Skocz do zawartości
new-age

Balling Triton & Aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Bije się z myślami.

Czy warto zmieniać system z Aquaforest na Triton?

Jakie macie doświadczenia, może ktoś z Was przeszedł z AF na Triton. 
Drugie pytanie jak skoncentrowane są płyny AF a jak Triton, którego trzeba lac więcej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ok to po co zmieniać :)
AF jest ok naprawdę prochy podbijają tyle ile podaje producent (przynajmniej w moim przypadku )
Co prawda używam tylko do podbicia Ca / Kh dodatkowo bo docelowo leje ATI Pro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testów ICP używam Tritona, natomiast pierwiastki uzupełniam Aquaforestem ze względu na niższą cenę. Bez problemu można przeliczyć jednostki i obliczyć samemu ile pierwiastków dolać.

Natomiast samo akwarium leci na ATI Pro.


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ZielonyAmator napisał:

Testów ICP używam Tritona, natomiast pierwiastki uzupełniam Aquaforestem ze względu na niższą cenę. Bez problemu można przeliczyć jednostki i obliczyć samemu ile pierwiastków dolać.

ICP Tritona robione jest na takiej samej maszynie jak AF zmienną jest tylko człowiek, który może się pomylić albo nie. Za chwilę zacznie działać system AF Lab i będzie wiadomo ile czego dodać jak w T. Nie widzę sensu przepłacać, ale bardzo dobry temat też się nad tym zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, jacek_kl napisał:

ICP Tritona robione jest na takiej samej maszynie jak AF zmienną jest tylko człowiek, który może się pomylić albo nie. Za chwilę zacznie działać system AF Lab i będzie wiadomo ile czego dodać jak w T. Nie widzę sensu przepłacać, ale bardzo dobry temat też się nad tym zastanawiam.

Ale triton podaje fluor a marinlab nie. Osobiście polegam na marinlabie i produktach af z wyjątkiem siarki bo jest niedostępna w af. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak na razie używałem 3 rodzaje ballinga: AF + strongi, ATI PRO i Triton OM.

AF - na tym startowałem, podstawa działa jak instrukcja przewiduje, strongi to moim zdaniem pomyłka, zawsze miałem braki we wszystkich mikro. Prochy nieco brudne - zawsze zostaje rudy osad w zbiornikach, wapń jest lekko rudy nawet od razu po zmieszaniu.

ATI PRO - na tym parametry mi lekko pływały, mam wrażenie, że r-r KH działa z lekkim opóźnieniem - KH potrafiło mi rosnąć przez dzień po wyłączeniu dozowania. Dobrze uzupełnia mikro, jedynie co to potas i stront musiałem nieco uzupełniać.

Triton OM - używam od 2 miesięcy i jak na razie jestem pod wrażeniem. Mega podbija pH (na ati miałem 7,9-8,2 na tritonie 8,3-8,5) dzięki czemu korale dostały turbo do kalcyfikacji. Parametry stabilne, jak z uzupełnianiem mikro dowiem się za miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Pawelo2222 napisał:

Triton OM - używam od 2 miesięcy i jak na razie jestem pod wrażeniem. Mega podbija pH (na ati miałem 7,9-8,2 na tritonie 8,3-8,5) dzięki czemu korale dostały turbo do kalcyfikacji. Parametry stabilne, jak z uzupełnianiem mikro dowiem się za miesiąc.

A jeśli można spytać ile lejesz ml płynów Tritona i jaki baniak (poj. i jaka obsada korali)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, jacek_kl napisał:

A jeśli można spytać ile lejesz ml płynów Tritona i jaki baniak (poj. i jaka obsada korali)?

Na dzień dzisiejszy leje ok. 105ml/dzień z tym, że 1 i 2 jest rozcieńczony 4-krotnie a 3a/3b 2-krotnie. Zbiornik 425l w obiegu, obsada sps/lps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jacek_kl napisał:

ICP Tritona robione jest na takiej samej maszynie jak AF zmienną jest tylko człowiek, który może się pomylić albo nie. Za chwilę zacznie działać system AF Lab i będzie wiadomo ile czego dodać jak w T. Nie widzę sensu przepłacać, ale bardzo dobry temat też się nad tym zastanawiam.

Słyszałem o problemach z poprawnością pomiarów w Marinlab, z tego względu używam Tritona. 

Edytowane przez ZielonyAmator (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okay

Na tutejszych forach bardzo polecają AF, na Tritona narzekają, ze ciężko ustawić dozowanie i parametry pływają. Dlatego się zastanawiam czy warto zmieniać. 
Niedługo ruszam z Zeovitem, automatyczny reaktor właśnie kończę robić. 
Teraz do zeovitu który balling? Może Triton lepiej będzie współpracował z Zeovitem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pawelo2222 napisał:

ATI PRO - na tym parametry mi lekko pływały, mam wrażenie, że r-r KH działa z lekkim opóźnieniem - KH potrafiło mi rosnąć przez dzień po wyłączeniu dozowania. Dobrze uzupełnia mikro, jedynie co to potas i stront musiałem nieco uzupełniać.

Trzeba uważać aby płyn do kH był zawsze dokładnie wymieszany. Szczególnie w zimie i czasem warto go lekko podgrzać aby wszystko się rozpuściło. 


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, ZielonyAmator napisał:

Trzeba uważać aby płyn do kH był zawsze dokładnie wymieszany. Szczególnie w zimie i czasem warto go lekko podgrzać aby wszystko się rozpuściło.

Spoko, ale nie pisałem, że był jakiś osad czy coś. Płyn był zawsze klarowny, a przerobiłem sporo butelek. Dodatkowo rozcieńczałem go w rodi, także wymieszany też był dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.