Skocz do zawartości
thomas kay

Szafka pod akwarium 45x45x45

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie czy szafka z tego linku utrzyma mi baniaczek 91 L , czy jednak powinna mieć plecy z płyty 18mm jak reszta konstrukcji, tam jest niby w standardzie płyta hdf biała jako plecy. Niby 120kg wytrzymuje ale mam wątpliwości jak tak na nią patrzę i może warto by wzmocnić?

https://allegro.pl/oferta/szafka-typu-slupek-pod-akwarium-45-45cm-6806897482?reco_id=8de987ce-fda3-11ea-8a98-246e968481e0&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&#zadaj-pytanie

 


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie tak. Lepiej mieć spokojną głowę a 91l swój cieżar będzie miało . Możesz napisać do producenta czy by nie dorobił 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już do niego napisałem czy nie dało by się zrobić mocniejszych plecow. zobacze co mi odpisze.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

91 kg to żadna waga . spoko wystarczy .  ale jeśli masz wątpliwości wstaw  w środek pleców drewniany kwadraciok np. 5cmx5cm  i skęć śrubami .

 

Drewniana belka kosztuje 5 zł w castoramie a za dodatkowe p[lecy mogą doliczyć ci sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tedeus63 napisał:

91 kg to żadna waga . spoko wystarczy .  ale jeśli masz wątpliwości wstaw  w środek pleców drewniany kwadraciok np. 5cmx5cm  i skęć śrubami .

 

Drewniana belka kosztuje 5 zł w castoramie a za dodatkowe p[lecy mogą doliczyć ci sporo.

jakbyś wyczuł temat. za całą szafkę chcieli 180pln a za same plecy +50pln, niby nie dużo ale czy jest sens dopłacać. sami zadeklarowali że ich szafka ze zwykłymi plecami ma wytrzymałość 120kg


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając pełne plecy, zabezpiecz konfirmaty na blacie i od dołu, kiedyś w pierwszej szafce nie zabezpieczyłem i szafka poszła do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Konrad_Wwa napisał:

Pomijając pełne plecy, zabezpiecz konfirmaty na blacie i od dołu, kiedyś w pierwszej szafce nie zabezpieczyłem i szafka poszła do kosza.

o jakim zabezpieczeniu piszesz? zakleić czymś czy zwykłe zaślepki?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć czym, ja szpachlujen i maluje ale to bez sensu w nowej szacie, dałbym chyba lakier bezbarwny punktowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, thomas kay napisał:

czy jest sens dopłacać. sami zadeklarowali że ich szafka ze zwykłymi plecami ma wytrzymałość 120kg

Moim zdaniem jest sens, albo wzmocnić na własną rękę. Akwa 91l, może ważyć ponad 120 kg. Samo szkło będzie ważyć 20 kg, plus skała, piach, ew. lampa, korona, kaskada itp.... 

Ja mam baniak 116l na dedykowanej szafce o wytrzymałości 350 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pełnych pleców to bym na pewno dał, nie musi to być płyta od góry do dołu, wystarczy 20cm płyty na spięcie tej szafki po prostu, a najlepiej 10cm na dole i 10 na górze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak przeliczacie to taniej wyjdzie u stolarza płyty na wymiar zakupić i skręcić lub w sklepie meblarskim (nie mylić ze sklepem z meblami). 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już tak przeliczacie to taniej wyjdzie u stolarza płyty na wymiar zakupić i skręcić lub w sklepie meblarskim (nie mylić ze sklepem z meblami). 

 

To oczywiste, kwestia chęci, czasu i umiejętności (kolejność dowolna:))

 

A u tak mi się przypomniało:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, dla syna napisał:

Jak już tak przeliczacie to taniej wyjdzie u stolarza płyty na wymiar zakupić

Tu bym  polemizował. Ja potrzebowałem dorobić 2 półki w swojej szafce i najpierw godzinę stałem w kolejce do stolarni w Obi, okazało się, że takich małych nie docinają, więc musiałem ciąć w domu na kiepskiej tarczówce do paneli, potem to oklejać z boku... wyszło chyba ze 30 zł i cały dzień roboty łącznie z jeżdżeniem do sklepu.. Jakby mi to ktoś za 2 stówki zrobił to bym się zgodził w ciemno:):):) Ale jak ktoś ma przypadkiem frezy pod zawiasy itp. to można się bawić, coś własnoręcznie zrobione, to całkiem co innego i satysfakcja bezcenna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu bym  polemizował. Ja potrzebowałem dorobić 2 półki w swojej szafce i najpierw godzinę stałem w kolejce do stolarni w Obi, okazało się, że takich małych nie docinają, więc musiałem ciąć w domu na kiepskiej tarczówce do paneli, potem to oklejać z boku... wyszło chyba ze 30 zł i cały dzień roboty łącznie z jeżdżeniem do sklepu.. Jakby mi to ktoś za 2 stówki zrobił to bym się zgodził w ciemno:):):) Ale jak ktoś ma przypadkiem frezy pod zawiasy itp. to można się bawić, coś własnoręcznie zrobione, to całkiem co innego i satysfakcja bezcenna:)
Trzeba było dać 20 na obiad panu na stolarni i na pewno by uciął i mniejszą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Konrad_Wwa napisał:

Trzeba było dać 20 na obiad panu na stolarni i na pewno by uciął i mniejszą

Pewnie nie. Przerabiałem to.

W Liroy Merlin docinają rozsądne rozmiary - tzn. na tyle by bezpiecznie ciąć.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie nie. Przerabiałem to.
W Liroy Merlin docinają rozsądne rozmiary - tzn. na tyle by bezpiecznie ciąć.
Ja również i problemu nie było, ale wiadomo, zależy na kogo się trafi itp. W Castoramie docinają od 10cm, także do szafek zazwyczaj mniejszy wymiar nie potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, dale napisał:

W Liroy Merlin docinają rozsądne rozmiary - tzn. na tyle by bezpiecznie ciąć.

 

15 minut temu, Konrad_Wwa napisał:

W Castoramie docinają od 10cm, także do szafek zazwyczaj mniejszy wymiar nie potrzebny

Ja niestety byłem skazany na Obi, bo tylko tam mieli płytę w odpowiednim kolorze (na szczęście to można sprawdzić przez internet, więc ze 2 godziny mi to zaoszczędziło:), także jeszcze to trzeba brać pod uwagę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zamawiałem w miejscu gdzie jest do tego dedykowane, oczywiście od ręki nic nie docinają ale 3 dni robocze i odbiór, cena względem marketów na duży plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.