Jump to content
Pawelo2222

Czym osłonić odpieniacz od światła

Recommended Posts

Cześć,

mam pytanko; czy ma ktoś jakieś sprawdzone patenty na osłonięcie odpieniacza od światła? Aktualnie mam w sumpie małe szczepkarium i odrobina światła pada na odpieniacz, przez co zrobił się cały różowy od glonów wapiennych.

Pozdrawiam.

Paweł

Cześć,

Może jakiś odbłyśnik zamontuj na światło z tej strony gdzie pada na odpieniacz.

najtaniej i najprościej -  przegrodą pionową z PVC spienionego. Dotniesz ten materiał nożykiem do pożądanego kształtu  i jest bezpeczny w kontakcie z wodą morską.

Edited by twistman (see edit history)

Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Godzinę temu, osna24 napisał:

Cześć,

Może jakiś odbłyśnik zamontuj na światło z tej strony gdzie pada na odpieniacz.

Mam lampkę tunze, która jest tuż pod taflą wody, ciężko by było odbłyśnik zamontować.

28 minut temu, twistman napisał:

najtaniej i najprościej -  przegrodą pionową z PVC spienionego. Dotniesz ten materiał nożykiem do pożądanego kształtu  i jest bezpeczny w kontakcie z wodą morską.

Rozumiem, że coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/pcw-spienione-pcv-czarny-reklamy-3mm-50x100cm-plyt-8978975728?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

A czy czarna folia, taka jak na przykład przykleja się na tył akwarium dałaby radę w słonej wodzie? Oczywiście taka bez kleju.

Pytanie czy to w sumie przeszkadza?
U siebie nie zauważyłem niczego złego od kiedy mam szczepkarium. Odpieniacz faktycznie z jednej strony się zaróżowił, ale pracuje tak samo

Było 30l;  112l + 45l375l

Jest 490l oraz 637l

13 godzin temu, 9866666 napisał:

Pytanie czy to w sumie przeszkadza?
U siebie nie zauważyłem niczego złego od kiedy mam szczepkarium. Odpieniacz faktycznie z jednej strony się zaróżowił, ale pracuje tak samo

W sumie to mi jakoś szczególnie nie przeszkadza, przynajmniej jeszcze. Ale praktyczne to to też nie jest, bo czyści się okrutnie.

Może tak nie powinno być, ale ja odpieniacz wyjmuję do czyszczenia może raz na rok - w sensie cały. Tak to tylko kubełek + pompa co jakiś czas :)

Było 30l;  112l + 45l375l

Jest 490l oraz 637l