Skocz do zawartości
Tadoris

Pierwsze morskie - kostka 64l - prolog do 300l

Rekomendowane odpowiedzi

Puki akwa jest w trakcie dojrzewania to odsuń troche piasek i powycinaj po kawałku do okoła, a pod skałką niech juź zostanie. Ja w tym więkzym teź skalki kładłem na ktarce rastrowej, ale tylko w tych miejscach gdzie opiera sie o szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizując wątek:

- kratka wyjęta z dna w środę - cała operacja trwała 2-3  min :) (korale w tym czasie cały czas w wodzie z akwarium w osobnym naczyniu

- doszło trochę obsady: 2 błazenki, szczepka Capnelli turkusowej, mała skałka z Zoanthusami zielonymi, 2 polipy Zaonthusa Sunny Delight, briareum żółtozielone na skałce oraz długo wyczekiwana Euphyllia paraancory fioletowo-zielona (2 główki)

- w czwartek zrobiona podmianka 10l

- mam wrażenie że Caulastrea trochę skurczona - może aklimatyzuje się jeszcze

 - trochę więcej glonów zielonych - zwłaszcza na piasku.

 

Parametry z dziś:

NO2 - <0,25 MG/L

NO3 - 10-15 MG/L

PO4 - 0,06 MG/L

KH - 7,5 - tu pytanie czy nie podnosić, przed podmianą było <7

ph - 8

Ca - 365

Mg - 1275

 

Dalsze plany:

- w tym tygodniu 1 krewetka czyszcząca

- w kolejnym tygodniu - jakaś kolejna rybka - myślałem o brzydalu, ale może polecicie coś fajnego do tej kosteczki

- za 3-4 tygodnie - kolejna partia korali - tu myślę nad jakąś kolorową favią. favites i może kolejna odmiana euphilli

 

ps. Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane :)

 

Trochę aktualnych fotek:

 

 

1.jpg

3.jpg

Edytowane przez Tadoris (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Tadoris napisał:

w kolejnym tygodniu - jakaś kolejna rybka - myślałem o brzydalu, ale może polecicie coś fajnego do tej kosteczki

Wg. mnie brzydal to zdecydowanie za duża rybka na to akwa. Polecam Esceniusa bicolor - fajna i ciekawska rybka lub salaris.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było.

Przez te kilka/kilkanaście tygodni udało się pozbyć cyjano :)

doszło trochę korali ;) LPS mają się dobrze - zwłaszcza dunka ostatnio wypuściła 5 dodatkowych małych główek. Z SPS trochę gorzej bo delikatnie nieraz pobieleją - ale to pewnie kwestia KH i spadku do około 6,2 - mimo podmian co tydzień 10% na soli redsea niebieska. Chyba trzeba będzie pomyśleć o ballingu niebawem...

Obecnie powoli robi się kolorowo. 

Zastanawiam się czy w takiej kostce pociągnie goniopora oraz gdzie ją wcisnąć :D

12.2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się pozbyłeś cjano, co dodawałeś czy czekałeś aż odejdzie? chemiclean poszedł w ruch?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Tadoris napisał:

Zastanawiam się czy w takiej kostce pociągnie goniopora oraz gdzie ją wcisnąć :D

Z tego co wyczytałem o gonioporah to lubią dość wysokie kH i zaczynają  ładnie rosnąć dopiero przy stabilnym dozowaniu mikro i makro.

Ja też mam młode akwa i wprowadziłem małą szczepkę (odłamek wielkości 10-cio groszówki) z pięcioma polipami. Narazie wszystkie polipy pompują się, ale żadnego nowego nie zauważylem. Możesz próbować..... tylko faktycznie.... Gdzie ją zmiescisz? Weź pod uwagę, że przy dobrych wiatrach wszystkie Twoje korale , no może oprócz SPS-ów w ciągu kilku-kilkunastu tygodni mogą podwoić swoją wielkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MichałAsia napisał:

Jak się pozbyłeś cjano, co dodawałeś czy czekałeś aż odejdzie? chemiclean poszedł w ruch?

 

Cyrkulacja zwiększona - jest czym bo sam  filtr kaskadowy tidal 110 lata na maxa, do tego sw-2 na 3/4 i sw-4 na 1/4.

Bakterie przez miesiąc dwa razy w tygodniu - specjal blend i też dochodziły korale co tydzień coś więc też konsumowały

Dziś doszła goniopora zielona - zobaczymy. Musiałem zrobić małą zmianę jednej małej skałki. 

Dodatkowo kolejna glabrescens, caulastrea candy oraz kolejne trzy rodzaje zoa.

 

Ogólnie ponad 40 korali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Tado napisał:

Ogólnie ponad 40 korali

Będzie co przenosić do większego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki jest plan - niech się rozrosną w małym to później będzie jak znalazł do większego. 

choć pewnie za jakiś czas xenie i briareum trzeba bedzie upłynnić, żeby jeszcze weszło coś z LPS lub zoa premium :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tadoris napisał:

taki jest plan - niech się rozrosną w małym to później będzie jak znalazł do większego. 

choć pewnie za jakiś czas xenie i briareum trzeba bedzie upłynnić, żeby jeszcze weszło coś z LPS lub zoa premium :D

 

A kiedy planujesz przesiadkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobre pytanie :) 

sadzę, że pewnie koło wakacji - trzeba zgromadzić budżet ;)

Chciałbym postawić nowe na radionach - pewnie na początek 2 szt ECOTECH RADION XR15 G5 BLUE a to już jest około 4k z uchwytami.

Mam jeszcze dylemat z samym akwarium, bo mam 300l ale Malawii. Jednak musiałbym dawać pudełko przelewowe i niewielki sump, który wejdzie do obecnej komory szafki lub cały nowy zestaw, a to kolejne kilka tys. :(

Jeszcze jakieś rozwiązanie postawić na kaskadach ale jakoś nie jestem do tego przekonany. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tadoris napisał:

Mam jeszcze dylemat z samym akwarium, bo mam 300l ale Malawii. Jednak musiałbym dawać pudełko przelewowe i niewielki sump, który wejdzie do obecnej komory szafki lub cały nowy zestaw, a to kolejne kilka tys. :(

 

Ja  próbowałem swoje słodkie przerobić na morskie (akwa 120x50x50). Aby dokleić komin probowalem odkleić krótszy bok, ale tak był wklejony, że nie mogłem, żadnym ostrzem dostać się pomiędzy szyby.

W końcu kupiłem używkę 120x56x58 z szafką, hydrauliką i sumpem za 650 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też rozważam taką opcję, jak coś by się trafiło do 1k w mojej okolicy :) co jakiś czas zerkam ale póki co jakiś "okazji" nie było 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadowolony jesteś z Tidala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, udało się upchnąć całkiem sporo mediów. i działa bez zarzutu. Pełni też dodatkową funkcję - półeczki na rzeczy niezbędne każdego dnia tj. pipeta, odmierzacze etc. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.