Skocz do zawartości
new-age

Automatic Zeovit Reactor DIY

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jako, że zamierzam spróbować z systemem Zeovit, postanowiłem zbudować automatyczny media reactor, żeby nie "telepać" dwa razy dziennie ręcznie "reactorem", powstał taki oto twór.

Jest to prototyp i dlatego nie jest estetycznie wykonany, ma spełniać swoje zadanie i tyle.

Niedługo wstawię film jak działa.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Film ze składania i pierwszego uruchomienia. Jak nie chcecie oglądać całego filmu, przejdźcie na koniec filmu, tam jest pokazane jak pracuje.

 

Edytowane przez new-age (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Super pomysł. Śrubki wymienisz na plastikowe i będzie cacuchny ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam ze kwadratowe reaktory są lepsze niż okrągłe . Zajmują mniej miejsca przy tej samej objętości . Możesz dać jakiś namiar na ten silnik z amazona . Poza tym nieźle działa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiam

No podoba mi się , czekam na wodowanie , ciekawe jak się sprawdzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy. Mam obawy, czy ten ruch będzie wystarczający do oczyszczenia zeolitu...ponadto duży ten reaktor jak na zapotrzebowanie - około 600 ml zeolitu. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt fajny,ale myślę że po jakimś czasie używania z kamieniami zacznie się blokować to znaczy,jeśli jakieś małe kamyczki dostaną się między podstawki a ścianę reaktora wtedy albo zęby się połamią albo silnik się spali .Sprawdzone rozwiązanie ma filtr od Koralien Zucht tuba w tubie wtedy nic się nie zablokuje bo kamienie nie mają styczności z zewnętrzną obudową filtra .Jeszcze jedna kwestia ,mianowicie napełnianie filtra kamieniami według mnie trochę nie wygodne bo trzeba je wrzucać bokiem.Jestem ciekaw jak filtr będzie pracować z kamieniami ,ale mam te same obawy co Norbert .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny do tego

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś by zrobić filtr na sprężynach . Złoże jest wtedy potrzaskane na boki . Obawiam sie tego pukania w podstawę . Nie wiem jakie masz duże akwarium ale wejdzie tam z litr zoe . Żeby szyba sumpa nie pękła 

7 godzin temu, Krzysiek K. napisał:

Projekt fajny,ale myślę że po jakimś czasie używania z kamieniami zacznie się blokować to znaczy,jeśli jakieś małe kamyczki dostaną się między podstawki a ścianę reaktora wtedy albo zęby się połamią albo silnik się spali .Sprawdzone rozwiązanie ma filtr od Koralien Zucht tuba w tubie wtedy nic się nie zablokuje bo kamienie nie mają styczności z zewnętrzną obudową filtra .Jeszcze jedna kwestia ,mianowicie napełnianie filtra kamieniami według mnie trochę nie wygodne bo trzeba je wrzucać bokiem.Jestem ciekaw jak filtr będzie pracować z kamieniami ,ale mam te same obawy co Norbert .

tuba w tubie ma duża wadę . Woda przepływa tez miedzy rurami i jest mniejszy przepływ przez złoże . Widziałem taki filtr przepływowy i słabo to działało 

dobrym rozwiązaniem są filtry delteca gdzie  potrząsa złożem mocniejszy przepływ wody tylko wtedy potrzeba specjalnego złoża delteca 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo miało być na sprężynach, ale miałem obawy, bo cały filtr musiałby się trząść razem z rurami od pompy i odpływu. Zrobiłem tak bo filtr prawdopodobnie będzie stał poza sumpem, a jeśli wyląduje w sumpe to nie obawiam się o pęknięcie szyby, bo sump mam z plexi. 
Pojemnosc całego filtra to 5 litrów, na każdym z podestów, a jest dwa zmieści się po jednym litrze kamyków, mogę to rozłożyć po pół litra na podest, wtedy będzie więcej miejsca na potrząsanie. 
Druga rzecz, ze mogę ustawić na tak długi czas i kilka razy dziennie ile zechce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.