Skocz do zawartości
Mar/cell

SUN SUN JVP 133 5000-10000L do 200l?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć znajomy wleciał i podłączył mi w miejsce mojej pompy 2500l/h  potwora sun sun 133.  Stwierdził ,że moja pompa jest dużo za słaba do tego akwarium 200l. Jest w nim ok 25kg skały trochę miękkich korali  i 4 ryby. Mimo ,że skręciłem ta pompę to wydaje mi się ,że jest ona dużo dużo za mocna.  Pracuję w tym akwarium jeszcze kaskada 2000l/h i odpieniacz hydor  SLIM-SKIM 250.65. Bez skręcenia woda latała jak na karuzeli  mimo redukcji i tak to jest mocny obieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W całym forum nie ma eksperta obstukanego w  mocy pompy dopasowanej do 200?  Skoro po redukcji chińskiej super mocy z 10000l  na  5000l na h przewala wode w akwarium 20x na h to chyba znajomy miał rację. Z tym ,że pompa ma wąski strumień  stąd robi taką rozpierduchę. Reasumując jak kupie pompę z falownikiem i regulatorem ale o szerszym strumieniu wody to będzie si senior. Ja naturliś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Mar/cell napisał:

W całym forum nie ma eksperta obstukanego w  mocy pompy dopasowanej do 200? 

A co to znaczy 200l? Możesz mieć baniak półtora metra, albo kostkę 60 cm....  skałę ułożoną w kupę gruzu albo ażurową konstrukcję.... jedne korale potrzebują dużej cyrkulacji, a inne małej..... nie wiem czego oczekujesz. Ja w 100 litrach mam pompę 4000 ustawioną prawie na max i obiegówkę 2000 i w niektórych strefach jest bardzo mały ruch wody, zastanawiam się nad dołożeniem drugiego cyrkulatora, a więc miałbym wtedy 10 000 l/h w 100 litrach przy praktycznie samych miękkich, bo na SPS to by było o wiele za mało.!

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taki litraż zastosował bym dwa falowniki - jeden główny sterowalny (ok 8000l/godz. , a drugi mniejszy skierowany za skały aby eliminował strefy martwe.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Myślę nad JEBAO SLW-20M lub Grech CW-120 lub Hsbao EW-28. Najbardziej podchodzi mi chyba jebao. Mniejszych pomp mam całą masę więc coś dopasuję. Używa ktoś któryś z wymienionych falowników? 

Edytowane przez Mar/cell (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam baniak 200l a w nim 2x 8500 na max i obieg 3000l/h i powiem Ci ze daje dość dobrze, martwych stref nie ma 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.