikro akwarium najlepiej rosną sps :-) i przyznam szczerze, że siedzi mi w głowie zbiornik z większą ilością sps i rzeczywiście skromną obsadą rybną (takie przyzwyczajenie jeszcze z akwariów słodkich, gdzie mniej ryb to zwykle mniej problemów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby sobie założyć jakąś wizje bez tego na sucho wszystko może wyglądać super a jak zaczniesz obsadzać to zacznie wyglądać zupełnie inaczej, poniżej przykład zwykłej "bryły"
d7b4cdcb63f77b2227d356ed1dbf23fa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Konrad_Wwa napisał:

poniżej przykład zwykłej "bryły"

 O kurcze ....

Nieźle.

Moja koncepcja alternatywna:

IMAG2836.thumb.jpg.f1051b34324e311b774d466007091d42.jpg

 

Ale jak patrzę na tę "zwykłą bryłę", to myślę, że te moje talerze są zbyt duże. Może wykorzystam tylko jeden z nich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z jednym talerzem... i chyba tak już zostawię.

1474475952_IMAG2842(1).thumb.jpg.43fc15cc2447aa0fec7df343dd6ed4c3.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.