Skocz do zawartości
Konrad-J

Pomoc w doborze sprzętu do 500L

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuje pomocy w doborze sprzętu do 500l w obiegu. Póki co zdecydowałem się lampy hydra 32 ale mam dylemat co do odpieniacza. Jak na razie mam na oku red sea rsk 300 ale nie jestem przekonany do niego. Budżet na odpieniacz to jakieś 1200zł a priorytetem jest aby był jak najcichszy gdyż akwarium będzie stało obok łóżka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Konrad-J napisał:

Cześć, potrzebuje pomocy w doborze sprzętu do 500l w obiegu. Póki co zdecydowałem się lampy hydra 32 ale mam dylemat co do odpieniacza. Jak na razie mam na oku red sea rsk 300 ale nie jestem przekonany do niego. Budżet na odpieniacz to jakieś 1200zł a priorytetem jest aby był jak najcichszy gdyż akwarium będzie stało obok łóżka.

A jaką obsadę planujesz? Korale, które wymagają wyśrubowanych parametrów czy bardziej na miękko? Dużo rybek czy tylko jako tło dla korali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim zbiorniku 600L przy mieszanej obsadzie koralowców miałam Deltec 1660 i chwaliłam sobie, z czasem jak była zupa rybna był juz BK 200

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zbiornik lps/miękkie a z ryb to para błaznów, żółtek, hepatus, kilka antiasów, dwie chrysiptery i może jeszcze jakaś babka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2020 o 01:34, Konrad-J napisał:

Cześć, potrzebuje pomocy w doborze sprzętu do 500l w obiegu. Póki co zdecydowałem się lampy hydra 32 ale mam dylemat co do odpieniacza. Jak na razie mam na oku red sea rsk 300 ale nie jestem przekonany do niego. Budżet na odpieniacz to jakieś 1200zł a priorytetem jest aby był jak najcichszy gdyż akwarium będzie stało obok łóżka.

Jeżeli masz jeszcze możliwość przemyślenia projektu to zweryfikuj to stawianie takiego systemu koło łóżka. Mówię poważnie, bo nawet sprzęt uważany za cichy w takim baniaku będzie generował uciążliwe dźwięki.  Jak się uprzesz to i z czasem się przyzwyczaisz spać w takim hałasie ale znając spawę z autopsji - wtedy ciężko będzie już zasnąć w ciszy bez akwarium :-) 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli masz jeszcze możliwość przemyślenia projektu to zweryfikuj to stawianie takiego systemu koło łóżka. Mówię poważnie, bo nawet sprzęt uważany za cichy w takim baniaku będzie generował uciążliwe dźwięki.  Jak się uprzesz to i z czasem się przyzwyczaisz spać w takim hałasie ale znając spawę z autopsji - wtedy ciężko będzie już zasnąć w ciszy bez akwarium :-) 

5 lat mam akwarium przy łóżku, ja już bez tego usnąć nie mogę haha. Jednakże wole się dopytać czy pompa nie będzie czasem robić przesadnego hałasu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec 1000i, wydajny i nie słychać go wcale. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o dobór sprzętu czy tylko odpieniacza ?  . Jak chcesz prowadzić to akwarium ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam Skimz SM203; jeżeli chodzi o kulturę pracy jest super, cichy i wydajny

Pracuje w 500l w obiegu już od 1,5 roku. Także można się pochylić nad tą firma i wziąć ich pod uwagę.

Pozdrawiam

 


Zbiornik 250l+50l (narożne,trapez),refugium, biopellets, odpieniacz diy (AQ1200).

Obieg NewJet2300. Miękkie + SPS. Oświetlenie LED 200W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.