Jump to content
dale

Reaktor a suplementacja

Recommended Posts

Odpaliłęm reaktor na zasypie "Knoppa" (właściwie "Schmidta"), akwarium ma już ponad 2 lata. Robię mniej więcej okresowe podmiany na soli Tropical.

Co jeszcze można suplementować by nie było brakó w zbiorniku?

Obsada - szybko rosnące spsy, kilka lps, sporo grzybków i trochę zoasów. Dodatkowo ukwiały i dużo glonów.

Co Wy dodajecie i w jaki sposób (pompy/ręcznie). Dziękuję z góry.

Uprzedzając pytania - na testy "ICP" czy inne, wodę wyślę za tydzień - dwa, jak reaktor ustabilizuję.

Ze tak zapytam skoro wszystko sobie super zyje ..to po kiego chcesz cos jeszcze lac? Zachowaj umiar i naturu nie staraj sie poprawiac bo mozesz przedobrzyc...i bedzie d*pa...Ja wiem ze chcielibysmy miec idealne prawie ze "kosmiczne" niespotykane akwa ale to sie wczesniej czy pozniej zemsci..wiem co pisze bo przez dazenie do idealu stracilem wszystkie twarde ...kilka tysi poszlo w smietnik..
Zachowaj umiar i rozsadek .
..

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Widząc pare reaktorów i rozmawiajac z ich właścicielami wywnioskowałem ze złotej rady nie ma. Taka podstawa przy większej ilości spsow jod stront. A reszta to trzeba icp zrobić. 

48 minut temu, niwre37 napisał:

Ze tak zapytam emoji14.png skoro wszystko sobie super zyje ..to po kiego chcesz cos jeszcze lac?

Po to, że jak będą widoczne zmiany, to będzie za późno na jakikolwiek ratunek.

Testy zrobię i na ich podstawie będę dodawał - co brakuje, a że będzie brakować - to pewnik, bo przyrosty mam duże a nie wierzę w cuda :)

16 minut temu, sith114 napisał:

Widząc pare reaktorów i rozmawiajac z ich właścicielami wywnioskowałem ze złotej rady nie ma. Taka podstawa przy większej ilości spsow jod stront. A reszta to trzeba icp zrobić. 

No właśnie, jod na pewno - za szybko znika z systemu....