Skocz do zawartości
miech

Odpieniacz bubble magus z5 proszę o pomoc w ustawieniu desperat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Naprawdę dużo czytam na forum, śledzę dużo tematów czegoś potrzebuje to szukam na tym forum, jeśli ktoś chcę proszę mnie zawiesić zablokować itp., ale proszę o pomoc w ustawieniu tego odpieniacza bo już nie ogarniam, nie ma możliwości regulacji przepływu powietrza jest tylko regulacja przepływu wody jak uzyskać pianę jak na tym filmie w 8 min 52 sec

 

 

z tyłu pokrętło ustawiam na max i nie robi piany dopiero jak przekręcam w stronę min to piana się podnosi

Edytowane przez miech (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, miech napisał:

Naprawdę dużo czytam na forum, śledzę dużo tematów czegoś potrzebuje to szukam na tym forum, jeśli ktoś chcę proszę mnie zawiesić zablokować itp.,

Nie pomogę i nie chce się wtrącać ale fajny trend się zrobił na forach i fb gdzie ludzie boją się nawet normalnie zapytać bo jakiś szlachcic czy książę zaraz pogryzie i pobije przy okazji obśmiewając. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Nie pomogę i nie chce się wtrącać ale fajny trend się zrobił na forach i fb gdzie ludzie boją się nawet normalnie zapytać bo jakiś szlachcic czy książę zaraz pogryzie i pobije przy okazji obśmiewając. 

So True :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie nr 1 - czy nie siedzi za płytko w wodze?

pytanie nr 2 - jaki zbiornik masz i ile ryb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Gr4b3Q napisał:

pytanie nr 1 - czy nie siedzi za płytko w wodze?

pytanie nr 2 - jaki zbiornik masz i ile ryb?

Ad 1. Tak jest płytko w wodzie około 15 cm licząc od podstawy, gdy jest głębiej w wodzie to przelewał 

Ad 2. Odpieniacz jest zbyt mały na zbiornik akwarium to 450l ryb sporo, ale odpieniacz ma być uzupełnieniem pierwszą fazą filtracji i tym bardziej powinien pienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj mu popracować jakiś czas i dopiero ustawiaj na ten moment zostaw żeby nie przelewał i daj mu tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, boo12 napisał:

daj mu popracować jakiś czas i dopiero ustawiaj na ten moment zostaw żeby nie przelewał i daj mu tydzień

Zalecany poziom wody według producenta to: 20 - 32 cm w takim przedziale ustawić odpieniacz aby nie przelewał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, niech trochę popracuje i się poukłada w systemie później będzie czas na ustawianie

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, boo12 napisał:

Tak, niech trochę popracuje i się poukłada w systemie później będzie czas na ustawianie

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

A co się stanie gdy wylot wody będę miał cały czas skręcony na minimum? Jaka jest różnica wylotu wody w odpieniaczu między maksimum a minimum co się dzieje? Powietrze ma dłuższy czas styku z wodą? Dłużej się miesza?

Edytowane przez miech (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, miech napisał:

A co się stanie gdy wylot wody będę miał cały czas skręcony na minimum? Jaka jest różnica wylotu wody w odpieniaczu między maksimum a minimum co się dzieje? Powietrze ma dłuższy czas styku z wodą? Dłużej się miesza?

pompa jest w stanie wytworzyć wtedy większy słup wody w odpieniaczu i przez to może przelewać.

Zrób tak:

1. Zanurz odpieniacz na zalecaną głębokość

2. odkręć wylot na maksa

3. daj kilka h na ustabilizowanie się piany

3a. jeśli przelewa to spróbuj zmniejszyć dopływ powietrza - ściśnij czymś rurkę zasysającą powietrze

3b. jeśli piana jest za nisko - delikatnie zmniejszaj przepływ wody - daj min 30min-1h na ustabilizowanie się poziomu.

 

12 godzin temu, miech napisał:

Ad 1. Tak jest płytko w wodzie około 15 cm licząc od podstawy, gdy jest głębiej w wodzie to przelewał 

Ad 2. Odpieniacz jest zbyt mały na zbiornik akwarium to 450l ryb sporo, ale odpieniacz ma być uzupełnieniem pierwszą fazą filtracji i tym bardziej powinien pienić.

Ad2. na twoim miejscu ustawił bym odpieniacz na kilka tygodni żeby pienił na sucho - inaczej ciągle będzie przelewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumie, a jak zrobić, żeby po wyłączeniu pompy obiegowej nie przelewał? Ustawie go żeby pracował dobrze, ale karmię korale i ukwiały, wyłączam obieg, woda w sumpie się podnosi i odpieniacz przelewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Gr4b3Q napisał:

pompa jest w stanie wytworzyć wtedy większy słup wody w odpieniaczu i przez to może przelewać.

Zrób tak:

1. Zanurz odpieniacz na zalecaną głębokość

2. odkręć wylot na maksa

3. daj kilka h na ustabilizowanie się piany

3a. jeśli przelewa to spróbuj zmniejszyć dopływ powietrza - ściśnij czymś rurkę zasysającą powietrze

3b. jeśli piana jest za nisko - delikatnie zmniejszaj przepływ wody - daj min 30min-1h na ustabilizowanie się poziomu.

 

Ad2. na twoim miejscu ustawił bym odpieniacz na kilka tygodni żeby pienił na sucho - inaczej ciągle będzie przelewał.

Po obniżeniu działa prawidłowo wylot wody na maksimum nie wiem czemu z uporem maniaka podnosiłem odpieniacz zamiast go obniżyć.

Jeszcze potrzebuje porady co zrobić aby nie przelewał podczas podnoszenia poziomu wody w sumpie np. przez wyłączenie obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po obniżeniu działa prawidłowo wylot wody na maksimum nie wiem czemu z uporem maniaka podnosiłem odpieniacz zamiast go obniżyć.
Jeszcze potrzebuje porady co zrobić aby nie przelewał podczas podnoszenia poziomu wody w sumpie np. przez wyłączenie obiegu.
Ja mam u siebie opóźniacz załączenia, który opóźnia załączenie o godzinę np przy karmieniu bądź wyłączenia zasilania chodzi o to żeby poziom wody się ustabilizował zanim włączy się odpieniacz

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, boo12 napisał:

Ja mam u siebie opóźniacz załączenia, który opóźnia załączenie o godzinę np przy karmieniu bądź wyłączenia zasilania chodzi o to żeby poziom wody się ustabilizował zanim włączy się odpieniacz

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Tak, tylko ja nie mam rozdzielki, istnieje taki który da radę wpiąć do gniazdka lub listwy? Odpieniacz jest podłączony do elektronicznego programatora czasowego gtv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

istnieje wpisz u wujka na pewno znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten odpieniacz już prawie 2 lata,działa dobrze.Tak jak piszą koledzy,masz go za płytko w wodzie,a wysokość słupa wody regulujesz pokrętłem z tył odpieniacza .Jeżeli mimo skręcenia odpieniacza na minimum przelewa,daj mu trochę czasu aby się ustabilizował,zdejmij z góry pokrywkę i niech się przelewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.