Skocz do zawartości
Leonard

Akwarium 96/65/65 - jakie oświetlenie i sprzęt?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie jakie polecanie oświetlenie i osprzęt do akwarium morskiego 96/65/65? Jest to mój pierwszy morski zbiornik i będę wdzięczny za cenne wskazówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki masz budżet , rozpiętość cen jest niesamowita 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet to około 7-8 tys na osprzęt, lampe, skale i wszystko co potrzebne do startu akwarium. Nie wliczam w ten budżet ceny zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze napisz jak chcesz prowadzić te akwarium . Czy zamierzasz mieć sump , jaki rodzaj filtracji . Jakie chcesz trzymać korale lub może fish only . Jezeli nastawiasz sie na początku tylko na miękkie zostanie ci jeszcze masę kasy . Dużo nie wiadomych by coś doradzić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sump o wymiarach 75/40/40, chce hodować korale miękkie i sps. Odnośnie filtracji to czekam na wskazówki gdyż nie wiem co będzie dla mnie najlepsze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Leonard napisał:

Budżet to około 7-8 tys na osprzęt, lampe, skale

Ja wydałem 4 tys na baniak  112l ze sprzętem, a prawie wszystko kupowałem na Aliexpress (lampa, pompy, wentylatory... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dział dla początkujących . Sam podejmij decyzje jak chcesz prowadzić akwarium . Ja osobiście polecił bym ci ClariSea lub coś w tym stylu jako filtrację mechaniczną , jakiś odpieniacz twistmana ( w dobie kryzysu trzeba wspierać co nasze ) i filtr na biopallety . Skala do sumpa lub kulki maxspecta . Na Lampie nie oszczędzaj a nóż przyjdzie ci ochota na twarde . Kupił bym hydrę dwie 32 i masz wypas 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Hoom napisał:

Na Lampie nie oszczędzaj a nóż przyjdzie ci ochota na twarde . Kupił bym hydrę dwie 32 i masz wypas 

180W na 400l przy głębokości 65 starczy na sps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje nie zauważyłem szerokości . Na głębokość  hydra jest super . Przy tej szerokości musiał byś dołożyć jeszcze jedną lub t5 lub dwie 64 HD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decydujesz się na korale miękkie 2x hydra 32 lub pochodna wystarczy

Decydujesz się od razu na SPS idz w T5

Zaczynasz od miękkich i z czasem będziesz myślał o SPS kup ledy i z czasem jak będzie konieczność dołożysz t5. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o oświetlenie to myślałem o Maxpect RSX R5 200W, ale z tego co widzę to nie starczy. Akwarium nie będzie miało korony wiec zależy mi tez na estetycznym wyglądzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj o szerokości akwarium jaką masz . Ja do akwarium 120x70x65 mam trzy kessile i 4 t5 . Jak dasz na środku tylko światło to przodu i tylu nie doświetlisz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2020 o 19:19, Leonard napisał:

Jeżeli chodzi o oświetlenie to myślałem o Maxpect RSX R5 200W, ale z tego co widzę to nie starczy. Akwarium nie będzie miało korony wiec zależy mi tez na estetycznym wyglądzie 

Mam 2 Radiony XR30w G3 pro ; idealnie podejdą do tego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za porady. A może coś z Zetlight? Ogólnie wizje mam taką, ze chce jedną centralnie usadowioną sklejoną ,, górkę ,, ze skały od podłoża - prawie do lustra wody - 30kg i tam chce korale umiejscowić. Czy w takim wypadku również lampa o mocy około 200 wat led nie wystarczy na lps, sps, nawet jak będą się znajdować wyżej i niekoniecznie przy krawędziach akwarium? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.