Skocz do zawartości
rogal165

Zielony glon.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiem ze może temat już był ale mam jakoś nie mogę się odnaleźć. Od jakiegoś czasu pojawił mi się zielonkawy glon. Podmiany robię co 2 tygodnie 10% parametry stabilne, jedyne co mnie martwi to PO4-0 i NO3-0. Rozumie ze to ten glon je pożera. Światło zmniejszona moc. 24w max. Ślimaki jakoś nie są bardzo zainteresowane zeby to zjeść może powinienem dokupić jakieś inne. Mam tylko dwa turbo. 

6972000B-F842-4EC5-8523-16F94DE3805A.jpeg

637FD1AB-2E0C-4F31-B835-E41BA8757079.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o tym akwarium. Wygląda to na dojrzewanie akwarium, Oprócz zielonego glonu widać Dino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu minęło od startu akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.06.2020 o 06:59, Arek77 napisał:

Ile czasu minęło od startu akwarium?

Jakieś 3 miesiące. Wydaje mi się ze jak przez jakiś czas dokarmialem korale to tak zaczęło się robić. Teraz już przestałem ale nie mogę się ich pozbyć. Ślimaki jakieś leniwe. Jeszcze mam na skale coś takiego i nie mam pojęcia co to jest, a jest tego trochę. 

358ADC17-1E1A-42FC-A9B5-BB950EF3943D.jpeg

W dniu 8.06.2020 o 06:51, Dawar napisał:

Napisz coś więcej o tym akwarium. Wygląda to na dojrzewanie akwarium, Oprócz zielonego glonu widać Dino.

Co dokładnie byś chciał wiedzieć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rogal165 napisał:

Jeszcze mam na skale coś takiego i nie mam pojęcia co to jest, a jest tego trochę. 

To są gąbki. Pożyteczni filtratorzy. Potem zejdą do "podziemia"- filtr, sump, tylne części skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co robić z tym glonem. Dokupić ślimaki jakieś żeby się nim zajęły bo mnie trochę to martwi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wyczytałem na tym forum to glony zielone są etapem normalnego dojrzewania akwarium (okrzemki- glony zielone- glony wapienne).

Ja też mam miejsca porośnięte zielonym glonem na skale (choć coraz tego mniej - moje akwa ma 7 m-cy) i nic nie robię - no chyba, że coś nie doczytałem i żle robię, że nic nie robię.

Bardziej bym się martwił o te bombelkujące gluty na piasku. Warto je regularnie odsysać i sprawdzić parametry od NH4 do NO3 i PO4 i poczytać o dino (Dinoflagellata).

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a mi się pojawiło takie bardzo dziwne zielone coś przy krawędzi szyb. 

Wchodzi na piasek, nie jest to zielone cyano bo nie tworzy dywanu, nie bąbluje, ma bardzo rzadkie pojedyncze stringi ale z daleka widać kolor zielony. 

PO4 0.03 (Hanka) NO3 między 0.5 a 1 mg (Colombo). 

Rośnie w sumie tam gdzie cyrkulacja wręcz dmucha. 

Cholera wie, malutko tego ale mnie drażni :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do testów to tak jak mówiłem PO4 wychodzi 0 tak samo NO3 co do  NH4 jest w normie. Na tydzień wyłączam odcieniacz i wyjąłem phosguard. Zobaczymy. Może jak podniesie się chociasz trochę po4 i no3 znikną glony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo no3 i po4 są zerowane przez glony. 

U mnie nie są a i tak coś się pojawia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.