Jump to content

PiotrMi

Klubowicz
 • Content count

  67
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Piotr
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Żyrardów
 • Akwarium
  80 litrów z panelem

Recent Profile Visitors

322 profile views
 1. PiotrMi

  Hardscape 260l plus sump

  Pomysł z jednym talerzem... i chyba tak już zostawię.
 2. PiotrMi

  Hardscape 260l plus sump

  O kurcze .... Nieźle. Moja koncepcja alternatywna: Ale jak patrzę na tę "zwykłą bryłę", to myślę, że te moje talerze są zbyt duże. Może wykorzystam tylko jeden z nich...
 3. PiotrMi

  Hardscape 260l plus sump

  Może za jakieś 2-3 lata. To co planuję musi mi aktualnie wystarczyć. Postaram się przebudować konstrukcję i nieco ją pochylić. Wbrew powszechnej opinii, w moim obecnym mikro akwarium najlepiej rosną sps :-) i przyznam szczerze, że siedzi mi w głowie zbiornik z większą ilością sps i rzeczywiście skromną obsadą rybną (takie przyzwyczajenie jeszcze z akwariów słodkich, gdzie mniej ryb to zwykle mniej problemów).
 4. Cześć, Nowe akwarium już schnie, więc przyszedł czas na przygotowanie hardscape. Proszę o uwagi/podpowiedzi, co można poprawić. Zbiornik 90x60 wysoki na 50 cm. Konstrukcja skalna w najwyższym punkcie ma 27 cm. Od każdej ściany jest odstęp przynajmniej na 4 cm (perspektywa zdjęć trochę to przekłamuje). Konstrukcja jest wykonana z naturalnej suchej skały fiji. Wszystkie kawałki poza talerzami są bardzo lekkie i porowate. Chciałem zrobić rafę mieszaną. Poniżej zdjęcia skał.
 5. PiotrMi

  Hydra 32 spektrum

  No właśnie :-/ Widziałem na żywo dwie różne 64HD i jest podobnie... Coolwhite jest taki nieco żółty.
 6. I jak sprawuje się ten odpieniacz? Aktualnie zastanawiam się nad nabyciem takiego samego...
 7. Dziękuję bardzo za propozycję ale niestety nie skorzystam. Znajomy już zaoferował mi hydraulikę więc wezmę od niego.
 8. A może podrzucić jakiś namiar na te śrubunki?
 9. Chyba tak właśnie zrobię, że zamówię trzy otwory 35 mm. Swoją drogą w zestawach Red Sea np reefer 250 czy 350 powrót jest zorganizowany wężem o średnicy 16 mm !!! Akwarium już masz, nic nie pękaj tylko zakładaj morskie... Ja też zajmowałem się słodkimi baniakami wcześniej ale trzeb kiedyś wypłynąć na inne wody...
 10. Cześć, Ponieważ planuję przesiadkę na większe akwarium 250 l netto i mam prośbą o konsultacje wymiarów otworów w kominie. Planowane: Spływ i rewizja dwa otwory po 35 mm Powrót otwór 27 mm Co myślicie? Czy to wystarczające wymiary?
 11. PiotrMi

  Hydra 32 spektrum

  Widziałem dzisiaj dwie inne Hydry jak świecą na żywo. Jest tak jak w mojej lampie. Coolwhite, w mojej ocenie, to jest coś około 4000-5000 k czyli takie nieco żółte.
 12. PiotrMi

  Hydra 32 spektrum

  Może ktoś, kto ma Hydrę 32 wypowie się co do tych wątpliwości...
 13. PiotrMi

  Hydra 32 spektrum

  Różnica jest. Moonlight jest bardziej żółty no i oczywiście mniej intensywny bo mniej mocy ma.
 14. PiotrMi

  Hydra 32 spektrum

  Tak jak na zdjęciu:
 15. PiotrMi

  Hydra 32 spektrum

  Poszukam... Jestem trochę zły, bo lampę kupiłem wczoraj i dzisiaj miałem więcej czasu aby pobawić się ustawieniami... Możliwe, że tak... Później sprawdzę... Ale chyba bez wizyty w sklepie się nie obędzie.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.